Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 060asgabi

    csendes tag

    válasz Denny #377 üzenetére

    Az Alcatelt és a G620s-t nem ismerem.
    A G620s 5"-ös képernyő mérete és pixelsűrűsége miatt lehetséges, hogy gyorsabban merül az akku.

    Az Y550-nél azt tapasztalom, hogy átlagos napi felhasználás során két naponta érdemes tölteni, persze ez egyén függő. A helymeghatározás(GPS+Glonass) nagyon gyorsnak tűnik. Iránytűben nem tudok segíteni. A képernyő felbontása számomra tökéletes.
    Ami kicsit zavaró, furcsa lehet(a fekete modellben), hogy a képernyő alatt található három érintő gomb nem rendelkezik háttérvilágítással. Egyébként ezt is meg lehet szokni. Pár napos használat után, a készülék megbízhatónak és stabilnak tűnik.
    Egyébként érdemes szétnézni kártyafüggetlen modellekben is, nem sokkal drágábbak és nem kell együtt élni a T-s logókkal és programokkal. :)
    Majd mások is elmondják a véleményüket róla. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Coolmat

    őstag

    válasz Denny #377 üzenetére

    Szia!

    GPS terén csak húgom Y550-jéről tudok nyilatkozni, nagyon gyorsan és pontosan talált jelet, látja a GLONASS (orosz) műholdakat is, és ami meglepett, hogy 1-2 kínai (BeiDou) műhold jelét is fogta, mivel a telefonban lévő Snapdragon 410-es chip már ezeket is támogatja. A másik két telefonban is ugyanez a SoC van, így elvileg ebben nem különböznek.

    Az iránytű hiánya nem befolyásolja a pozícionálás pontosságát, ha kocsival mész tudni fogja az irányodat, esetleg ha megállsz akkor eshet zavarba és ugrálhat a térkép, hogy éppen merre nézel (ezt Sygic-el tapasztaltam olyan készüléken, amin meghülyült rövid időre az iránytű).

    A három telefon közül ha futja rá, akkor mindenképp a G620s-t választanám a 8GB ROM és a jobb kijelző miatt, kérdés mennyire éreznéd tepsinek 5"-os kijelzővel. Az Y550-ben erősen korlátozó a 4GB ROM, amiből ~1,6GB használható fel ténylegesen (lehet átteni valamennyit az appokból SD kártyára, de ez is csak félmegoldás), ha nem akarod teletömni mindennel a telefont, akkor is csak szűkösen elég. POP2-nél a 8GB ROM szimpatikus, de gyakorlati tapasztalat híján nem merném ajánlani.

    Ha nem fontos a 4G, akkor esetleg nézhetsz itthon is kapható kínai telefonok közül Qualcomm SoC-al szerelteket (az MTK chipseteseknek elég változó milyen a GPS-ük), pl. ZTE V5 Red bull vagy Xiaomi Redmi 1s.

  • 060asgabi

    csendes tag

    válasz Denny #380 üzenetére

    Sajnos én is tapasztaltam. Nem találtam olyan 4"-os készüléket, ami tetszett volna és legalább 1GB RAM lett volna.

Új hozzászólás Aktív témák