Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jeami

    tag

    Üdv,

    Nálam két napja van egy moonlight silver változat és bár magasak voltak az elvárások (előtte használtam iphone 6S-t, S7-et, S5-öt stb.) de igazából túl sok gyenge pontot nem találtam rajta! :R

    Összeszerelésben és minőségben,anyagokban szerintem teljesen az a szint mint barátnőm Honor 7-e, egyben van, szerintem szép.

    Ma úgy hogy két kártya volt benne, folyamatos 4G, Némi Wifi, folyamatosan GPS bekapcsolva, fut a háttérben a Viber meg Messenger, sőt be voltam végig lépve a FB-ra is, mail fiókokat szinkronizálta, kb fél óra beszélgetés, 45 perc autós navigáció pesten, egy kis net a metrón, gyaloglás közben, teljes napsütésben is legalább fél órát nyomkodva, + egy kis pokémon go, traffic rider stb, ezzel jött ki a lenti SOT:

    Nyilván a képernyő ette a legtöbbet mert nagyon sokat ment kinn a napfényben full fényerőn:

    Pokémon Go-nál nem volt annyira pontos gyalog és a magas házak közt néha pár pillanatra eldobta a GPS jelet meg áttett az utca túloldalára időnként de igazából használható volt. Viszont autós navigáció közben 5 méteres pontossággal atomstabilan tartotta végig pesten, nagyon szépen ment és direkt provokáltam, ha valami hirtelen irányváltás volt mindig jó helyre tett és néhány másodperc alatt újratervezett.

    A képernyő szerintem szép, elég érzékeny is, viszont ha élénkre állítom a színeit nem olyan harsányan meleg már-már AMOLED-es mint a Thor-é volt, nekem picit csalódás de így is nagyon szép szerintem.

    Kihangosítva a beszélgetés átlagos, picit halk de tiszta, fülhöz tartva teljesen jó hangerő, zenénél, játékoknál a hangszóró elég hangos de semmi extra. Ami egyetlen számomra zavaró gyenge pont volt hogy kihangosítva Viber telefonálásnál sokszor valahogy összegerjedt a másik féllel ha ő is ki volt hangosítva, viszont fülhöz tartva tökéletes volt, ez zavart egyedül eddig kicsit, talán ezért mert nincs benne másodlagos mikrofon? Ezt a Thor is csinálta, ott is zavart mert relatíve sokat beszélek Viberen.

    Ujjlenyomat olvasó sokkal jobb mint a Thor-on, ez szinte hibátlan, ha az ember kb, megszokja hogy hol van és két ujját többször is beviszi akkor elég ritkán téved.

    Szerintem a kamera hasonló produktumra képes mint amiket fenn már páran linkeltek, sokkal jobb mint a Thoré, szerintem teljesen vállalható és majdnem megüti a Honor 7 szintjét! (Amúgy ha valaki használta bővebben: Hol lehet beállítani hogy 4K-ba vegyen fel? Mert én nem találtam de lehet én vagyok a béna. :DD

    Játékok jól futnak, nyilván a Real Racing 3 és az Asphalt 8 maximumon már kicsit szaggat de ami ez alatt van hardver igényben az gyakorlatilag tökéletesen fut.

    A Thor képernyőjén meglévő idegesítő, szaggató görgetés itt szinte teljesen eltűnt, azt mondom majdnem tökéletes lassú és gyors görgetésnél is, nagyon picit érzem néha hogy kicsit akad de lehet ez már túltolás.. :) Amúgy a rendszer gyors, pörgős, nem akad meg a telepítésknél se, nem lagol.

    Amiről még nem beszéltek itt az az az értesítési led: Balfelső sarok, fehér telefonon alapból nem látszik, ha lezárt képernyőnél bármi történik akkor kéken villog, töltésnél sárga, ha feltöltött, zöld, ha merül az akksi és az utolsó 15 %-on belül vagyunk akkor piros! Egyenletesen merül, 15 % alatt is! :)
    Gyorstöltés baromi jó, alig több mint egy óra alatt telenyomja 5-ről 100 %-ra, igaz most nyáron rendesen melegszik! :)

    Ami viszont az átlagosnál jobb, az a zenei rész szerintem! Van ugye FM rádió RDS-el, az is jól szól, viszont az én alsó kategóriás Sennheiser fülesemmel és Poweramp-pal a 320-as MP3-ak nagyon szépen szóltak! (Olyannyira tetszett a zenei produkció hogy itt az egyik kollégához hasonlóan azóta megrendeltem a CDLA LeTV fülest mert baromi kíváncsi vagyok rá és nagyon jó árban van most Alin meg Ebay-en is! :C )

    Ja, elsőre nekem se ment a 4G egyik kártyán se (Vodafone és Telenor) de az APN kézi beállítás után hasított a kb. 40/20 4G! :)

    Wifi mindkét csatornán rendesen megy (2,4 és 5 GHZ) szerintem átlagos érzékenységgel. Van benne egy rakat szenzor a Thor-al ellentétben amelyek mind működnek bár az automatikus fényerő szabályzás itt sem a leggyorsabb és legjobb, remélem ezt majd javítják! Ami nekem egyedül design-ba nem tetszik az a képernyőnél a széles fekete sáv körben, ezt szerintem jobb lett volna hanyagolni, nyilván fehér telefonnál szembetűnőbb ha be van kapcsolva, feketénél nem annyira, ez kikapcsolva nagyobbnak mutatja a képernyőt de bekapcsolva úgyis látszik az eltérés, ezt hanyagolhatták volna inkább, legyen kisebb a látható képernyő de ne legyen ilyen vastag fekete csík... :))
    Valahogy így:

    Amúgy meg ez már kicsit hajánál fogva előrángatott dolog meg lehet hogy nekem fáj csak a fehér telefonnál, szóval ennyi ami még zavar! :N

    Használtam jutottam hozzá a netes ár alatt valamennyivel és a fent említett csúcskészülékek után is azt mondom hogy életem eddigi legolcsóbb és legjobb telefonja! :C

    " Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

  • Jeami

    tag

    válasz RudY #367 üzenetére

    Aha...akkor nem izgulok a 4K miatt köszi...csak kíváncsiságból kérdeztem! :R

    " Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

  • Jeami

    tag

    válasz beyruth82 #368 üzenetére

    Örülök ha valakinek hasznára lesz! :) Amúgy aki eladta szintén Note 3 pro-t használ amin én is sokat
    gondolkodtam de amúgy van különbség több is:

    - B20 sáv ugye,(Én sajnos sokat járok vidékre és vodafone... :O )
    - 4 GB RAM vs 3 GB (Volt MIUI-os telóm és nagyon tetszett de nem túl memóribarát.. :) )
    - Snapi 650 vs Helio X20 (Főleg az Adreno 510 vs.Mali-T880 MP4, melyik az erősebb? 510?
    - Apollo frissülő magyar nyelvű alap androidja vs. angol MIUI és frissül vagy magyar MIUI nem frissül (Nálam ez is szempont volt)
    - USB-Type C Apollonál (nekem csak a füles miatt érdekes...)
    - 4K felvétel Apollónál (ha visszakerül... :) )

    Amúgy az akksija tényleg nem egy kategória, az sokkal jobb meg mondjuk van benne zajszűrős mikrofon meg Qualcomm quick charge szóval én is sokat gondolkodtam rajta...de azt se feledjük el hogy újonnan az is 75 volt nem? Kérdés milyen lesz az Apollo támogatása a jövőben...fejlődik-e a kamera stb? kiderül...

    [ Szerkesztve ]

    " Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

  • Jeami

    tag

    válasz bosstom #371 üzenetére

    Amúgy igen..valahogy azt látom hogy mintha egyre jobb lenne de nekem pl. azt is szokni kellett hogy a hátulján van az olvasó és "látatlanba" kell rátennem az ujjam ami elsőre nem mindig sikerül jól...szerintem az előlapi ilyen szempontból jobb...ja meg már a thornál és ennél is érezhető hogy ha picit rányomod akkor szinte biztosan működik, érintésre nem mindig (Ezért "pressure type" ? :) )

    " Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

  • Jeami

    tag

    válasz bosstom #371 üzenetére

    Vicces de lehet hogy ebben van valami mert ahogy egyre többet próbálgatom, szinte hibátlan...persze lehet hogy már rááll a kezem. Szóval röviden: Az ujjlenyomat olvasó jó! :)

    " Középmagas, középbarna, balkont hordó férfi..."

Új hozzászólás Aktív témák