Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MZperX75

    addikt

    válasz sb #196 üzenetére

    Persze ne azt nézd,hogy kiemelek egy sort majd meglovagolom.

    "AMD-nek meg külön lóf*sz, hogy 4-5 éve a GCN gyúrásával nem tudnak egy kicsit sem előrelépni hatékonyságban."

    Mi a gondod?Van előrelépés,GPU tudásának herélése nélkül,ha jók az előzetes értesülések akkor az AMD új csúcs VGA-ja 300W-os fogyasztásából kihoznak egy+ 50%-al erősebb GCN alapú VGA-t az előző 300W-ot fogyasztó elődjénél ugyan gy 28nm-en.,akkor remek javulás lesz nem?,Fogyasztás/ teljesítményben is kimagasló talán Nvidiát is megfoghatja vagy legalább is megközelítheti hatékonyságban ami szerintem remek.

    (ha már 4-5 évről beszélsz)
    Mikor megjelent az első 7870-es kari nyaldosta a GTX580-at teljesítményben, fele akkora fogyasztásból.

    Azt sem szabad elfelejteni HD4870 165W TDP 1.2Tflops HD5870 majd hozta teljesítményben a 4870X2-t 150W-ból.

    Azt sem mellékes hogy 3 éve megy 28nm gyártástechnológiája.

    NVidia inkább kiherélte a GPU-t a fogyasztás oltárán és dupla pontosság oltárán (ami szerintem egy helyes döntés volt)
    AMD nem ezt tette. Azért jócskán fejlődött,ha csak azt nézzük hogy szoftveresen 15-20% gyorsultak a kártyák 1 év alatt . A fogyasztás teljesítmény mutató is javul.

    /annak ellenére,hogy én egy HD6670-1G GDDR5+HD6550 (APU+ VGA)-at használok,ami sok számomra fogyasztásban is./

    Kiegyeznék egy HD7850-7770-GTX750 tudásával 30-35W-ban max passzívan,és egy I3-as teljesítményével max 40W-ban az is passzívan,de ez lesz még vagy 2-3 évig A8-3870K+6670+120G SSD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák