Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz sanzi89 #47 üzenetére

    Ebben a formában ez így teljesen oké. :)

    Csak mondjuk van másik véglete is a dolognak. Amikor mondjuk valaki alkudik egy kicsit a vételárból, x%-ot, nem is ez a lényeg, hanem, hogy lealkudja, Te pedig azt mondod, hogy oké rendben, legyen, lejegeled, mert azt mondja, hogy X nap múlva tud utalni. Eközben az x nap közben jön egy másik érdeklődő, aki mondjuk azt mondja, hogy sürgősbe vinné személyes átvétellel a teljes összegért.

    A kérdés az, hogy melyik utat választod.. Azt, hogy inkább többért adod el, vagy kevesebbért, vállalva a rizikót, hogy közben mégsem viszi el, mert a jegelés közben visszamondja, és elesel a "teljes" bevételtől..

    Szal sajnos, jegelni sem mindig jó.. Ettől függetlenül azt mondom, hogy korrekt dolog. Csak néha-néha meg lehet szívni a jószívűséget. És sajnos előfordulhat, hogy ezért marad rajtad a portéka, mert mondjuk valakinek jegelted, és közben ő mégis visszamondta.

    Ma már ugye az utalásra nem nagyno lehet hivatkozni, mert pár órán belül jóváírják a bankok a tranzakciót, kivéve ugye az ilyen esetek, mint a mostani.

    Ez a nem sürgős senkinek a dolog pedig szubjektív, mert mint vevő, mint pedig eladó oldalról is lehet sürgős.. :)

    Összességében, az előnye az, hogy mint eladó, korrekt vagy, mert felvállalod azt, hogy megtartod az adott illetőnek, és vállalod a rizikót, hogy közben azonnali esetleges KP-s vevőtől esel el miatta, miközben vállalod azt a rizikót, hogy Ő mégis eláll a vásárlástól. Ez mellett az esetleges vevő nem jár rosszul, mert lényegében nem károsított meg. Vagyis, közben lehet mégis, de mégsem, gondolom érthető, hogy mire gondolok. Persze ez, bármilyen okból kifolyólag előfordulhat.

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz BaLee #52 üzenetére

    Persze.

    Alaphelyzetben nem is vagy köteles kiadni. Pl. most ha Nekem azzal jönne egy eladó, hogy küldjek irat másolatokat lehet el is állnék a vásárlástól.

    Nem hát.. azzal is meg lehet szívni, mint eladó. Ugye nem veszik át, rossz címet adnak meg, stb.. és fizethetsz kétszer.

    Engem is szívattak már meg vele, azóta nem adok fel UV-vel semmit. :N Vagyis azóta tettem egy kivételt, szerencsére az lezajlott rendesen. Úgy voltam vele, hogy teszek egy kivételt, hátha.. Szerencsére minden rendben lezajlott..

    [ Szerkesztve ]

    Véleményem szubjektív...

  • hackeeeee

    Jómunkásember

    válasz BaLee #57 üzenetére

    Lényegében igen, erről beszéltem..

    Lényegében ilyenkor nehéz azt megmondani, hogy "bocsi, de eladtam teljes áron.."

    Sok esetben ez lenne a korrekt hozzáállás, dehát.. Természetesen tisztelet a kivételeknek.

    Véleményem szubjektív...

Új hozzászólás Aktív témák