Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz enricotoxic #16 üzenetére

    Mert gyenge. Logikusan minel tobb a pixel annal erosebb GPU kell. Persze szovegszerkesztohoz es filmnezeshez elegendo.

  • hallador

    addikt

    válasz enricotoxic #47 üzenetére

    Én azt gondolom, hogy multi cégeknél nem találsz Mac gépeket, mert van egy IT policy, hogy minden gép ugyan abban a domain-ben, group policy, központi menedzsment... (még akkor sem, ha OS X-et is lehet Win domain-be léptetni) Ebbe a környezetbe nem illeszkedik a Mac.

    Ebben egyet is értek veled, de az a helyzet, hogy amit leírtál az jó irány, csak éppen:
    Az MS active directory egy 14 éves történet és a Mac a domainba léptetés esetén sem managelhető csak NT4 szinten, ami nem teszi alkalmassá a valódi központi managementre. Az az a Mac/Linux is egy Windows domain--os környzetben csak egy authentikált gép, amivel nem sokat ér a rendszergazda team. Tehát nem kompatibilis vele semennyire az AD lényege a csoport management, és a csoport házirend melybe nem illeszthető a Mac.

    Kivéve azoknál a média cégeknél ahol tartalmat állítanak elő, kiadványszerkesztés, videó és képfeldolgozás (bár én videós cégekkel nem találkoztam munkám során).

    Fotós, kiadványszerkesztésnél valóban ott a mac.

    Videós munkánál pedig ennek történelme van, a 90-es évek végén amikor az MS éppen szenvedett a Mileniummal, meg a Win 98-al, akkor a Mac igen leteredté vált (Gyakorlatilag a 90-es évek elejétől), a videós rendszereknél.
    Csak éppen a Wndows 2000- és a .Net megjelenése ami kategóriákkal több, könnyebb, gyorsabb, és hatékonyabb lehetőséget biztosított a szoftverfejleszőknak mint a MacOSX (Ma is), szépen elkezdtek MS-re fejleszteni, majd megjelentek az ezlő NetBurst archutechtúrás Xeonok velük együtt az erre épülő Workstationok, megjött a Windows XP, Vista és szépen étvették a hatalmat a drága nehezen fejleszthető, komoly kompatibilitási problékkál küzdő Mac Pro felett (Ha nem így hívták akkor bocs van aki ezt jobban tudja), ami jóval drágábban tudtak az IBM Power 4/5 processzorokkal az Apple.

    Mikor 2005-ben az Apple feleszmélt, akkor a wintel átvette ezen a piacon a "hatalamat". Ez azóta is tart. Ma a HP Z820 vonallal már nem tud, és szerintem nem is akarja felvenni a versenyt az Apple, a profilja ia megváltozott az Apple-nek (Iphone, Ipad vonal)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz enricotoxic #54 üzenetére

    Egyetértünk. Nem is kötözködésnek írtam le félre ne értsd. :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • bunfi

    őstag

    válasz enricotoxic #50 üzenetére

    Ha állandóan azt szajkózza, hogy <írd be ide a modell nevét> mennyivel jobb, mint a Logan, akkor az. Sőt még paraszt is, de ugye itt egy olyan sincs, aki azt állítaná, hogy Machez képest a pc/notebook egy szar, nem? :U

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • bunfi

    őstag

    válasz enricotoxic #81 üzenetére

    Látom nem sikerült értelmezni, amit írtam. De áthelyezem ebbe a Logan-többi autó szituációba. Sokan nem engedhetnek meg maguknak egy Golfot, ezért Logan-t vesznek, mert szükségük van egy autóra, mert pl. Budapest aglomerációjában laknak és meg kell oldani a munkába járást, gyerekek szállítását, mert nincs megfelelő tömegközlekedés. Viszont azt még mindig nem értem, hogy miért kell kiemelni, hogy mekkora szar a Logan, mert <indokok>. Főleg azt nem, hogy miért épp Logan tulajdonosoknak kell ezt hangoztatni.

    Egyszerüsítve: örülök, hogy megtaláltad azt az eszközt, ami a te igényeidnek megfelel, de fogadjuk el, hogy mások olcsóbb, kevésbé minőségi, kevésbe presztizsmárka eszközök is kielégítik az igényeiket. Mint ahogy azt is, hogy ez a lesajnálás, hogy ez vagy az a laptop, mekkora egy szar igenis még jobban az alma ellen hangolja még a nem hozzáértőket/témában nem érintetteket is.

    (#80) sad_Vamp
    Egyikhez sincs semmi közöd és különösképp nem kedvelem ha valaki így kezdi az érvelését. Engem sem érdekel, hogy te mit dolgozol vagy hány éves vagy. Irreleváns. A csak működik életérzés pedig nagyszerű. Ennek is köszönhetően van égetően nagy látszámhiány az IT szektorban és van már jelenleg is szakmai szintbeli probléma. Elvész a nem szakember, de bizonyos problémákat önnállóan is megoldani képes réteg. Hasonlóan ahhoz, ahogy eltűnik a középosztály a magyar társadalomból.

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • hallador

    addikt

    válasz enricotoxic #129 üzenetére

    Találkoztam pár 1-2 éves Dell P-vel, botrány mennyire melegszik irodai alkalmazások alatt,

    Nekem meg volt, és ez kb hülyeség. A MacBook pro akkor már leégeti a karod amikor a Precision még számol vígan.

    a kijelző semmi extra.

    Azért ne viccelj már :D

    A Dell gyártat azért igencsak komoly szabványoknak megfelelő kijelzőket is, ami az Apple kijelzőit is lefőzi:

    Nézd meg a Premiere Color-t, ami ráadásul ISV kompatibilis. Ja és fontos Matt is.

    Hiába az apple nagy felbontása ha magadat látod benne.

    Arról nem beszélve hogy a kettő annyira van egymástól mint Makó Jeruzsálemtől. Teljesen másra való.

    Nézz meg egy Lenovo X vagy T szériát vagy egy Macbook Pro retina:)

    Neked kimaradt úgy 6 - 8 év a mai Lenovok elég szarok a Dell-hez képest.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz enricotoxic #136 üzenetére

    Azért nem egy 10 db-os mintából kellene kiindulni. Szerintem ha nagyon megnézzük lesz ilyen Mac-ből, meg bármelyik bármilyen drága gépből is. Ezt érzed, hogy nem annyira mérvadó amit leírtál.

    Igen vannak hibák, de mondjuk nálunk ahol most 450 HP van, és ebből kb 4 év alatt 20 dobta fel a talpát, amiből kb 6 - 8 user crash volt. Ez alapján nem kellene kijelenteni dolgokat.

    Ha ezt én írnám 450 gépnél akkor az már lehetne egy minta de 10 gépnél. Azért gondolj bele ebbe.

    Már rég nem űzöm a számháborút, már nem hat meg, hogy egy notiban Core™ i7-4960X proci van. Azok a menedzserek akik megkapják ezeket a gépeket, 2-10% CPU terhelésen használják a gépeiket, szóval értelmetlen. Adminok nem kapnak HP ZBook-ot. Nekem nem attól lesz jó egy gép, hogy hány petaflops a számítási teljesítménye. Legyen hordozható (és ne cipelhető), nagyon megbízható, bírja sokáig az akku és napi 8-10 órás használat mellet bírjon ki 4 évet (3-4 év cégnél + 3 év privát). Mérnököknek, kreatívoknak kell az erőmű, office, net, ssh, ts, youtube-hoz nem kell.

    Igen ha visszaolvasol ezt írtam én is hogy aki MacBook Pro kategóriás gépet akar az nem nagyon fog tudni mit kezdeni egy Mobile Workstationnal, ja ha lehet ezt annak magyarázd el aki felvetette ezt, mert jó hogy nekem elmagyarázod, csak nem én nem értem. (Remélem érted a problémám)

    Ebben nem értünk együtt, ez úgy hangzik mintha ilyen gépeket csak nagy háttérzajú üzemekben használnának.

    Alapvetően nem prioritás a hang egy Mobile Workstationnél, sokad rendű dolog.

    A minőség nem szubjektív csak a design (hw vagy sw). Az ár nem minden esetben jelenti azt, hogy minőséget veszel.

    Igen ezt próbáltam én is elmagyarázni, lásd MacBook Pro retina, hiába a jó minőség ha tükör a felület.

    (#137) buvartacsko

    Az ám ha 10 gépeből indulsz ki. Ja hogy te még nem láttál együtt 4 - 500 gépes mintát, na ez 1000 méterről látszik.
    3 Macből nem indulnék ki..

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák