Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viktorhu

    veterán

    válasz dilajoska1 #9 üzenetére

    Úgy, hogy összekeverted a régi cikket a mostanival :)

    Iphone-ból is megvan az egymilliárd, ott a hivatalos közleményhez a link a cikk tetején:

    Apple celebrates one billion iPhones

  • viktorhu

    veterán

    válasz Lord Sidious #190 üzenetére

    Nem értem, hogy mi a baj két hasonló árú új telefon összehasonlításával. Az iPhone 6s nem jó hasonlítási alap a OP3-hoz, mert teljesen más árkategóriában van a két készülék.

    Egyébként ez a "másik rendszer nem jó mert x dolgot nem tudok benne megcsinálni" minden átállás velejárója. Nekem pl. iphone-nál ugye első gondom, hogy a második simet hova tegyem :) Mert nem szeretek két mobillal mászkálni (céges és saját).

    A feleségemnek vettem régen iPhone 4s-t (értelemszerűen azt már nem használja, szóval nem mostanról beszélek), eleinte kb. ki akarta dobni, amikor egy-egy dolgot nem talált, aztán újításnak amikor újra droidot kapott, nem engedte, hogy eladjam a használt iphone-ját, mert annyira hozzánőtt :) De eleinte sok gond volt, pl. hogy volt egy appja, ami régi már nem jogdíjas zenéket keresett és töltött le androidon, és azokat a zenéket szerette útközben hallgatni, és nehéz volt elfogadnia, hogy iphone-ra nem lehet letölteni a netről fájlokat, nem lehet átmásolni sem a máshol letöltötteket, hanem az itunes-szal kell szenvedni ilyen dolgokhoz. Aztán rámentettem a zenéit az iphone-jára egy itunes telepítés után, és akkor ezzel a kérdést letudtuk.

    Nekem kb mindegy, hogy droid vagy windows vagy ios, csak a kínai telefonok annyira olcsók, hogy nem tudom rászánni magam, hogy egy márkás telefon árát rászánjam egy vásárlásra magamnak, amikor tudom, hogy egy éven belül úgyis megunom, és újat akarok majd venni :)

  • viktorhu

    veterán

    válasz Tibee86 #200 üzenetére

    Milyen érdekes, hogy mennyire meg tud embereket fogni a marketing, a márkával való azonosulás - ha valaki olyan dologról beszél, amit a védelmezendő márka nem tud, akkor mindjárt illegális tevékenységgel kell összekapcsolni (lásd most itt a warez idekeverésével való manipulációt), vagy más módon diszkreditálni a hozzászólást. Ezt a fajta márkafanatizmust egyébként nagyon jól használják is a nagy cégek, gyakorlatilag ingyen harcosokat kapnak.

    A helyzet az, hogy mindegyik platformnak vannak előnyei és hátrányai, nincs olyan, hogy az egyik csak jó, a másik meg csak rossz, vannak valós korlátok, amik általában pont az előnyökből származnak a másik oldalon.

  • viktorhu

    veterán

    válasz kchris78 #211 üzenetére

    Alapvetően igazad van. Drágának sem tartom az iphone-t, ha a nevesebb droidos márkákhoz (lásd Samsung) hasonlítjuk.

    De ha valaki azt mondja, hogy van mondjuk 120 ezer forintig keret egy új mobilra, hogyan költhetem el a legokosabban, akkor ezek a dolgok a jelentőségüket veszítik. És akkor ott van egy középkategóriás árazású feltörekvő prémium (kivitelezésben, támogatásban, specifikációkban) mobil, amit nyugodtan lehet a 250 ezer forintos mezőnyhöz mérni.

    Én teljesen megértem azt, aki azt mondja, hogy megér neki annyit a bevált felületért, ökoszisztémáért, megbízhatóságért, vagy amúgy is sokat telefonál, és ezért a szolgáltatótól normális áron meg tudja venni - meg azt is megértem, aki viszont azt mondja, hogy ennyiért nem is annyira "wow" a dolog, lehet olcsóbban is jót. Én, mint mondtam, egyik kategóriába sem tartozom, kár lenne "belém" még a oneplus is, mert túl kíváncsi vagyok az új dolgokat illetően, nem használok sokáig egy mobilt.

    Az innováción való összekapást sem értem a fórumokon, az iphone-nak az az erőssége, hogy nem feltétlenül a legújabb dolgokat akarja használni (nem az első érintőkijelző, nem az első ujjlenyomat, nem az első nfc stb), hanem használható telefont akar csinálni, használhatóvá tenni a már meglévő dolgokat. Amikor az első iphone megjelent, akkor az gyakorlatilag az okostelefon újradefiniálása volt, üzletemberek speciális kütyüje helyett a hétköznapokban értelmesen használható eszköz. Így nincs értelme a specifikációk platformok közötti direkt összehasonlításának, annak viszont nagyon is, hogy mindenki átgondolja, hogy neki melyik felel meg legjobban - funkciókban is, meg a pénztárcájának is.

  • viktorhu

    veterán

    válasz Tibee86 #216 üzenetére

    Nem minden zenét lehet megvenni, ha valaki egy kicsit is a régebbi zenéket szereti, azoknak már rég lejárt a szerzői jogvédelmük, szóval azokat leginkább letölteni lehet. És írtam, hogy meg is oldottuk a dolgot egy itunes-os szinkronizálással, de ez nem a világ legkényelmesebb megoldása, ha az ember egyszerűbbhöz van szokva.

    > A marketing meg a márkával való azonosulást nem tudom hogy miért kapcsoltad ehhez

    A rágalmazás (warez) miatt gondolom, mert ennek itt nyilvánvalóan nem volt más szerepe, mint az eredeti mondanivaló diszkreditálása. Eléggé felkaptam rá a fejemet, mert egyértelműen leírtam, hogy lejárt jogvédelmű tartalomról van szó, ha körülnézel, elég sok kereső van direkt ilyen zenékre.

Új hozzászólás Aktív témák