Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz enricotoxic #47 üzenetére

    Én azt gondolom, hogy multi cégeknél nem találsz Mac gépeket, mert van egy IT policy, hogy minden gép ugyan abban a domain-ben, group policy, központi menedzsment... (még akkor sem, ha OS X-et is lehet Win domain-be léptetni) Ebbe a környezetbe nem illeszkedik a Mac.

    Ebben egyet is értek veled, de az a helyzet, hogy amit leírtál az jó irány, csak éppen:
    Az MS active directory egy 14 éves történet és a Mac a domainba léptetés esetén sem managelhető csak NT4 szinten, ami nem teszi alkalmassá a valódi központi managementre. Az az a Mac/Linux is egy Windows domain--os környzetben csak egy authentikált gép, amivel nem sokat ér a rendszergazda team. Tehát nem kompatibilis vele semennyire az AD lényege a csoport management, és a csoport házirend melybe nem illeszthető a Mac.

    Kivéve azoknál a média cégeknél ahol tartalmat állítanak elő, kiadványszerkesztés, videó és képfeldolgozás (bár én videós cégekkel nem találkoztam munkám során).

    Fotós, kiadványszerkesztésnél valóban ott a mac.

    Videós munkánál pedig ennek történelme van, a 90-es évek végén amikor az MS éppen szenvedett a Mileniummal, meg a Win 98-al, akkor a Mac igen leteredté vált (Gyakorlatilag a 90-es évek elejétől), a videós rendszereknél.
    Csak éppen a Wndows 2000- és a .Net megjelenése ami kategóriákkal több, könnyebb, gyorsabb, és hatékonyabb lehetőséget biztosított a szoftverfejleszőknak mint a MacOSX (Ma is), szépen elkezdtek MS-re fejleszteni, majd megjelentek az ezlő NetBurst archutechtúrás Xeonok velük együtt az erre épülő Workstationok, megjött a Windows XP, Vista és szépen étvették a hatalmat a drága nehezen fejleszthető, komoly kompatibilitási problékkál küzdő Mac Pro felett (Ha nem így hívták akkor bocs van aki ezt jobban tudja), ami jóval drágábban tudtak az IBM Power 4/5 processzorokkal az Apple.

    Mikor 2005-ben az Apple feleszmélt, akkor a wintel átvette ezen a piacon a "hatalamat". Ez azóta is tart. Ma a HP Z820 vonallal már nem tud, és szerintem nem is akarja felvenni a versenyt az Apple, a profilja ia megváltozott az Apple-nek (Iphone, Ipad vonal)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák