Új hozzászólás Aktív témák

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz attiati #94347 üzenetére

    Napjaink töltőtollaira (kifejezetten a japánokra,Parkerekre, Lamykra stb.) szerintem már nem jellemző a maszatolás, beszáradás (ok, ez a Jinhao mondjuk pont maszatolt). Gyorsíró meg különösebben sosem voltam, tehát ez nem volt szempont (műszaki rajzokat, ábrákat úgyis ceruzával skicceli az ember). Egyébként én kifejezetten jegyzetelés, tanulás miatt szoktam át - igaz, nem csak azért, mert kisebb erőkifejtéssel lehet írni a papírra, hanem mert borzasztóan tetszett, hogy minden töltőtollnak rendes, merev tollteste van. Nem hajlik, bicsaklik mint a nádszál, a csuklót sem fárasztja az írás. Persze golyósakból is vannak normálisabbak, de ha egyszer van itthon tinta (ami azért szintén egy filléres tétel) akkor nem feltétlen kell patronokkal szórakozni - injekciós tűvel az újratöltés is gyerekjáték, szóval mondhatni környezetbarátabb dolog már akkor is, ha csak 2-3 évig bírja egy toll (ilyen időtávon egy tucat golyós BIC-et biztos elfogyasztottam régen).
    Egyébként a billentyűzet - folyóírás résszel abszolút igazad van: épp ezért is írtam, hogy ehhez ugyanúgy egy kicsit "toll-o-fílnak" kell lenni, mint ahogy az átlag ember sem érti meg, hogy miért vesz az "audiofíl" fél millió forintért hangfalat. Neki annyit is megér az által a tárgy által okozott öröm: aki tényleg csak néha napján tölt ki valami iratot azt nyilván nem fogja érdekelni a különféle különleges tollak világa - s nem is hibáztatható ezért.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák