Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz draco31 #6008 üzenetére

    Örülök, hogy segíthettem :R

    #6003KROK640: Az a helyzet, hogy mi sem voltunk kitömve, de akkor a család látta, hogy ez számítógépőrült :D, hátha ebből fogja enni a kenyerét, és vettek nekem egy új gépet a debreceni Queen Computerből, akkor volt olyan 150 E Ft körül... DOS + Windows 3.1 volt rajta...

    https://pcforum.hu/hirek/25992/windows-11-moment-3-frissites-fejlesztesek-ujdonsagok-usb4

    "Ezek között lesz pl. hogy a csomag telepítését követően be lehet majd kapcsolni a másodpercek megjelenését a tálcán látható órán"

    Ezt a Windows 3.1 már tudta az első PC-men 1997-ben...

    Most meg:

    "Raymond Chen magyarázza, hogy miért nem jelenik meg a másodperc az órában a Windows operációs rendszerben. Az eredeti ok az volt, hogy a másodperc megjelenítése negatívan befolyásolta a rendszer teljesítményét egy 4 MB-os rendszeren, mivel a rendszernek emlékezetben kellett tartania az idő kiszámításáért és kirajzolásáért felelős kódot. Azonban ma már a számítógépeknek sokkal több mint 4 MB memóriája van, de még mindig nem javasolt a másodperc megjelenítése az órában, mivel ez negatívan befolyásolhatja a rendszer teljesítményét."

    Now that computers have more than 4MB of memory, can we get seconds on the taskbar? - The Old New Thing (microsoft.com)

    CRT monitorom volt 2005-ig... nem volt más elérhető. Eleinte még monocrome Stamdford Canada monitorral... amit egy Raffles váltott... az már színes volt... A hangkártya is gagyi volt, Sound Blaster Compatible :D az azért rajta virított. Az is elromlott garanciális időn belül. A hölgyek a boltban csípőfogóval műtötték :D

    Az S3 Trio 64V+-ban azt hiszem elsőne 1 MB memória volt, azt lehetett bővíteni 2-re...

    Az alaplap valami gagyi, a CPU-m meg AMD 5x86 volt ... 1998-ban váltottam Acorp 5TX29 alaplapra + Cyrix (IBM) 233 MHz-es CPU-ra. Pechemre vettem egy Inno 3D Voodoo Rush VGA-t ami kegyetlenül rossz volt, teleszemetelt a képernyőn megjelenő karaktereket :D

    2001-ben váltottam előbb Aristo alaplara (az is gagyi volt, és el is romlott), majd garanciális csere után EPOX alaplap + AMD Duron 750-re :D Nvidia RivaTNT2 64-es VGA-val.

    2003-ig azon ment a Windows XP. 2003-ban lett új gép, ASUS A7V8X-X LAN + Amd Tbred 2200+ CPU-val...

    Nekem az XP volt a kedvenc OS, aztán a Vista is tetszett, és a 7 eleinte nem annyira, de aztán hozzászoktam a SuperBarhoz. A Windows 8.x-ben a Kezdőképernyőt bírtam. Azt is kivették...

    Amikor betöltöttem a 18. születésnapomat és nagykorú lettem, még nem volt Windows XP, csak Windows 98, illetve 2000-től Millenium Edition.

    Úgy vagyok vele, hogy az XP nem egészen 3 hónappal a 20. születésnapom után jelent meg, szóval a húszak éveimet az XP aranyozta be, és a Vista, majd a végére beköszöntött a Windows 7 is. Ezekhez tehát azért is kötődőm, mert az életem, a fiatalságom részei, sok-sok kedves emlékkel, amik már sosem jönnek vissza...

    A 30-as éveim elején jött a Windows 8, eléggé skizoid felülettel, de ez még most is tart, mármint a katyvasz mert a gépház és a vezérlőpult még itt-ott mindig átfedésben van. A Windows 10-től annyira nem voltam elájulva a Windows Update is totál le van butítva kinézetre. A Windows 11-ben egy kicsit csinosítottak rajta. A "Metro" pont arról szólt, hogy egységes legyen a kezelőfelület táblagépen, meg mobilon is. Mobil már nincs, táblagépből meg a Microsoft Surface ... Bizonyos értelemben úgy néz ki a dolog, mintha az OS-t levitték volna olyan szintre külsőre, mint a sötét DOS korszakban volt :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák