Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Avicularia #276 üzenetére

    Ha jól tudom, a muszlimoknál nem szokás a kézfogás. A másik meg az, hogy aki nem muszlim, az nem ember számukra.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • t72killer

    titán

    válasz Avicularia #276 üzenetére

    Mondjuk azóta, mióta nagyon magasan kvalifikált, "nagyon úriember" tősgyökeres nyugatiakat láttam a WC-ből kézmosás nélkül távozni hugyozás után, én nem vagyok biztos benne, hogy akárkivel kezet akarok fogni.

    Itt jön a kérdés, hogy mi az a különböző kultúrákban, ami kompatibilis egymással és mi az ami nem. Nyilván európában a személyi szabadság, egyenlőség (NŐ, GYEREK, férfi, másvallású, stb) alaptétel. Éppen annyira nem szabad engednünk belőle, amennyire egy Rijádi utcán nem vezethet nyitott autót egy bikinis nő (hogy halmozzam a tabuikat). Viszont át is lehet esni a ló túloldalára, én "előítéletes magyarként" pl sose értettem a fejkendőtilalmat (olyat, ami az arcot nem takarja). Onnantól kezdve, hogy az illető azonosítható és az eszköz nem akadályozza a látását közlekedés közben, engem nem zavar, milyen sapkát hord, nem fogok megilyedni egy 15éves kendős kislánytól... Másik kérdés viszont, mi van akkor, ha az a kislány nem akarja hordani a kendőt és az apja elveri otthon, ha levette! Vagy mint gyakran előfordul, megtiltja neki, hogy a suliban alap úszásórára elmenjen - Ez már bizony a személyi szabadság megsértése.

    "Azt viszont látom, hogy a topikban többek számára az, aki muszlim ésvagy menekült, az nem ember. "
    Kevés hozzászólótól láttam az iszlámot direktben, alapjaiban elítélő hozzászólást. A menekültekkel konkrétan nekem sincs semmi bajom - viszont kérdés, ki a menekült? Az, akinek az életét egészen a mi határunkig veszély fenyegeti. Ilyenek voltak a délszláv menekültek a jugoszláv háború idején, ilyenek lehetnek az ukrán-orosz konfliktus elöl menekülők, még talán a líbiaiakra lehetne ezt ráfogni. Az összes többi gazdasági migráns, akinek - ha Afrika mélyéből jött - nem fűlik a foga pl Egyiptomhoz, Marokkóhoz, Kenyához, stb, ha Szíriából-Afganisztánból, akkor a törökországi segélyt kevesli és németre akarja cserélni.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Aktív témák