Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Воланд

    titán

    válasz inf3rno #197 üzenetére

    "Ahogy néztem pl SSD életidőben is megéri, mert winfosnál annyira gagyi az ntfs fájlrendszer, hogy bizonyos időközönként le kell futnia a töredezettségmentesítőnek, ami megeszi hosszú távon az SSD-t, vagy legalábbis nem tesz jót neki. "

    hogy mi?

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

  • King Unique

    titán

    válasz inf3rno #197 üzenetére

    Ezt megteszi helyette a kereső is, egyébként meg van egy rakás topikja...kezdőknek is van.

  • hallador

    addikt

    válasz inf3rno #197 üzenetére

    Bocs, hogy most válaszolok, és tudom, hogy Wiin fórum. Megmondom, hogy én hogyan tanultam meg, ehhez is mint a Windows-hoz nagy türelem kell, nekem 2 évembe került, mire megtanultam kezelni, a Linux-ot, és a háttérműködését. Mivel a Linux, háttérben sokban hasonlít egy Unix-ra. Valamint erősen igényli a command line ismeretét, ha nincs erre ráállva az agyad (bocs, hogy ezt írom, lesz aki nem ért majd egyet, attól is bocs), akkor nem biztos, hogy a Linux neked jó lesz. És az a helyzet, hogy hihetetlen super GUI-k vannak, de aki azt monddja, hogy a Linux-hoz, alapszinten is nem kell a command line az hazudik, kell hozzá. Jobban mint a Windows-hoz. (Hozzáteszem Windowban is érdemes megismerni a cmd-t, de nem igényli).

    Amit én tudok mondani neked, hogy hagyd meg a Windows-t a gépeden, és tegyél fel mellé egy Linux-ot, mert a Linux egy ideig engem is idegesített, és sokszor a fenébe kívántam. Ekkor vissza léptem Windows-ra, és fokozatosan kezdtem áttérni Linux-ra. Az a helyzet, nem tudok neked disztrót mondani, szerintem eleve egy rossz koncepció, ha valaki ilyen irányba kezd elindulni. Méghozzá azért, mert a Linux, de bármilyen operációs rendszert, ha nem csak alapuser szintjén akarod megtanulni, akkor az alapjaival kell elkezdened. És ha ezzel megvagy, akkor meg tanultam egy rendszert használni igazán jól. Aztán mikor ez ment nekem is, akkor elkezdtem nézegetni a többi rendszert.

    Én nézegetni a Linux-ot 2002 7.3-as Suse Linux-val kezdtem. De komolyan használni az Ubuntu 7.04-et használtam, 8,04 volt amit már folyamatosan használtam, de azóta Debian-t is használtam, most éppen lecseréltem Fedora 22-re. De hogy mivel kezded el a Linux-ozást, az gyakorlatilag mindegy, mert nem az fogja eldönteni, hogy mit fogsz x év múlva használni, ez kialakult nálam.

    A fórum pedig, nem fontos, van egy nagyszerű program Zim Desktop a neve (Zim Wiki) és ebben lassan összegyűjtögettem az alaptudást, amit azóta sokszor változtattam, de alaphelyzetben ha beleakadtam egy hibába, csak akkor kerestem rá, és mikor megoldottam, akkor ezt felírtam.

    Ehhez nekem 2 év kellett. De másnak lehet, hogy pár hónap alatt is megy, ha sok az időd, hamarabb is mehet.

    Egy dolgot mondhatok neked, én most nagyon örülök, hogy megtanultam ezt a rendszert, mert egyszerűen most bárminél praktikusabb.

    Ennyit tudok mondani neked. Remélem tudtam segíteni.

    Elnézést a nem Windows-os témáért.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák