Új hozzászólás Aktív témák

  • Yag

    tag

    válasz Yag #95 üzenetére

    Több mint 4 óra böködés után kialakult az akksi részeredménye.
    Töltetlenül, gyári állapotban használatba véve : 1% os lemerültségénél. 4:28 perc képernyőidővel zárta a napot. Reggelre alig bírtam lemeríteni. 15%nál bekapcsolt az intelligens akku kímélő mód így várhatóan lassan merült volna. Kikapcsoltam. Ettől függetlenül Zenét kellett hallgatnom netezés közben, hogy gyorsabban merüljön. Mindenesetre egy ilyen képernyő időt az előző telefonommal egy fullra feltöltött akksival 2 nap után tudtam csak elérni. Vagy ennél rosszabbat. Most elkezdem tölteni. Kíváncsi vagyok mennyi idő alatt tölti fel 100%-ra.

    Viszont ami gondot okozott és jelenleg nem sok ötletem van rá miként tudnám orvosolni.
    Halvány gyanúm és reményem, hogy a ROOT megoldja ezt az anomáliát.
    Azokkal a kábelekkel amikkel korábban minden más telefonomat használtam (lásd töltő kábelek) nem reagál a telefon ha számítógépre csatlakoztatom. Minden be van kaocsolva. Ismeretlen forrás stb. De se a gép nem veszi fel a telefont se a telefon nem érzékeli hogy PC-re lett csatlakoztatva. A vicc az hogy a saját gyári kábelével se mutat semmi hasznosat. Egyedül a töltőfejre csatlakoztatott konnektorbol jövő töltést veszi fel.
    Némi piszkálás után talán a PCcsatlakozásnál is el tudom érni, hogy töltést mutasson vagy szimuláljon.
    Ez így ebben a formában csak azért nehéz helyzet, mert elég sok adatot szoktam cserélni a Telefon és PC közt. Mi most így ebben a formában elég nehézkessé vált. A R15ös frissítést már letöltöttem de 30% alatt volt már a telefon így nem engedte telepíteni. Talán abban lessz erre vonatkozó frissítés. Ha nem akkor marad a ROOTolás ami megoldást kell hogy hozzon, mert egy PC csatlakozás nem okozhat gondot.

    A finishben volt az egyik Widgetnek tévesztése, ami lehet launcher hiba is nem feltétlen Nyalóka. Az energia takarékos mini alkalmazás felülre került. Hiába lapoztam a képernyők közt a widget meg se moccant csak látszódott és még csak aktívvá se vált hiába böködtem. Mintha ott se lenne csak látni. Majd pár perces piszkálás után már rá tudtam bökni, vissza került az egyik képernyőre és onnantól kezdve működik rendesen. Mivel nem érem el a telefon memóriáját így képeket is csak később tudok feltenni.

    Érdekességek :
    Lehetséges az, hogy a Hammer S-ben tapasztalt 5.1 dorid másképpen működik mint ami ebben van ?
    Ha igen akkkor min múlik hogy így vagy úgy működik egy Androidos OPrendszer.

    Példa:
    1. A legördülő gyors menüben az "S" ben volt takarítás és zseblámpa gomb a wifi, bluetooth,adatlapcsolat, autómatikus elforgatás stb. közt. Most nincs.
    2. A középső gomb lenyomva tartásánál meg mutatja hogy milyen programok futnak vagy mik lettek megnyitva .... no de. Az "S" -en volt egy aprócska tisztitó gomb a bal sarokban, elég volt rányomni és bezárta az összes háttérben lévő ablakot . Most nincs, tehát egyesével kell vagy kiixelnem vagy kihúzogatnom oldalra a programokat ...

    Apróságoknak tűnnek de egy megszokás rendszer épül rájuk.
    Vélemény ? Egyéb hasonló tapasztalat ?

    [ Szerkesztve ]

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

Új hozzászólás Aktív témák