Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz nemethbalazs #86 üzenetére

    Nekem is ilyen lapom van csak nem R2 valamint egy FX 8150 muzsikál benne. De amúgy szeretem ezt a procit, jelentős undervolt mellett tudtam felhúzni 4,4 GHz-re. Így a teljesítmény/fogyasztás aránya is sokat javult. Jók tudnak lenni azok az FX-ek és elég jó áron is mennek.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • Pete55555

    addikt

    válasz nemethbalazs #86 üzenetére

    Az a lap azzal a procival annyiért egy jó vétel. Sőt, kicsit olcsóbban a 6300 is jó. A probléma ott kezdődik, ha egy program 1 vagy 2 szálat használ. Ott az FX elvérzik az i5-el vagy akár i3-al szemben. (szomorú ez tudom, szerintem is, de ez van sajnos) És sajnos sok ilyen program van még.

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • jedis

    senior tag

    válasz nemethbalazs #86 üzenetére

    Detto !

    Nekem már több mint 14 éve csak piros cuccaim voltak. Eddig mindig meg voltam elégedve mindegyikkel, és mindegyik hozta az általam elvárt teljesítményt. Igaz az elmúlt pár évben, szeretett honi valutánk gyengélkedése miatt nem csak új cuccokat vettem , hanem használt, de még bőven garos HW-et is. Ebben a szegmensben meg még jobb ár/érték aránya van a pirosaknak. Pl. 3 éve valami hihetetlen akció keretén belül vettem újonnan boltból egy Asrock 990FX Extreme4-es lapot 28-ért ( 3 év garral ) .
    Kb. 1.5 éve vettem egy 3 hónapos FX-8350-est 35-ért. Aztán 1 évvel ezelőtt, egy fél éves Antec Kühler H2O 1220-ashoz jutottam hozzá 20-ért ( persze még ez is garis volt ), és végül szintén 1 éve jött egy 3 hónapos Asus DCU2-es 290-es 75-ért ( ez is garis természetesen ). Egy év alatt elég sokat játszottam ezzel a konfiggal, és egy LG 29UM65-öt ( 2560x1080 ) simán kihajtott mindet high-ba. Mivel jött az életemnek egy olyan túlterhelt időszaka, hogy tudtam hogy semmi időm nem lesz gémelni, így úgy gondoltam eladom a cuccokat, minek álljon benne a pénzem, és úgy is jönnek jövőre az új architektúrák mind GPU, mind CPU fronton kisebb csíkszélességgel, majd mazsolázok azok közül ( pénz meg jegelve lett addig :D ). Szóval elég jó áron szálltam ki a cuccokból. alaplap 25-ért ment el ( gari nélkül ), a proci 37-ért ment el ( még 1 év 3 hó garival ), a vízhűtés 22-ért ( fél év garival ), és végül a 290-es úgyan úgy 75-ért (
    1 év 9 hónap garival ). Szóval ha mindent összeszámolok akkor nullszaladósra jött ki az elmúlt időszakom HW fejlesztésileg. :D

    Vehetsz te egy vadonat új nagyon jó teljesítményű nagyon drága cuccot , amit használsz 2-3 évig, aztán eladod fél, vagy harmad áron, vagy szemed a pályán, és kifogsz ár alatt egy jó használtat, amit 1 év után ugyan annyiért eladsz, vagy ha nem is ugyan annyiért max -5 vagy -10%-ért, és marad egy nagy rakás pénzed :D

    MÁS
    Az a baj, hogy az AMD mindig nagyon előre gondolkodik. Amikor az FX szériát elkezdték tervezni, szerintem úgy gondolták, mire kihozzák, már a Windows tetris is 4 szálon fog menni. Hát tévedtek. A több magos procik már több mint 10 éve kint vannak. Ki a f.sz gondolta akkor, hogy még 10 év múlva is a programok legnagyobb hányada 1 szálon fog futni . :U Nem csodálkoznék, ha ez nem lenne véletlen . :U Most pont azért kényszerült rá az AMD, hogy vissza térjen a régi felépítéshez ( Zen ). Ettől függetlenül nem tartom elképzelhetetlennek, hogy ha a Zen beválik, és tényleg pár év múlva elérjük azt, hogy már minden program ( még a tetris is ) simán skálázódik 4-16 szálig, az AMD újra előveszi az FX architektúrát, és összegyúrja a Zen-el 10nm körül. :K

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák