Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • capriTomi

    csendes tag

    Van egy már sok-sok éves felvétel, ahol a telemarketingest rendesen megizzasztja poénból egy fickó. A felvétel angol nyelvű (egy rádió adásban adták le), de találtam hozzá egy hevenyészett magyar fordítást:

    [link]

    "A múlt heti adásunk vendége Tom Mabe volt. Van egy érdekes kis trükkje, egy diktafont tart a telefon mellett. Ha a hívó egy telemarketinges, felveszi a beszélgetést. Kicsit megizzasztja őket".

    -Halló?
    -Igen, beszélhetnék Tom Mabe-el?
    -Ki keresi?
    -Mike .... vagyok. Gratulálunk, ön most ingyen hozzájuthat egy komplett digitális műholdas rendszerhez. Ezzel lehetősége lesz-
    -Hadd kérdezzek valamit. Ismeri maga Tom Mabe-et? Ön a barátja volt?
    -Nem, nem vagyok a barátja. Csak egy ajánlat miatt-
    -Várjon egy percet. (Hé srácok, jó képeket csináljatok a holttestről és mindenhonnét vegyetek le ujjlenyomatokat). Mike, ott van még?
    -Igen
    -Hadd világosítsam fel, ön egy gyilkosság helyszínét hívta, Mr. Mabe sajnos már nincs köztünk. Clarke nyomozó vagyok, egy gyilkossági üggyel kapcsolatban vizsgálódom. Több kérdést is fel kell tennem önnek. Elsőként: Milyen természetű volt az ön kapcsolata Tom Mabe-el?
    -Én...nekem nem volt semmiféle üzleti kapcsolatom vele. Elnézést a zavar-
    -Ne, maradjon csak. Meg kell kérnem, hogy ne tegye le a kagylót. A hívást épp bemérjük és lehet, hogy a későbbiekben meg kell kérnünk, hogy fáradjon be a rendőrségre további kérdések megválaszolása miatt.
    -Ön nem érti, én csak azért telefonáltam-
    -Nem, maga nem érti, hacsak nem akarja, hogy megvádoljam az igazságszoltáltatás akadályozásával akkor baromira le ne merje tenni a telefont Mike.
    -Mi lenne ha inkább a felettesemmel beszélne?
    -Nem, később majd beszélünk a felettesével is. Először árulja el, hogy hol van most.
    -A munkahelyemen.
    -A munkahelyén?
    -Igen
    -Mike, okoskodni akar?
    -Nem uram.
    -Hadd tegyem fel inkább így a kérdést Mike. Tegyük fel, hogy egy rohadt levelet küldenék magának. Mit kellene a borítékra írnom ahhoz, hogy biztos legyek benne, hogy a postás pont a maga rohadt küszöbére dobja le a levelet? Földrajzilag hol van az a bizonyos munkahely Mike?
    -40 West, Littleton, Colorado
    -Tartsa egy kicsit-
    -Igen uram.
    -Tartsa egy percre kérem (Kapcsolják a Littletoni rendőrség gyilkossági osztályát. Mondják meg neki hogy az úr talán kapcsolatba hozható egy rablógyilkossággal). Kérem ismételje meg, honnan is ismerte Mr. Mabe-et?
    -Várjon. A Littletoni rendőrséget hívja? Több száz mérföldre vagyok Coloradóban. Nem is ismertem a fickót.
    -Ez ne ijessze meg, csak formalitás. Járt ön valaha Mr. Mabe lakásán?
    -Nem!
    -És mondja el újból, hol volt ön tegnap este 8 és 10 óra között?
    -Kényelmetlen számomra ez a beszélgetés
    -Beszélt ön valaha is Mr. Mabe-el, Mike?
    -Nem, soha, nem is ismerem a fickót. Ezt próbálom magának elmagyarázni!
    -Ok, remek. Csak nyugi, semmi pánik, nincs baj. Már csak egy kérdésem van önhöz Mike. Ön is biztosan tudja, hogy Mr. Mabe vérbeli és elvakult homoszexuális volt. Sajnos nem tudom ennél tapintatosabban megkérdezni és kérem ne sértődjön meg, de Mike, nem ön volt Mr. Mabe homokos szeretője?
    -Mi? Nem! Milyen kérdés ez egyáltalán?!
    -Nyugi, nyugi. Nincs semmi baj azzal ha meleg, én is ismerek jó pár fickót aki még rejtőzködik és nem vallotta be. Nem beszélve arról, hogy én is kacérkodtam már a gondolattal, tudja? Elugrani Vegasba vagy valami, elszopogati pár italt, felkeresni egy bájos kis mexikói törpét...
    -Ez nevetséges!
    -Halló?

Új hozzászólás Aktív témák