Új hozzászólás Aktív témák

  • sigmoid

    tag

    Nem egészen értem mi ez a tömegfelhördülés... Az a vicc jut rólatok eszembe, amiből kiderül hogy miért nem kell a pokolban őr a magyarok üstje mellé...

    Lehet röhögni az amerikaiak permániáján, ott van pl. a South Park vonatkozó része (Szexuális zaklatás *ptty* panda...), de ne felejtsük el, hogy ez egy olyan társadalmi gondolkodásmódra utal, egy olyan jogállami tudatra, ami szinte mennyei magasságban lebeg a magyar színvonalhoz képest.

    Nálunk mi van? Egymást hergelik az emberek a neten, és érdekérvényesítés címén elrontják egymás napját a homárhoz hasonló blogokon. Amerikában összefognak és perelnek. El tudom képzelni, hogy a bíróság tisztességtelennek, rosszhiszeműnek találhatja az EULA bizonyos passzusait. A Microsoft licenszelési gyakorlatát ismerve ez nem kizárható.

    Úgy néz ki, hogy egy ügyvédi iroda és egy rakás felhasználó úgy gondolja, hogy ez megéri a próbálkozást. A bíróság meg majd eldönti, hogy kinek van igaza.

    Nem kell ezen méltatlankodni, cöcögni, kalózozni... Bár Magyarország is ott tartana, hogy ilyen perek indulnának tömegesen. (Vagy az európai útnak megfelelően, a fogyasztóvédelem lenne olyan erős, hogy egyéneknek ne kelljen pereskednie.) Jelenleg mindkettőtől rohadt messze vagyunk. Persze, értem én hogy savanyú a szőlő...

    ...s elindulnék Nagy Szellemként rendet rakni a világban

Új hozzászólás Aktív témák