Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • heidrich

    senior tag

    Srácok kérlek segítsetek: Egy Nexus 7 (2013)-am van és problémám lenne. Elnézést, hogy ide írom de mivel a Nexus 7 fórum meg van halva és a kérdésem az olyen jellegű, amit Nexus 5-ön is ugyanigy kell csinálni.

    Lényeg, hogy vettem használtan 1-1.5 hete egy Nexus 7-et és azt tapasztalom, hogy állandóan random újraindul az eszköz. Van amikor használat közben, de legtöbb esetben mikor készenlétben pihen akkor rebootol magától. Gyári 4.4 KitKat van rajta, rootmentes.

    Fogtam és vissza akartam flashelni egy gyári 4.3-at teljes wipe-al, gondoltam kipróbálom régebbi rendszerrel, de nem bootolt be a gép. Adb-ből minden wipeolva lett és után lett flashelve a factory image, szóval nem tudom hol van a gond, korábban gond nélkül ment. Utána ugyanúgy próbáltam visszarakni a 4.4-et de ugyanúgy bootloop...

    Igy csináltam adb-ből, nem hinném, hogy ezt nagyon el lehet rontani (bootloader természetesen nyitva van):

    wipe:

    ./adb erase fastboot boot
    ./adb erase fastboot cache
    ./adb erase fastboot recovery
    ./adb erase fastboot system
    ./adb erase fastboot userdata

    majd bootloader flash:

    ./fastboot flash bootloader bootloader....img

    majd egy bootloader rebootot követően felflasheltem magát a rendszert:

    ./fastboot -w update image...zip

    Majd ugye rebootol az eszköz, de itt nem bootol be.

    Szerintetek mi lehet a gond? Összefügghet a korábbi random újraindulásokkal és valami hardveres hiba?

    Kérlek segítsetek, előre is köszönöm! :)

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

  • heidrich

    senior tag

    válasz noorbertt #13356 üzenetére

    bocsi elirtam, természetesen fastbootban van minden parancs és fastboot modban.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

  • heidrich

    senior tag

    Sziasztok!

    Srácok egy gyorskérdésem lenne:

    Átlagfelhasználóként, (de azért értek is hozzá) mennyire érdemes gyári romra (roololt + xposed + GB) feltelepíteni valamilyen custom kernelt? Bevallom őszintén évekkel ezelőtt foglalkoztam ilyesmivel még a Galaxy Nexusos időkben, azóta nem nagyon, pláne nem Nexusaim voltak ott annyira nem feltétlen foglalkozik ilyennel az ember, itt sokkal több a lehetőség.

    Igazából nem tudom, hogy érdemes-e úgy általánosságban feltenni valamilyet (franco, trinity..) mert annyira a kernel beállításokhoz, paraméterekhez nem értek, meg a másik kérdés, hogy ha feltettem egyet kell-e további beállítás vagy "szakértelem" vagy csak használom és kész.

    Egy jó kernel mennyivel jobb akksi időt tud hozni? Semmiképp sem akarok egy megbizhatatlanul működő telefont és esetleges problémákat egy másik kernellel.

    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    iPhone 15 Pro Max Blue Titanium 256 GB | Apple Watch Series 7 45mm Silver Stainless Steel | MacBook Air M1 2020 8/256GB | iPad Pro 11” 2021 M1

Új hozzászólás Aktív témák