Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Az a 8Gb erős. Nem lesz gondom miatta, de azért na...

    Véleményeket várok, preview alapján lehet ebből decemberre használható rendszer?

    (tippre, nem. Mert nagyon elkeserítőek a vélemények)

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Воланд #15 üzenetére

    symbian-ra tippeltem volna :P

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz aprokaroka87 #20 üzenetére

    tyúk vagy a tojás?

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Soha a büdös életbe nem fogom megérteni ezt az app rinyát.
    2013 óta használok WP telefont. Kezdetben Lumia 800-at majd most Lumia 930-at. L800 esetében még voltak megkötések a rendszerrel amiket meg kellett szokni más választás nem volt. De jelenleg a L930-cal nem volt még olyan eset, hogy azon bánkódtam volna, hogy valamilyen app nincs. Pedig geek vagyok, kocka. De váltottam androidról mert csak a buhera ment mindig. Nem tudom jelenleg mi a helyzet de két év nem nagy idő. Akkor a felsőkategóriás androidos telefonok kivételével mindig probléma volt. Egy idő után még a felsőkategóriásokkal is. Az állandó rom telepítgetés buherálásba belefáradtam. A társaságomban még mindig állandó téma ez. Most ezt tettem fel, most azt. Most ez nem működik, most az. De a telefon baromi gyors, meg se reccen. És ez 1-2havonta ismétlődött. Érdekes módon mindenkinek mindig egyre gyorsabb lett meg jobb. Mégis mindig cserélni kellett. Ja most nem tudom felvenni ha hívnak, most nem tudom letenni, most nem éled fel a képernyő, most újraindult magától. Lassult a rendszer indítsd újra. Mindig ez volt. A szomszédok, családtagok folyamatos zaklatása még mindig rendszeres, hogy ez nem jó, az nem jó gyere át légyszíves nézd már meg...

    Nekem semmi bajom a L930-al. Bekapcsolom és megy. Működik rajta minden, nem fagy le, nem kell újraindítani, nem akad meg sose. Miért kell mindig ezzel az app témával jönni? Mi a franc kell annyira ami nélkülözhetetlen vagy nincs WP-re alternatíva? Fb kliens sehol sem tökéletes. De nekem WP-n arra jó, hogy elolvassam a dolgokat.
    Böngésző működik, gyors. Viber-t nem sokat használom de bajom nem volt vele. WhatsApp működik, és az összes Microsoft program tökéletes a számomra. Szinte teljesen átálltam már Microsoft programokra Win10-zel együtt használni nagyon kényelmes mindet.

    Igen kevés program van WP-re. De ha a számokat nézzük, akkor az androidos appok hány %-a szemét?
    Tudom, hogy valószínűleg egyéni igény kérdése ez és szerencsés vagyok, hogy nekem nem hiányzik egy app sem. Biztos ezért nem értem sosem ezeket a vádakat.

    Ja igen és tudom az andorid most már tökéletes. A 30ezres telefonok is. Sose fagy le, sose akad meg... persze.. pont azt veszem észre a környezetemben is... :/

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Plazmacucci #43 üzenetére

    Van a háztartásunkban iPhone. Próbálgattam pont ezért. Nekem semmi nem tűnt fel mondjuk egy facebook, twitter appal. És semmi baj, én sem gyűlölöm az androidot. Csak kicsit erőltetettnek érzem ezt a vádat. Kicsit olyan mint ha más nem lenne és csak ebbe kötne bele mindenki. Nem is szoktam ebbe a témába megszólalni, általában csak olvasom. De most elszakadt valami. :) Egyébként is lényegtelen mert én komolyan boldog WP tulajdonos vagyok. És nem olyan értelemben, hogy tudatlan, hülye vagyok ezért megelégszem azzal ami van.

    (#44) cal84

    Sosem lépett még ki a böngésző nekem. Instagram-ról nem sokat tudok. Megnézek néha dolgokat, de nem vagyok aktív felhasználó.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Wapmester #88 üzenetére

    Orp smartbank tökéletesen működik. És van iCsekk is. Nekem ez a kettő elég Mindenre. Smartbanl qr-es fizetése odon egyszerű. Persze más bankról nem tudok.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz *Mukeey* #110 üzenetére

    Messenger jól működik, sokat használom.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz *Mukeey* #110 üzenetére

    Sose kaptam visszajelzést, hogy ne érnének el Viberen. Pár napja is felhívott ismerősöm, és minden tragédia nélkül lezajlott a beszélgetés. Üzenetküldésre nem használtam kb sose.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz mike918 #117 üzenetére

    Érdemesebb egy olcsó telefonra váltani előbb. Persze ha megengedheted magadnak és esetlek túl tudsz adni rajta (ha nem tetszik) akkor nyugodtan próbáld ki a WP-t 950XL-en. De általában jobb olcsóbb telefonnal ismerkedni, kevesebbet buksz, kevesebbet bosszankodsz esetleg.

    És nem, nem ennyire gáz. Az a helyzet, hogy legtöbb esetben aki becsmérli a WP-t az sose használta huzamosabb ideig. Ez csak szájról szájra terjed. És vannak olyanok akik androidról váltanak és nem tetszik nekik. Ott az android megszokása is szerepet játszik.

    Nem tökéletes a WP-sem, egyik sem az. De gáznak nevezni több mint túlzás.

    A másik pedig az, hogy a 950XL már az új rendszerrel fog megjelenni. Az nekünk WP felhasználóknak is új lesz. Nem tudunk mit mondani. Várható kezdetleges gyerekbetegség az új rendszer indulásakor. Ezért lehet az is rossz élmény lesz egy 950XL vásárlása után. Keress valakit akinek van WP-s telefonja, és tüzetesebben nézd meg, próbáld ki, beszélgess róla. Míg a 950 és 950XL nem jelenik meg, addig szerintem a L930 a legjobb választás a kipróbálásra. De mivel a rendszer ugyan olyan minden készüléken, más is megteszi.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #121 üzenetére

    Tessék megfogalmazom.

    A Windows Phone platform használata semmilyen hátránnyal nem jár a másik két nagy oprendszerrel szemben egy átlag felhsználó számára. Mindhárom rendszernek megvannak a sajátosságai, előnyei. Azt, hogy kinek melyik a fontos, magának kell eldöntenie alapos utánajárás után. Ami nem azt jelenti, hogy az első "szar a csepme" komment elolvasása után elkönyveljük, hogy valóban szar.
    Az android rendszernek (is) rengeteg gyerekbetegsége van amit az évek alatt nem sikerült megoldani.
    Amennyiben valakinek a szívéhez az android féle felépítés, és működés áll közel az NE váltson WP-re, mert a WP inkább az iOS-sel áll rokonságban és nagyon eltér az androidtól.

    Az appok száma kevesebb, de mindenre találni megfelelő applikációt még így is.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #124 üzenetére

    Valóban van a Messenger esetében ilyen, hogy ott marad az értesítés. Ha valakinek ez akkora probléma akkor ne használjon WP-t.
    A bajom az, hogy úgy állítjátok be mint ha az andoridnál ne lenne semmilyen probléma. Szóval sokszor azt érzem, hogy az az etalon, a tökéletes. És akkor megmagyarázzuk a WP hibáit azzal, hogy ez bezzeg andoridban nincs. Lehet. Van ott más baj.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz khron78 #128 üzenetére

    Teljesen igazad van. Nem tudom, hogy az új rendszer esetében áttervezték e az értesítések működését? Gondolom a fb, viber is jelezte már nekik ezt. Előfordulhat, hogy nagyon mélyen gyökeredzik a programkódban ezeknek a dolgoknak a hibája (bár ezt kétlem). Ezért illene most az új főverzió esetében erre figyelni.
    Sőt ha több appot akar magának az MS, akkor fényesre kellene nyalnia a 3th party appok készítőinek...
    Rendesen ki kell őket szolgálni ez a kulcs részben. Mert lehet az is, hogy a fejlesztők azt mondják még mindig, hogy ekkora felhasználó bázisra kár fejleszteni.

    Az értesítések egyébként sms-ek email-ek esetén jól működik. Lehet az appokkal van baj. Lehet nem is a MS hibája, ez is eszembe jutott.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #129 üzenetére

    Írd már le mik azok amik ennyire nem tetszenek neked a rendszerben, hogy jobban megértsem az álláspontodat légyszíves.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Kivéve az újlenyomat olvasó. Én nagyon szkeptikus vagyok azzal az előlapi kamerás megoldással kapcsolatban. Egy gyorsan biztosan működő újlenyomat olvasónak jobban örülnék.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #139 üzenetére

    Na most már értem. A kérdés az, hogy az appok fejlesztőit gátoja e valami ezek elkészítésében, vagy kijavításában. Abban egyetértek én is, hogy ha nem is a MS programjaiban van a hiba attól még felróható a rendszer hiányosságainak. Csak kérdéses, hogy hol leledzenek ezeknek a hibának a forrásai. A rendszerben, vagy a fejlesztőknél? Ettől még vannak és ez megkerülhetetlen tény persze.

    -IM-et nem használtam sose.
    -Streaming engem is érint de leginkább videó. Van Twitch és NFL GamePass is, nagyon jól működnek szeretem őket. Zenéhez MetroTube kliensel használok, van benne opció, hogy csak a hangfájlt töltse be, így kényelmesen tudom a playlistjeimet hallgatni.
    -Nyelvtanulás jó lenne, vagyis szavak bevitele. De úgy rémlik mint ha egy ideig lett volna nekem. De már nincs, és azóta sem tudom, hogy miért. A billentyűzeten új szavakat tudtam hozzáadni, tanítani lehetett.
    -Jelszókezelő programon mostanában gondolkodtam ezt a témát nemsoká körüljárom majd.
    -Böngészővel semmi bajom. Sokat használom.

    Akkor leírom én is, hogy milyen általános problémák miatt váltottam andoidról (már korábban említettem ezeket, ezért bocs az ismétlés miatt)
    Nem tudtam hívást fogadni. Hívás után nem éledt fel a képernyő. Nem rezgett a telefon. Kb minden hozzáadott mappal lassult a telefon. Gyorsulás érdekében álandó Rom próbálgatás. Kamera nem indult el. Widget problémák. Lefagyások. Kötelező újraindítgatások. stb stb. Ezek nálam mind jelentkeztek. Egy középkategóriás andorid esetében. De előfordulnak még a mai napig ahogy hallom, tapasztalom ismerőseim körében.
    Nekem ezek az alap, általános dolgok. Ami a készülék alap működését akadályozták a mindennapi használatban.
    Azt nehezen tudom elképzelni, hogy egy S6 Edge, bármelyik Nexus esetében előjöjjenek ilyen gondok. Úgy gondolom azt egyik nagy gyártó sem engedheti meg magának. De azt sem hiszem el, hogy ne lenne más probléma a felsőkategóriás készülékek esetén.

    Szóval én azért álltam most itt ki ennyire a WP mellett mert mikor én váltottam mérlegeltem. Legyen kicsit puritánabb az a Fb app, de fel tudjam venni a telefont ha hívnak.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #144 üzenetére

    Én az ár/érték arányt az L930 esetében nem néztem. Annyira megtetszett az első teszt olvasása után a telefon... drágállottam akkor. Aztán mégis megvettem kicsit később. Egyszerűen minden igényemet kielégíti (igényltelen lennék? :) ) Bár kicsit kicsinek találom. Ezért érdekel a 950XL, de az még nagyon kérdéses. Egy évig biztos nem cserélem le. Addig kijönnek szerencsére a hibák is, és a tapasztalatok anyaghasználat terén. És külsőre nem fogott meg a 950-es széria. 930 után méltatlannak találom. De majd kiderül. Még videókat nem néztem róla csak képet.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Polllen #148 üzenetére

    Jó is, hogy említed a 73x-es szériát. Azoknál volt először, hogy elhagyták a fizikális gombokat. Amitől én rosszul vagyok. És sajnálom is, hogy a 950-es szériánál sincs. Ez csak az én hülyeségem de annyira hülyeségnek tartom ezt. Egyszerűen kell az a három gomb a telefonra. Jó most a 950-eknél a méret ezt kompenzálhatja, de én akkor is húzom a számat.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz zorzy4 #182 üzenetére

    Igen, a Gestures Beta jól működik. Felemeled a telefont, odateszed a füledhez és már fel is vetted. Baromi kényelmes dolog én nagyon szeretem.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák