Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sdd2

    veterán

    válasz bitpork #9 üzenetére

    Magamnak kérem el, persze cikket is írni kell róla, az alsó szövehet pedig mindig odaírom, ez nem reklám mert nem szalont írok oda, így a BMW logo és a cikk címe is reklám lehetne már :)

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

  • bambano

    titán

    válasz bitpork #94 üzenetére

    nézd, én internet szolgáltatóknál dolgozom. közvetlen rálátásom van a tűzfalakra, azok logjára, mert ez a dolgom, ezért fizetnek.
    látom, hogy mi történik a neten. igen gyakran bitszinten látom, mert gyakran van, hogy el kell olvasnom a hexdumpot, hogy lássam, mit művelnek éppen a sárgák. (nem vagyok rasszista).

    ezek alapján pontosan látom, hogy a windowsos szoftverek a rakás fekália kategóriába tartoznak. A hálózati szoftverekben is bőven van javítani való. Közben a kezembe tudok fogni egy androidos telefont, ami szintén messze van attól, amit én gondolnék, de cserébe nincs rá update, mert régi, és szolgáltató függő firmware van benne. És ahogy a 3 éves androidos telóra nincs update, ugyanúgy nincs update a 2-3 éves routerekre, ont-kre, kábelmodemekre, stb. Hogy mennyire kiforrottak ezek a cuccok, azt kiválóan mutatja, hogy kábelmodemből (mi ezt vesszük kosárszám) egy év alatt 27 féle verziót sikerült venni ugyanolyan dobozban. És mindegyik csak egy kicsit működik másképp, mint ahogy szeretnéd, és minden újabb típusnál csak egy kicsit kurvaanyázol cifrábban, mint az előzőnél, hogy megint kezdhetsz hozzá megtalálni nulláról a közös nevezőt.

    emellett azt is látni lehet, hogy egy egyszerűbb befecskendező program is bugos. autóra is töltenek fel időnként sw upgrade-t, meg van bennük légzsák, beragadó gázpedál, tóba belemanőverező navi, néha ki nem nyíló ajtó, bokáját lefosó belső szórakoztatórendszer és kihangosító, stb.

    és ezek még mindig csak a gyártó által elkövetett hibák. hol vagyunk még attól, hogy a világ tele van agyhalott zombi emberekkel, akik szerint például rendkívül jó ötlet szembelézerezni egy helikopter vezetőjét? mibe fog nekik kerülni belelőni az önvezető autó érzékelőjébe (semmibe)? Mibe se kerül majd a közöttük levő kommunikációs hálózatot megborítani? Szerinted ha úgynevezett profi programozók azóta nem bírták megcsinálni biztonságosra a webet, mióta létezik, hogy fogják biztonságosra megcsinálni az okos autók hálózatát? hint: sehogy.

    de lépjünk tovább. tegyük fel, valahogy mégis sikerül. Majd jön megint egy hülye, aki mindenáron pénzt akar csinálni, és kitalálja, hogy a világ addig dögvészre van ítélve, amíg nem lehet élő egyenesben közvetíteni, amikor lebombázod a perem alját. és kitalálja, hogy iot. és elterjed. minden hülye kosárszám pakolja majd az érzékelőket a lakásába. és ezek az érzékelők számolatlanul fogják ontani magukból az elektromos szmogot. hogy az agyuk hülyére sül, dolog, de honnan fogod tudni, hogy nem akad össze semmi semmivel?

    Melléd áll a paraszt a lépcsőn, nfc-n rátol a telefonodra valami szemetet. Utána beülsz az autóba, összekötöd bt-n a telefonodat a kocsi szórakoztató rendszerével, már fel is kúszott a szemét a kocsidba. Mi az esély rá, hogy nem talál átjárást az infotainmentből az abs vezérlésig? semmi, mert a navi miatt össze van kötve a kettő. Majd a vasúti átjárónál pirosat kapsz, rutinszerűen benyomod a féket, a kocsi meg nem áll meg. vagy megáll, de pont a síneken. Jön a gigant, szétnéz a pilóta: kamion nincs, a többi meg nem ellenfél, és elpöckölt az útból úgy 140-150 méterre. egyébként se tudna megállni, egy-másfél kilométer a féktávolsága.

    szerinted előítélet ezek után azt gondolni, hogy az önvezető autó szoftvere is szemétdomb lesz?
    szerintem nem előítélet, kőkemény tapasztalat.

    volt a neten olyan videó, hogy meghekkeltek autókat. persze, lehet azt mondani, hogy majd ezeket a hibákat kijavítják, de ugyanezt mondják a nagy szoftvercégek is. látom, mennyire ki vannak javítva. Úgy kijavították őket, hogy arrólkódulunk.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Crafter32

    őstag

    válasz bitpork #135 üzenetére

    Hmm - szerintem meg gyönyörű én biztos azzal kérném a 12 milliós legdrágabb golfot (GTE).

    És már csak hagyományból sem röhögnék rajta totalcar helyében.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák