Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • toeki

    senior tag

    válasz ndavey #10400 üzenetére

    pl nálam alapból nincs beállitva facebook account és az bizony órákat jelent üzemidőben...

  • hurrikan

    addikt

    válasz ndavey #10400 üzenetére

    Rengeteg dologtól függ ez, enm csak a kijelzőtől.
    Nem mindegy hogy Wifin, 3G-n, vagy LTE-n vagy, nem mindegy hogy kül, vagy beltéren, bekapcsolt vagy kikapcsolt energia takarékossággal. NFC, GPS, Bluetooth be van e kapcsolva. Mennyire használsz és hány helyen a rendszerben rezgést.... milyen folyamatosan frissítő widgeteid és alkalmazásaid vannak fent, milyen szinkronizálások vannak bekapcsolva és milyen időközönként. (Időjárás, részvények, face, google, HTC, BlinkFeed, külső appok) stb.

    Én elég intenzív felhasználó vagyok.
    Energia takarékosságot használok, de csal a proci szabályozás van engedélyezve benne semmi más. Mert a folyamatos onlineságra szükségem van, a kijelző fényerő csökkentést meg azért nem használom, mert jó volna az csak pont nincs értelme. Ugyanis bár az energia megtakarítás lenne a célja, de kint vagy kültéren, a csökkentett fényerő nem elég, ha meg bent vagy vagy otthon akkor ott van a töltő, tehát akkor meg minek.

    Visszatérve az üzemidőre nekem jelenleg 1nap 21óránál jár, minden szinkronizálás bekapcsolva és majdnem mind a leggyakoribbra állítva.
    Van benne kb 35-40perc játék, kb 50percnyi telefonálás, vagy 25-30perc böngészés, kb ugyan ennyi Youtube és Facebook/Facebook Messenger. GPS, NFC bekapcsolva. Kb fele-fele arányban 3G és Wifi. LTE itt Egerben még nincsen.
    Eddig is így ahsználtam a telefonjaim többségét, Sonykat, HTC-ket, teszt készülékeket, az utóbbi időben is sok megfordult a kezemben, mind gyártót, mind OS-t tekintve, és bizony bátran állítom hogy 4.2.2 óta a legjobbak közt van a One üzemidőben. Z, S4, BB Z10, LG Optimus Pro, 8X sem bírt ennyit ugyan ilyen használattal. A WP ha nem használod alig merül, de ha használod akkor sokkal jobban szívja a telepet mint az Android.

    Persze ilyen 50-70órás üzemidők nálam sem jönnek ki.
    Általában 24-40óra, sokmindentől függően. De pl ha valakinél a kijelző használat abban nyilvánul meg hogy minimum fényerőn végignéz a 4nap alatt 2x 2órás filmet annál persze hogy ki fog bírni annyit. De folyamatos onlinesággal, folyamatos szinkronizálással, internet használattal biztosan nem. Nálam 200mb körül minimum elmegy minden nap forgalom, a hívások és SMS-elk mellett.
    Az itt említett üzemidők nálam általában 3.5-4óra kijelző használatot foglalnak magukba, de azt eléggé magas fényerőn. Minimumon max éjjel van.

    Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

  • zack

    nagyúr

    válasz ndavey #10400 üzenetére

    Azért van ez, amit már milliószor elmondtam. Ennek a játéknak a neve a "kinek a hosszabb a f@sza". :((
    Nem tudom mire jó ez, arra biztos, hogy megtéveszt pl téged is, meg még kismillió embert rajtad kívül, mert biztos a tietek a rossz. Átlagban ez a telefon, 3G/4G-vel, adatkapcsolattal, WiFi-vel, auto fényerővel, tehát minden olyan funkcióval ami ezt a telefont azzá teszi, ami, 17-20 óra készenléttel lehet számolni 3-4 óra kijelzővel. Értelemszerűen auto fényerőn, ha mondjuk napon vagy, és használnod kell, biztos nem azt fogod mondani, hogy nem veszed elő, mert romlani fog a statisztikám a 100% fényerőre váltás miatt, és azt már ciki lesz belinkelni. Ha nálad nem csak dísz, és úgy használod, ahogy azt kell, akkor nem fog 30-40 órát menni.
    Az energiatakarékos mód segíthet ezen, de ilyenkor multimédiát, játékot használni nem célszerű, tehát ez nem is tekinthető normál üzemnek. Ettől függetlenül így elérhető viszonylag kevés kijelző használattal a 30-40 óra, de ez mint fentebb írtam nem összehasonlítható csak jól néz ki, és persze dobogós helyezés lehet a kinek a f@sza hosszabb játékban, de statisztikai adatnak nem mérvadó.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Új hozzászólás Aktív témák