Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eagle16

    addikt

    Jó téma, nekem egy Sennheiser CX-500-asom van, és kb. 2-3 hetente szoktam megtisztítani.
    Talán a Sennheiser-es topikban adta valaki az ötletet és aztóta is így csinálom.
    Először is leveszem a gumiharangot és a csap alatt meleg vízzel jól kitisztítom őket. Általában a víz nyomása önmagában elég, hogy szép tiszta legyen kívül belül. Ezután papírzsebkendőre rakom őket és hagyom őket teljesen kiszáradni.

    Majd fogok pár fültisztító pálcikát amiket belemártok acetonmentes körömlakklemosóba (végül is ez is tisztító szer). Fontos hogy előtte zsebkendőn a fölösleget itassuk fel, hogy ne tocsogjon az egész a szerben. Aztán a fülest fejjel lefelé fordítom, úgy hogy az a része nézzen lefelé ami a fülünkbe megy. Így a szer tisztítás közben nem folyik bele. Utána már csak zsepivel meg kell törölgetni és olyan mint új korában :)

    Most nézem hogy te teljesen belemártottad őket a lébe, na én ezt nem mertem :D

    [ Szerkesztve ]

    ₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

  • Eagle16

    addikt

    válasz Wilika #13 üzenetére

    Ez nem olyan kosz :D

    Ez természetes hogy ott van, sőt még jótékony hatása is van, mivel a füles ezáltal jobban tapad a fülkagylóba, nem csúszik ki és berakni sem olyan nehéz.
    Ez kb. olyan mit az arcbőrön lévő vékony zsírós réteg, az is folyamatosan termelődik, mert védi a bőrt. Persze az se jó ha túl sok van rajta, de van egy természetes mennyisége.

    Ez hosszú hetek alatt gyűlik fel a fülesben, még akkor is ha rendszeresen mosod a füledet, mert ha reggel megmosod, a nap végére ugyanúgy visszajön...

    [ Szerkesztve ]

    ₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

  • Eagle16

    addikt

    válasz 3.Aragorn #67 üzenetére

    Érdekes alakú lehet a füled ha az ilyen fülesek neked kiesnek a füledből :)
    Nem szól jól??? Jó egy fejhallgatóhoz képest...de gondolom hallottál már egy Sennheiser CX akárhányast és úgy mondod ezt :) Olyannyira kényelmetlenek ezek, hogy néha el is felejtem hogy a fülembe van...biztos próbáltál Te már ilyen füleseket, mert a hsz,-ed után kétségeim támadtak...vagy csak valami gagyi kínai volt :D
    Mondjuk én meg fejhallgatóval nem mennék az utcára az biztos :))

    ₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

  • Eagle16

    addikt

    válasz 3.Aragorn #70 üzenetére

    Értem, szóval még nem is próbáltad...
    Amúgy nem annyira borzalmas, mint ahogy gondolod. Annyira mélyen azért nem kell a fülbe tolni, értelmes hangerőn kell hallgatni (én pl. csak annyira veszem fel a hangerőt, hogy épp csak elnyomja a környezet zajait - ez olyan 30%-os hangerő egy noname lejátszón, na azt senki ne mondja nekem hogy ettől károsodik a hallásom) és nem kell fél napig a fülben hagyni így nem lesz belőle probléma több év után sem.

    Ami károsodást okoz a fülnek, azok szerintem a hagyományos fülesek, de azok is csak akkor ha nagyon hangosan hallgatják. Ilyet mondjuk én sűrűbben láttam/hallottam eddig, mert ugye azokat a füleseket sokkal hangosabbra kell venni hogy nem nyomja el a hangjukat egy busz vagy akármi.

    De többet nem szeretnék erről mondani, mert nem erről szól a topic.

    [ Szerkesztve ]

    ₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

Új hozzászólás Aktív témák