Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Érdekes hogy egyes országokban ahol keresztre feszítenek egy mp3 letöltéséért mégis milyen magas a lopott fizetős szoftver aránya.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #82729984 #115 üzenetére

    Linux alapú os-re valóban nem lesz vírus. Ellenben vannak multiplatform programok, amiket megfertőzhet, pl. böngésző. Az már más kérdés, hogy egy alapból win-re készített böngészős fertőzés tud-e valamit kezdeni magával egy idegen platformon. Már ha egyáltalán van ilyen.

    Aki linuxozik, vagy akár bsd-zik inkább van kitéve adatszivárgásnak a gúgli, ms stb. miatt mint os ellen célzott támadásnak.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    Szerintem meg az illegális szoftverhasználat is lopás. Ha lopod az ms termékeket, akkor azzal egyrészt megkárosítod az ms-t, pl. azzal is hogy használod az update szervereket, amiket a frissítéseiddel terhelsz. Másrészt, attól hogy még nem kimutatható minden egyes lopás (még) attól még az lopás marad. Az ingyenes, nyílt forráskódú szoftverek előállítása is valamilyen közvetett formában pénzbe kerül, még akkor is ha csak hobbiból fejleszt a user. Egy ingyenes os esetén is pénzbe kerülnek a szerverek ahonnan letöltöd, ahonnan frissíted.

    Ezek mellett a nyílt szoftvereknél is van lehetőség általában paypeles donate-re, és nyilván adakoznak is bele.

    Valakinek, valakiknek mindig bele kell adniuk, mert ha nem adna bele senki, akkor nem lenne mit használni. A fizetős szoftvereknél pláne, mivel ha nem venné meg senki, akkor nem érné meg a fejlesztés, így gém óver. Főleg, a mai fogyasztói társadalomban, ahol a számokat nagyon nézik.

    Tehát fizetős szoftver lopásánál nem csak a fejlesztőn élősködsz, hanem azokon a usereken is akik viszont veled ellentétben fizettek a szoftverért. Ha ők nem adnak bele, akkor ugye senki, és akkor te sem használhatod.

    Az pedig csak részletkérdés hogy a termék létezik-e fizikailag vagy sem, ne akarjuk ezzel megmagyarázni és magunkat igazolni a lopás mellett.

    Lehetne azzal jönni, hogy de mp3-ban simán lehet zenét letölteni, ahelyett hogy megvennéd a boltban a CD-t. Nos, Németországban pl. nem lehet. Itthon jogilag igen, de ha én kiadok egy lemezt, és látom hogy az emberek le is töltik ahelyett hogy megvennék, akkor én nekiállhatok balhézni, torrentoldalakon is akár és jöhetek a jogi dolgaimmal, higgyétek el, le fogják szedni egy ilyet nem fognak megkockáztatni, nem éri meg, pláne egy újabb razzia ;) Volt már rá számos példa, pl. sad panda ugye...
    Sőt, ha akarom youtubeon sem hallgathatod a zenémet, ha én nem engedem meg. A youtube-ban pedig bízni lehet ha törlésről van szó...

    Fizetős szoftverek esetén meg a fentiek különösen igazak, azokat Magyarországon is illegális törve használni.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Dr.FantastiK #218 üzenetére

    Mielőtt feltetted volna ezt a kérdést, már leírtam a #205-ben a választ.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák