Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neil Watts

    veterán

    válasz #97246720 #1 üzenetére

    Szia!

    Számoljunk másképp:

    Tfh. veszel egy gépet, OEM Windows-zal, de időközben eszedbe jut, hogy jó lenne a következő Wint dobozosan venni, mert sokkal több előnye van mint az OEM-nek (áttelepíthetőség/terméktámogatás).

    Ekkor feljön a következő szituáció (4 évre számolva az alaplapcseréteket / platformváltásokat)

    Win 10 Home dobozos: 41k, ennek a havi költsége ~855 Ft.(fyi. 2025 Okt. 14-ig támogatott + ingyenes frissítési ajánlat is van)
    O365: 25k/év/5 eszköz -> 5k/év -> ~417 Ft/hó (1 év) (Ja és itt mindig megkapod a lefrisebb fejlesztéseket is).
    ESET Smart Security: 17k/év/eszköz. -> 1400/hó (1 év) Bizonyos esetekben 50% kedvezmény kérhető.

    Ha ezeket nem engedheti meg magának az ember akkor is van ingyenes, legális alternativa amely ugyanolyan jól használható. (Jó, nincs PS, AutoCAD meg ilyenek, de ebben az esetben nem is életszerű).

    Játékoknál ugyanez: A PH-s BestBuy topik / isthereanydeal / Steam Sale-k alkalmával fillérekért lehet nagy címeket kifogni.

    Zene: Spotify családi csomag. (Három/négy/9öt felé osztva már talán nem olyan súlyosak az árak) ingyenesben ott a web player. Legális ez is.

    De megint nézzük másként:

    Hogy választ az átlag ember gépet: Bemegy a boltba, van rajta Windows jó lesz. Ezzel a rendeszer már legális.

    Irodai programcsomagnak ott van a LibreOffice, ingyenes. Ha nem felel meg akkor ott a fenti ajánlat.

    Az, hogy jó-e az ingyenes vírusírtó csak és kizárólag a useren múlik: Egy 360TS-sel korrektül el lehet lenni.

    Üdv. core2

  • Neil Watts

    veterán

    válasz #97246720 #55 üzenetére

    A Windows úgy számoltam (mint írtam is), 4 évre lebontva havi költségként.
    Mint írtam,

    "Tfh. veszel egy gépet, OEM Windows-zal, de időközben eszedbe jut, hogy jó lenne a következő Wint dobozosan venni, mert sokkal több előnye van mint az OEM-nek (áttelepíthetőség/terméktámogatás)." - tehát a vásárlás után az akkor aktuálisan megjelenő rendszerre 866 Ft-ot kell félreraknod/hó a következő vásárlásig.

    Amennyiben ez nem megoldható akkor mint mondtam vannak ingyenes, legális alternativák

    "Fel vagytok háborodva. Jogtalanul." - Nem. Azért vagyunk felháborodva, mert követendő példának hozod fel a felhasználói szokásaidat úgy, hogy akár az itt lévőket akár mások munkáját láthatóan nem veszed figyelembe. A szoftverfejlesztő is ember, a zenész is, az író is. Ahogy zenei CD-t, úgy könyvet illetve szoftvert sem lopunk (arról ne is beszéljünk, hogy bűnt követ el vele aki mégis így tesz.)

    "Amúgy a linux szakértőtőtől kérdezném, aki beszólt hogy használtan linuxot akinek nincs pénze windowsra.
    mondj olyan vírusvédelmi programot meg tűzfalat aki grafikus felületű! Én ubuntu alatt 1hónapig vadásztam. 1 antivirus appot találtam ami félre meddig működött, de védeni semmit se védett."

    A linux rendszerek egyik jó tulajdonsága, hogy nem kell rájuk vírusírtó (átlagos környezetbe, illetve ha igen arra egy ClamAV/ClamTK bőven elég).

    A többit nem kommentálnám, az általad is elfogadott ÁSZF III/10/-es pontjára. (Személyeskedés) viszont felhívom szives figyelmed.

    (#65) Dhampir: Van nativ Linuxos verziója :)

    Üdv. core2

    [ Szerkesztve ]

  • Neil Watts

    veterán

    válasz #97246720 #75 üzenetére

    "És szerinted azt egy full amatőr user aki még azt se tudja Hol kell bekapcsolni egy PC-t az majd válogatni fog a linux kiadások között, ezt te sem gondoltad komolyan, most úgy őszintén...ehhez az dologhoz ne minimum középrétegként állj hozzá, hanem úgy mint egy amatőr és szegény felhasználó."

    Felrak neki egy hozzáértő egy Ubuntut és ennyi. Komplett beállítással együtt max. 1 óra ha rutinos vagy.

    "Ne azt kalkuláljátok hogy mennyi a fentartási költség, utólag könnyű számolgatni, hanem azzal számoljatok egy frissen megvásárolt gép legális felszoftverezése(os,office,védelem) mennyünk kerül aki nem oem terméket vásárol. Az oemnek 1előnye van, hogy akinek tetszik a konfig, annak megéri megvenni aki nem ért hozzá és csak használni akarja."

    Egy hozzászóláson belül másodszor mondasz magadnak ellent. Az átlagfelhasználó nem fogja alkatrészenként összelegózni magának a gépet (legalábbis nem jellemző), ha meg igen, akkor számoljon minimum az OEM szoftver költségével.

    "Azt tudom hogy office365ből van havi tarifa, de eset nod32ből csak a havi triál ami ingyenes, de ami megfelelő komplex védelmet ad a smart security, az meg csak éves..."

    A vírusírtóra: Mint mondtam, ha ez a gond, akkor van ingyenes alternativa. Nem is egy. Ajánlottam is.

    "Az oemnek 1előnye van, hogy akinek tetszik a konfig, annak megéri megvenni aki nem ért hozzá és csak használni akarja."

    Harmadszor mondasz magadnak ellent.

    "Linux. Nagyon jó és stabil, de egy amatőr user nem fog parancssorból telepítgetni mikor azt se tudja melyik parancs mit csinál. "

    Erre nincs is szükség. Van grafikus szoftvertelepítő.

    "Az ubuntu szoftver áuházában nem érhető el sem antivírus sem tűzfal szoftver, ezek nélkül még egy linux disztribúció is sebezhető."

    AV nem is kell. De ha szükséged van rá, az is telepíthető a szoftverközpontból, parancssor nélkül, grafikus felülettel.

    Grafikus felületű tűzfalkonfiguráló is van. (gufw)

    "A linux annak jó aki programozik,okostelókra főzött romokat gyárt vagy nyilvános nezetési lehetőséget biztosít. "

    Ez nem fedi a valóságot, tapasztalatból tudom.
    Ne haragudj, de attól, hogy nem akarsz megismerni egy rendszert az érveid 90%-a nem lesz helytálló.

    Az előzőre: Az utolsó két mondatodra írtam amit... :U
    (#80) Spityu27:

    "Példának okáért felhozom az Odin-t. Nincs linuxra, csak egy halott project a Heimdall,amit a fejlesztője nem abba hagyott. Teamvier, ez pl.van linuxra ha jól emlékszem de 10-20mp-ként megszakadt a kapcsolat tehát instabil app ami nekem nem jó,a windowsos stabil. Blackberry kezelő alkalmazás nincs,microsoft office kompatibiltás nincs, nekem ez fontos a front page miatt és nincs linuxos alternatív helyettesítője ami 100%-san kompatibiis lennr"

    De van: jOdin3
    A TV 11 gond nélkül működik. De erre is van kismillió alternativa.
    A BB kérdést passzolom, nem volt még a készülékhez szerencsém. De csodálkoznék ha nem lehetne Evolutionnel/Thunderbirddel összeszinkronizálni.

    MSO kompatibilitás van...
    Frontpage alternativa van: BlueGriffon

    Üdv. core2

    [ Szerkesztve ]

  • Neil Watts

    veterán

    válasz #97246720 #82 üzenetére

    "Elfogult vagy sajnos :) ez látszik :)"

    Napi szinten üzemeltetek Linux és Windows rendszereket (szerver / desktop egyaránt van a mintámban, de biztos részrehajló vagyok. :U Ne vicceljünk már.)

    Üdv. core2

  • Neil Watts

    veterán

    válasz BonFire #104 üzenetére

    Szia!

    Vagy én számolok rosszul, vagy te nem érted a logikámat. :)
    Mindenesetre O365-ből van egyfelhasználós licenc is.

    De hogy ne a pénz felől közelítsük meg:

    Irodai munkára LO (ingyenes)
    Zenehallgatás: YouTube (még ingyen van...), de mondom, korlátlanul használható a spotify webplayer ingyen, csak reklám van benne.
    AV: AVAST/AVG/360TS?
    PS: Mivel otthoni felhasználóról beszélünk, így bátran ajánlom a Gimpet.
    Könyv: Project Gutenberg, de ezen kívül is jópártíz-száz hely van ahol könyveket lehet olvasni, legálisan.
    OS: Egyedül ennek az árát kell összedobni/spórolni.

    Amennyiben ez nem megoldható akkor a rendszerre is vannak ingyenes megoldások, legálisan mint írtam.

    Üdv. core2

  • Neil Watts

    veterán

    válasz Syl #119 üzenetére

    Az eredeti állítás az volt, hogy nincs AV/grafikus bizgentyű tűzfalhoz Linuxra. Ezt vagy 15x megcáfoltuk... :D

    Üdv. core2

  • Neil Watts

    veterán

    válasz Syl #124 üzenetére

    Tudom. Vedd észre, az írásom azon vetületét mely arra kívánt utalni hányan próbáltuk érvekkel alátámasztva - és megoldások hosszú sorát kínálva - meggyőzni a szerzőt. :)

    Üdv. core2

Új hozzászólás Aktív témák