Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz Black_Raven #630 üzenetére

    Bocs, de én már nem tudom még ennél is érthetőbben magyarázni. Ha, tényleg érdekel a téma, keress rá a "bluetooth absolute volume" kifejezésre.
    Na, jó, egy utolsó próba ... szóval a lényeg: a legtöbb készülékben (talán mondhatjuk, hogy Emui-s telefonokon kívül mindbe) van egy kapcsoló (disable absolute volume a dev. options alatt) ami ha be van kapcsolva, akkor viselkedik úgy a készülék, mint az összes Huawei, ha pedig ki (ez a default), akkor a bt.-s eszköz hangereje szinkronban lesz a telefon (media) hangerejével (ilyenkor a telefonon meg kell jelenjen a media hangerő csúszkája, ha mondjuk a fülesen állítod a hangerőt)

    Na már most, ez olyan rossz lenne, ha az Emui-ban is így működne, ill. lenne rá lehetőség, hogy a felhasználó dönthessen? Szerintem nem.

    (#632) zoleeno1
    "Elnézést ... " - OK, no problem! :R

    " ... ezek nem akkora volumenű dolgok ... "
    A "volumenekről" lehet vitatkozni, csak elég szubjektív lenne. Nekem spec. sokkal fontosabb a zene oldal, mint a fotózás (van rendes tükrös gépem). Amikor pedig öldöklő verseny folyik a piacon, akkor szerintem minden ilyen "apróságra" oda kéne figyelni. Ebben a konkrét esetben csak annyira, hogy ne nyírjunk ki egy - már adott (!) - funkciót.

    .. és Ixion77-nek:
    ".. miért kell levenni a telón minimumra?" - lehet rossz volt a példa.
    Nem az a lényeg, hogy minimumon legyen, hanem, hogy a "kísérlet" eredményeképpen látszódjon mennyire nincs kapcsolat az eszköz és a telefon között, ha a hangerőállításról van szó.
    Képzeld el, hogy a vezetékes füleseden állítod a hangerőt, és a telefonon meg sem mozdul a hangerő. Azért szerintem néznél rendesen. Na, itt pont ugyanez történik....

Új hozzászólás Aktív témák