Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    Mindenes használatra alkalmazom a PC-t, de átlagban a játék 50%, multimédia 30% és munka 20% használat jellemző nálam. Játékra mindig az aktuálisan középkategóriás Best Buy videókártyát vetettem be, úgy mint a HD3850 / HD4850 / HD6850 / HD7850 / R9 270X. Ezeknek megfelelően lépkedtem a magok számában (2-3-4 mag) és RAM mennyiségében (4-8-16 GB) és elért teljesitményszintben felfelé. Szép emlékek ezek és nálam AMD procival voltak hajtva a gépek mindig. Elérkeztünk 2015-ben addig a pontig ahol a koros AMD Phenom II X4 970 BE nem birta tovább cérnával... Játékokban elfogyott a gépem ereje és fejlesztésre lettem kényszerítve. Az NB órajelét emeltem picikét fel 2200MHz-re és a CPU órajelét időnként néhány száz MHz-el növeltem. Ezzel az Asus R9 270X TOP videókártya majd teljesen ki volt hajtva. AMD Athlon X4 860K csak néhány % teljesitménynövekedést ért el az R9 270X VGA és 16GB 1866MHz RAM hardverekkel megtámogatva Unigine Valley tesztben. Asus R9 380 Strix 4GB videókártya következett időrendben, viszont a Tonga GPU-s videókártyának jobb teljesitményű procira volt szüksége. AMD FX vagy AMD A-series jőhetett szóba, vagy Intel. Az FX kicsit tuningolva elbirta volna, de a fogyasztása úgy elég magas és a melegedése nehezen fogható vissza. Rendes hűtés és drága alaplap és jó RAM-ok nélkül az FX sem adja le azt a teljesitményt amire képes. A költségek igy már számomra túl magasak lettek. Ha már egyszer úgyis sokat kell fejlesztenem a gépen, akkor már elgondolkodok az Intel megoldásokon, mert eddig a Phenom II X4 jó kezelhetősége és időtállósága tartott ezen a vonalon. Olvasgattam teszteket és véleményeket és az Intel Core i5 mellet döntöttem végül. Haswell Refresh i5 4690K és a 16GB RAM könnyedén kihajtja minden játékban az R9 380-at. Windows asztalon használat közben nálam is érezhetően gördülékenyebb használni és videókonvertálásban is gyorsult természetesen. Játékokban és Benchmark tesztekben is remekel, viszont ehez kedvezőbb fogyasztás is járul és ezért nem melegszik fel nagyon és igy a ventiket sem muszály Full Speed-en hajtanom. Mennyit költekeztem rá... Hát elég sokat, de mások egy i7-re vagy egy GTX 980ti videókártyára sem sajnálnak 3-4x nagyobb összeget kiadni. Nekem most ez igy megteszi, de azért érdekelne vajon lesz még valaha megfizethető áron jó középkategóriás játékos PC vagy a konzoloknak a felhasználói tábora fog egyre jobban benépesedni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák