Új hozzászólás Aktív témák

  • Kobak77

    aktív tag

    válasz Hawk02 #3117 üzenetére

    Egyet kell, hogy értsek veled, korábbi - nem BBs - tapasztalatokra támaszkodva tettem a korábbi kijelentést és utánaolvasva szomorúan vettem tudomásul, hogy a BB kissé szűkebben, kevésbé felhasználóbarátan értelmezi a garanciális feltételeket. A német oldalról megnyitva a magyar nyelvű garanciális feltételeket kiderült, hogy eleve nem is 24, hanem csak 12 hónap a garancia. Ráadásul az érvényesítéséhez szükséges a vásárláskor kapott számla. Német fórumokból még az is kiderült, hogy a BB ráadásul csak az első vásárlónak ad garanciát, azaz sajnálatos módon pl. egy 2 hónapos készülék használtként történő vásárlása esetén az új tulaj számára már nincs gar.

    Nem tudom a fentiek mennyire kompatibilisek az EU fogyasztói törvényeivel, de a BB azt is kiköti, hogy ha nem értesz vele egyet, akkor perelni csak Londonban lehet őket.

    "Ha az Ön lakóhelye Európában, a Közel-Keleten vagy Afrikában található, akkor a jelen Korlátozott
    garanciára vonatkozóan Anglia és Wales jogszabályai az irányadóak, Ön pedig beleegyezik abba,
    hogy a döntőbíráskodásra az angliai Londonban, a Londoni Nemzetközi Választottbíróság eljárási
    szabályzata alapján kerüljön sor"

    Hát mit mondjak. Ezek után lehet nem kéne sokat rugózni a bolti gar-os telókon... :(

    ui: garanciális feltételek - pdf

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák