Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz JanR #41 üzenetére

    Múltkor pont a GTA V topikban felmerült újfent a 8GB vs 16GB RAM téma.

    Esetemben alapból 8GB RAM-al a Windows 7 evett 1,3 GB-ot, játék azaz GTA alatt meg AfterBurner által jelzett érték azt mutatta, hogy 7.9GB-ot is elértem nem egyszer 14-16 óra GTA Online (multis része a V-nek) közben.
    Dobtam még 8GB-ot a gépbe, hogy meglegyen a 16GB. A Win7 16GB mellett 1,8GB-ot eszik alapból, úgy hogy semmi felesleges program nem fut a háttérben és a rendszer tiszta nincs széttelepítve (erre ügyelek). Ha játszok akkor böngészőből, film és zenelejátszó programból kilépek azaz lényegében mindent bezárok csak azok a programok futnak amik a gép bekapcsolását követően a Win-el együtt indulnak amik driverek: VGA, hangkártya, egér. Ehhez jön az MS féle vírusírtó és az AB és kész.

    Aztán így elindítva a GTA Online-t kezdetben 7-8GB között eszik az egész rendszer, majd ahogy telnek az órák és lépkedek küldetésből-public szerverre-küldetésbe-versenybe-public szerverre és így tovább azt látom, hogy 9-11GB között kezd el enni a játék. A legmagasabb amit láttam az 11.7GB volt.

    A Titanfall esetében láttam olyat, hogy míg ki lehetett próbálni akkor nyúztam azt a játékot és ott 11.2GB-os RAM használatot láttam pár perc játék után, de a Witcher 3 is meg tud enni 10-11GB között a RAM-ból.

    Szóval ahogy anno elég volt 2GB és 4GB úgy mostanra a 8GB is elég, de jó ha van 16GB a gépben. A játékok egyre komplexebbek és egyre nagyobb a bejárható terület bennük ez meg igényel bizonyos feltételeket a gép esetében.

    Mondjuk ez a Doom nem tudom mekkora pályákkal fog rendelkezni, meg a töltési részt hogy oldják meg, de a GTA és a Witcher is elég nagy pályával rendelkezik egyszeri töltéssel erdőkkel, hegyekkel, mezővel, folyóval és tóval szóval változatos és élő környezettel. Ezek esetében érthető a komolyabb gépigény.

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák