Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nubreed

    veterán

    válasz kameraman77 #24 üzenetére

    Én is éltem a 80-as években, bár akkor még pici voltam, de még nyugodtan idevehetjük a 90 -es évek elejét minimum, de én nem értem ezt a nagy gyűjtögetősdit komolyan mondom. Zenéknél még ok, mert nyilván a kedvenc zenéit az ember sokszor meg akarja hallgatni. De filmeknél mi értelme van annak, miután megnézted egyszer, ha nagyon tetszik egy film maximum kétszer, és egy kézen meg lehet számolni, hogy hány olyan film van amit az ember ne adj isten még meg néz 3-szor 4-szer, szóval mi értelme van annak, hogy rengeteg porfogót gyűjtünk akár vhs akár dvd/blu-ray formájában? Sosem sírnám vissza ezt a korszakot, örülök, hogy kimentek a divatból a cd/dvd toronyok, a vhs korszag meg pláne nem hiányzik, pedig benne voltam én is a hátam közepére sem kívánom már, hogy bármilyen fizikai adathordozót tároljak a lakásomban ilyenekből, én imádom, hogy minden elérhető a virtuális térből, gyakorlatilag egy-két kattintással. Előbb utóbb úgy is kikopnak örökre a fizikai adathordozók és az ilyen gyártók a hajukra kenhetik a méregdrága szarjaikat.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • nubreed

    veterán

    válasz TOM-202 #52 üzenetére

    Pár év alatt a Netflix és társai tovább fognak terjeszkeni a világon, köztük KKEu.ban is és minimum néhány újabb szöget vernek bele az optikai adahordozón kiadott filmek koporsójába. Az, hogy a Panasonic és társai kétségbe esetten próbál életben tartani egy idejét múlt megközelítést már megint az ő bajuk lesz. Néhány gyüjtögetőn kívűl, senkit nem fognak az ilyen cuccok érdekelni. Ugyan az lesz itt is mint a zene eladásoknál, a cd kiadást kinyirta az mp3 a blu-rayeket ki fogja nyirni az interneten elérhető tartalom, teljesen mindegy, hogy legális vagy illegális formáról beszélünk, a trendek egyértelműek.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • nubreed

    veterán

    válasz t72killer #64 üzenetére

    Egyetértek.
    Érthető, hogy a pénzt valahol megakarják fogni a filmkiadók, és egyáltalán mindenki aki részt vesz ebben az iparágban. Az optikai lemezek manapság már tényleg nevetségesen festenek, és másolásvédelmet egy pendrive-ra vagy valami hasonló adathordozóra is rá lehet tenni. Ha már ragaszkodnak ahhoz, hogy fizikai adathordozón adják ki továbbra is a filmeket. Ráadásul sokkal előbb elterjedhetett volna a 4K ha nem kellett volna fényéveket várni a Blu-Ray 4K szabványosítására. Ez fogja nagyon durván vissza a fejlődést, nem tehetek róla de én csak a rosszat látom a blu-rayben és a gyártók által ehhez való ragaszkodáshoz. Elkéne felejteni már a francba.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Új hozzászólás Aktív témák