Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dlaj

    őstag

    válasz Yag #128 üzenetére

    Hát igen, ha nem a kábel a hibás, akkor a telefon. Én egy jó erős nagyítóval belenéznék a csatlakozóba, hátha látok valamit. Hibát, oxidációt, vagy szennyeződést. Második körben csinálnék egy gyári visszaállítást. Lehet, hogy a szoftveresen ragadt be valami. Hátha.....

    Viszont tudod rootólni és teljes értékűen használni a telefont kábeles adatátvitel nélkül is. Ezért én nem küldeném vissza.

    Adatátvitelre:
    Ha van wi-fi otthon, akkor egy sima FTP kapcsolattal megoldható, vagy van jó néhány frankó Wi-Fi transzfer alkalmazás, amik szintén egyszerűen és gyorsan működnek.
    Én már sok mindent kipróbáltam, de most a Solid Explorer-es SMB-s átvitelt használom, ha otthon vagyok a telefon a kezemben van, és nincs kedvem a kábelt elővenni/csatlakoztatni.

    Így tudod használni:
    Először letöltöd.

    Azután felveszed a otthoni wi-fin keresztül a számítógépedet. (Mindig a bekarikázott részekre kell tapicskolnod.)

    Itt várnod kell pár másodpercet, ameddig a telefon wi-fije megtalálja a gépedet, azután ez a kép fogad. Fent a "LAJOS" helyén a számítógéped neve lesz. A kettővel utáni képen a számítógéped nevét neked kell majd beírni azzal a jelszóval, amit a számítógéped telepítésekkor megadtál.

    Itt pedig már azokat a mappákat/meghajtókat láthatod, amit a számítógépeken megosztásra kijelöltél.

    Ilyen egyszerű, de mint írtam van sok más módszer, a vezeték nélküli wi-fis fájlátvitelre.

    Ha nincs wi-fid, akkor a bluetooth-ot javaslom. Pont tegnap voltam lusta elővenni a munkahelyemen a kábelt, gondoltam kipróbálom, mert igazából még sosem használtam. Meglepődtem, hogy milyen gyorsan átment rajta egy 5 MB-os fájl. Ha nincs a számítógépedben bluetooth, akkor egy adaptert javaslok szinte fillérekért.

    A rootról:
    Most a legegyszerűbben úgy tudod megoldani, hogy a telefonodon keresztül letöltöd a ZIP fájlt innen. Ha a letöltés megvan, és van sd kártya a telefonodban, akkor jó helyre is került, mégpedig az sd Download mappába.
    Ezután a telefont kikapcsolod, majd elindítod recovery módban. Ez úgy tudod elérni, hogy a Power és a hangerő fel gombot nyomod egyszerre pár másodpercig. Akkor elengedheted, mikor érzel egy kis rezgést a telefonod rezgőmotorjától. Mikor betölti a recovery menüt valami olyat kell keresned, hogy "Apply update from sdcard". Sajnos ezt nem tudom pontosan, mert az enyémre felraktam a TWRP recovery-t, és nem emlékszem milyen a gyári. Ezt is most olvastam a német kolléga leírásában.
    Lényeg, hogy be kell tallóznod a letöltött ZIP fájlt, aztán install, és reboot. Újraindítás után ott lesz ez az ikon, és rootolt a telefon.

    És root-tal nem formáz semmit a telefon. Semmi változást nem fogsz tapasztalni, semmi nem fog eltűnni, csak az a SuperSU ikon jelenik meg az alkalmazások között. Ebben tudod megnézni mely alkalmazások kaptak root hozzáférést.

    Ha valami nem megy, segítek! :R

Új hozzászólás Aktív témák