Új hozzászólás Aktív témák

  • sagem

    addikt

    Az, hogy a Sony és a Nintendo régen közeledtek egymáshoz (vagy legalábbis a Sony közeledett volna), s tervben volt egy snes/cd hibrid, melyből végül nem lett semmi, s ezért a Sony égisze alatt később megszületett a Playstation az tény..nem is értem miért tartják ezt egyesek városi legendának:) Ha az emlékeim nem csalnak olyannyira "köztudott" volt a dolog, hogy még kis hazánkba is elért a híre, azt hiszem valamelyik korabeli 576 Kbyte gyorshír rovatában is szerepelt, én is hallottam róla anno, pedig akkortájt internet sem nagyon volt..:) Mióta van internet, azóta azt is tudom, hogy a Sony be is jelentette a gépet a 91-es CES-en "Play Station" néven, azonban lényegében ezzel ki is fújt a projekt, a Nintendo nem akart velük közösködni, a folytatást meg tudjuk.

    Ez az "izé" itt a képen viszont nekem is furcsának tűnik..valahogy gyanús:) Apróság de pl. nem egyben írták anno a gép nevét, mint most, hanem külön (Play Station), ezen meg mindenhol egyben van. Ettől még lehet igaz, kár, hogy nem szedték szét/bírják működésre, kíváncsi lennék hogyan bootol, tényleg viszi e a snes kazettákat stb :)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Új hozzászólás Aktív témák