Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fister

    tag

    Egy kis érdekesség: 2014.03 óta a mai napig ezt a telefont használom hiba és gond mentesen. 5. születésnapját ünnepelte a telefon ebben a hónapban :) De ugye tudjuk, hogy maga a telefon 2013.03-ban jelent meg, tehát a modell gyakorlatilag 6 éves, csak az én példányom 5. Kijelzője, kamerái, minden gombja, érzékelője, azaz minden hardvere tökéletesen működik. A szoftver gyári, ami frissítést még anno megkapott: 7.19.401.51, az android 5.0.2, a htc sense 6.0. Azért nem mókoltam rá custom romot, mert fontosabbnak tartom hogy minden tökéletesen működjön rajta, mint sebességben nyerjek mondjuk +5-10%-ot?! Pár példát említsek: messenger, chrome kicsit akadozik főleg bezárás utáni első indításnál, de még a gmail vagy a google keep is be tud akadni. Waze sürgős elindítását felejtsük el, várni kell rá, de ha már elindult jól működik. Spotify-ra szintén várni kell, ha elindult egész gyors, számváltás kicsit laggos kb 1-2mp mire számot vált. Waze és spotify közben bármit csinálni erős idegzetűeknek ajánlott, pl. spotify közben böngészés csak érezhető lassulással lehetséges, waze közben pedig chromeban megnyitva az m4 sport streamet a telefon újraindulását is eredményezheti :D Játékok engem nem érdekelnek, nem is tudok mondani példát mert már régen raktam fel bármit is, de amihez nem kell vas az persze jól fut, ami kicsit is nagyobb hardverigényű az vagy nem fut jól vagy inkább felejtsük is el. Viszont google playben még minden alkalmazás, és szinte minden játék kompatibilis az eszközzel. Kezdetek óta a gyári utánzat kínai tok van rajta, ezért kívülről is makulátlan állapotú. Kijelzőjét szintén a kezdetek óta vaskos tempered glass védi, nem a manapság kapható 1 dolláros "rálehelek és törik" tempered, igaz ennek hátránya hogy vastagabb, viszont tokban olyan mintha rajta se lenne.
    Csupán annyi történt, hogy 2018.02-ben megadta magát a gyári akksi, vagy túltöltött lett vagy nem tudom mi baja volt, de 2 hétig nem reagált semmire, se töltésre, semmire. Ezelőtt csinált már olyat, hogy 10% körüli töltöttségről leesett 0%-ra, vagy waze használata közben csak szimplán kikapcsolt mintha kivenném az akksit, tehát már érezni lehetett hogy döglődik az akksi. Ekkor úgy voltam vele, hogy megpróbálom szétszedni magamtól, hiszen szervizre már nem érdemes költeni, eladni úgyse fogom és nem is kapnék érte szinte semmit, ha meg új telefont veszek, akkor nem mindegy hogy elrontok valamit ha úgyis berakom a fiók mélyére? Ezzel egyidőben rendeltem ebayről 1800 Ft-ért egy új akksit is utolsó esélyt megadva. Sikerült szétszedni, és csak a sim kártya tálcánál törtem le a készülékházból egy kis darabot, ott túl gyenge volt, de egyáltalán nem vészes, főleg hogy azóta is tokban van. Miközben vártam az ebayes akksit, babráltam a telefont, pihentettem, semmi. Kb. 2 hét múlva nem hagyott nyugodni a dolog, megint elővettem, és végre bekapcsolt a régi akksival :) Miután megérkezett az új, összeraktam és azóta pörög. Accubattery alkalmazás a mai napon 90%-os állapotúra írja ezt az ebayes akksit, azaz 2100mah van meg a gyári 2300mah helyett. Továbbá azt írja átlagos használat mellett 5 és fél órát kellene tudnia 100%-ra töltve, nekem rendszerint kb. 3 és fél - 4 órát bír bekapcsolt kijelzővel.
    Mivel ez egy 32gb-os változat, azt nem értem miért foglal az Egyéb 12,81gb-ot. Fórumokon sokan azt írták ezt mind a rendszer foglalja, én azonban kicsit sokallom. Igazából viszont nem is érdekel, amúgy se tudnám telepakolni, illetve ez már nem is az a telefon amit telepakol az ember :D
    Csináltam olyan benchmarkokat is, amivel manapság a mobilarena tesztel, hogy összehasonlítható legyen új telefonokkal.
    Számomra ez a htc mindenképp egy hős, ki merném jelenteni, hogy a gyártó 6 évvel ezelőtt jól összerakta. És még mai szemmel nézve is szép, kár hogy a tok miatt semmit nem látok belőle :D Fájó szívvel, de lassan már tényleg le fogom cserélni, viszont mindezt le szerettem volna írni, hogy megmutassam, vannak még "túlélők": a htc one m7, és én :D

Új hozzászólás Aktív témák