Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    Lesz Gamepod teszt, jelenleg tolom ezerrel a játékot, ha épp nem híreket kell írnom. Szerintem jövő héten várhatjátok a bemutatót róla. :K

    Eddig egy mondattal jellemezném: Végre egy normális RPG! :R

    MOD: Egyedül a harc kicsit fura, hogy teljesen körökre osztott, akciópontokkal, nem pedig a Baldur's Gate-ben látott megoldás, de ez cseppet sem von le az értékéből. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Na jó, részemről ennyi. Nem tetszik ez a harcrendszer, ráadásul csak három fős a csapatom, pedig bejártam az egész várost, mégsem csatlakozik senki, bezzeg ellenfélből tucatjával jönnek egyszerre. Szóval teszt nem lesz, mert képtelen vagyok így játszani vele. Megvárom inkább a Pillars of Eternity-t, az remélem, tényleg Baldur's Gate-jellegű harcot fog tartalmazni. Sajnálom, mert minden egyéb tekintetben tetszett volna. Ha nem tucatszámra támadnának egyszerre, meg nekem is lenne egy hatfős csapatom, talán menne a taktika, de így, túlerővel szemben nem... :(

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz bélanéni #15 üzenetére

    Biztos van megoldás, csak az a helyzet, hogy ennek a harcrendszernek a logikáját egyáltalán nem értem. Ráadásul a karakterkészítés sem olyan, mint rendes RPG-ben, még a tulajdonságpontjaidat sem oszthatod el. Nem tudom. Én úgy képzeltem el, mint a Baldur's Gate vagy Dragon Age: Origins esetén, hogy valósidejű, mégis megállítható küzdelem lesz, ahol rendes partit alkotva verjük szét az ellent. Ennyire nem vagyok hardcore RPG-s, hogy a régi táblás játékokhoz hasonlóan lépésenként taktikázzak. Nem sakkozni akarok, hanem kalandozni, a fenébe is... :(((

    Nekem így nem megy, hogy vagyunk hárman, ráadásul az első csapat zombi felaprít, mert kapásból hatan esnek nekünk (Lásd a képen), plusz még ennek a hülye rendszernek köszönhetően épp azokat nem tudom támadni, akik taktikailag a legnagyobb fenyegetést jelentik, mert nincs elég AP arra, hogy ellőjek odáig. Ők bezzeg eltalálnak, ráadásul folyamatosan mentik el az AP-t, mert érdekes módon mindig marad nekik tartalék. Ők kétszer-háromszor tüzelnek, plusz tolják a buffokat, én meg egy lövést/ütést leadok és már semmit nem tudok csinálni, mert elfogyott az AP-m. Ez az egész rendszer úgy szar, ahogy van. Ehhez nincs megfelelő idegrendszerem. :(

    Szóval ennyi. Ez nem az én stílusom. Egy-két ellenfélnél oké, mert mi is annyian vagyunk. Addig nem is volt probléma. De ha kétszer annyian támadnak ránk, a körökre osztott rendszer miatt nem tudok mit csinálni. Pedig amúgy a történet jó, a küldetések jók, minden jó, csak ez a mocskos sakkozás idegel fel. Úgyhogy részemről végeztem.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz bélanéni #17 üzenetére

    Habár tényleg úgy szeretek játszani, hogy arra megyek, amerre akarok és olyan sorrendben csinálom a küldiket, ahogy jóesik, ennek ellenére természetesen előre szoktam menni felderíteni, hogy ne fussak bele sokkal erősebb ellenfélbe. Nem ez a gond. Ez a harcrendszer nekem nem tetszik, mert nem értem. Azzal tisztában vagyok, hogy nagyjából hogy működik, de nem tudom követni. Képtelen vagyok felfogni, hogy egy velem egy szinten lévő ellenfélnek mitől van gyakran kétszer annyi AP-je, mint nekem. Vagy mitől van az, hogy gyakran körön kívül is egyszer csak belémcsapnak, pedig nem ők jönnének sorra (Jó, van az "Attack of Opportunity", de akkor is röhejes, hogy mindenki belecsap a karakterembe, amikor az meg sem moccan). Szóval ez nekem magas.

    Ettől még nem nézem le a fejlesztőket és nem tekintem trágyának a művet. Nekem nem tetszik, igaz. De attól még nem mondtam róla, hogy rossz lenne. Például egy Medal of Honorral vagy Call of Duty-val sem játszottam életemben, mióta átmentek multis baromkodásba, mert nem látom értelmét, hogy egymást kergessük egy zárt pályán és abban versenyezzünk, ki tudja többször megölni a másikat. Ettől nem mondom, hogy rossz játékok, de azóta elkerülöm őket messzire, mert nem érdekel ez az ökörködés. Mégsem írok róla cikket, és nem húzom le, csak mert nem tetszik.

    A Divinity hasonló. A Divine Divinity is tetszett, sőt, még a Divinity II is. Ezt is vártam nagyon, mert végre egy valódi RPG-nek tűnt, nem hack & slash akciónak. De ez a harcrendszer tönkreteszi SZÁMOMRA az egészet. Nekem így már túl stratégiai, amit nem szeretek. Attól persze a többiek biztos jól fognak vele szórakozni, de nekem nem megy, mert nem értem ezt a körökre osztott sakkjátszmát. Nem tudom követni, hogy most miért történik az, ami történik. Csak lesek ki a fejemből, miközben az ellenfél lépeget, majd amikor végre én jövök, már a parti fele le van amortizálva. Ez nem taktikus harc, hanem stratégiai játék, amiket szintén elkerülök messzire. A Dungeon Keeper kivételével más stratégiai játékkal nem játszottam, mert nem az én műfajom. Szerintem ezért nem tetszik most ez sem, mivel a harcok nagyon stratégiásak, ahhoz pedig nem értek.

    MOD: Ettől persze, ha megkapom, hogy írjak róla cikket - egyelőre még csak az Early Access kiadást próbáltam, még nem kaptunk belőle végleges példányt -, akkor nincs választásom, meg kell írnom, akár tudok vele játszani, akár nem. De egyelőre nem idegesítem magam azzal, hogy kínlódok vele.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz X Factor #20 üzenetére

    Próbáltam már mindent, nem a játékkal van a baj, nekem ez a harcrendszer követhetetlen. Egy RPG-ben tudom, mit fejlesszek a karakteremen, hogy jó legyen egyes területen. Utána pedig azt a harcmodort követem, amihez felszerelem és kialakítom őt. De itt nem tudok beleszólni semmibe. Egy-két pontot kapok szintlépésenként, az lóf@sz. Karaktergeneráláskor sem oszthatom el a tulajdonságokat, pedig egy RPG-ben az lenne a legfontosabb.

    (#19) ldave: Az még mindig csak négy fő. Egy RPG parti 5-6 fős kell, hogy legyen. Rendben, az első városban elég, ha négyen vagyunk, de ha egyszerre mindjárt tucatnyian esnek ránk, akkor már kevés. Ha valós időben zaljana a harc, akkor könnyebb lenne, felbuffolni, távolról ritkítani, leszedni a varázslókat, majd jöhet a közelharc, támogatással. De nem így, hogy nem tudok mozdulni sem, miközben azok vígan paroláznak és ölik az embereimet. Nem bírok tétlenül ülni és nézni.

    MOD: Azért köszi, hogy segíteni próbáltok, majd esetleg később talán még egy próbát teszek vele (Ha mégis cikket kell írnom róla), de addig, amíg nem kell, nem erőltetem.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz bélanéni #23 üzenetére

    "Talán ez onnan fakad hogy az egyik kedvenc játékom a HoMM és a King's Bounty."

    Talán nem véletlen, hogy én egyikkel sem játszottam, mert már ott sem jött be ez a rendszer. Ennyire alaposan nem tudom végiggondolni a stratégiát, hogy minden apróságra figyeljek. Én haladni akarok, nem szöszmötölni. Persze nem bika módjára fejjel a falnak, némi taktika nem árt, de azért amikor már ennyi mindenre kell figyelni, és elég egy hiba a reload-hoz, akkor hamar megunom és keresek másik játékot. Én is szeretek szétnézni és háttérinformációt gyűjteni, de azt már nagyon utálom, amikor stratégiázni kell egy szerepjátékban. Nem sakkozni akarok, hanem harcolni.

    MOD: Lehetett volna úgy, hogy legkönnyebb fokozaton ne legyen ennyire komplex a rendszer, így azok is tudjanak vele játszani, akik nem ismerik ezt a stílust.

    (#22) Tom5: Köszi, erre nem gondoltam. :B Hozzá vagyok szokva, hogy megvan, hány statpontot kapsz, majd utána az alapértékeknél tetszés szerint el kell osztanod. Na, ha majd elő kell vennem megint, erre odafigyelek.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    Csak még utoljára, hogy tisztázzuk: Nekem KIZÁRÓLAG a harcrendszerrel van bajom, minden más tekintetben tetszik a játék. Én is szeretek felfedezni, küldetéseket megoldani, eddig nem volt abból bajom, ha sokáig tartott eljutnom a végére (Baldur's Gate szerény 300 órás végigjátszása dereng?). De ha nem tudok leverni egy 3-as szintű zombi csapatot, mert a nagy számok törvénye érvényesül a körökre osztott rendszer miatt, nem pedig az, hogy milyen módon fejlesztem az embereimet, akkor innentől nem érdekel az ügy, nem bábukat akarok tologatni, arra ott a sakktábla és a táblás játékok. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz ollie #30 üzenetére

    Nem vagyok mazochista. Normálon. De a területek majdnem minden részét bejártam. A felfedezést szeretem, nem a harcokat.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • Vistaboy

    veterán

    válasz Heavyrain #51 üzenetére

    "Azt viszont nem értem,hogy miért panaszkodik mindenki,hogy túl nehéz. :F "

    Szégyen bevallani, de én is azt hittem, hogy egy Baldur's Gate, Neverwinter Nights és hasonszőrű programok után meg sem fog kottyanni, mégsem tudok zöldágra vergődni ezzel a teljesen körökre osztott harcrendszerrel. Ha úgy kellene harcolni itt is, mint azokban, semmi gondom nem lenne a játékkal.

    Az pedig, hogy sokak szerint túl nehéz, nem azért van, mert tényleg olyan nehéz lenne, csak valakinek bejön ez a stílus, míg másoknak nem. Ennyi. Majd a Pillars of Eternity esetén meglátjuk, mennyien fogják írni, hogy rossz a harcrendszer. Szerintem kevesebb panaszt fogunk hallani rá, mint a Divinity-re.

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák