Új hozzászólás Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Fejvadi #544 üzenetére

    Engem igazából a kamera összevetése érdekelne majd. Bár hosszas vajúdás után az OPX mellett tettem le a voksom. Pedig elég sokáit a Xiaomi volt az élen, eleinte még a 4i, aztán a 4c.

    Én a Nexus 4-et tervezem lecserélni. Igazából a teljesítményével nincs bajom, de a kamerája annak egyáltalán nincs a toppon, és hiába van többféle fényképezőm is (cserélhető objektíves és normális kompakt is), elég sokszor van, hogy csak a telefon van kéznél amikor meg kellene valamit örökíteni, ezért is kezdtem más után nézegetni. Játszani nem játszok a telefonon, arra ott egy Mi Pad ;) szóval van rálátásom a MIUI és a stock like droidokra is. Szintetikus benchmarkokban biztos lesz előnye a 808-nak, de real life szituációkban nem hiszem, hogy nagyon ki fog domborodni ez a különbség. Valahol olvastam a napokban egy beszámolót ahol valaki OPO - OPT - Mi4c birtokában is volt és ő is ezt erősítette meg.

    Szóval sokáig a Mi4c volt nálam a befutó, de a LTE mizéria eltántorított, aztán megjelent a OPX. És hát biztos vagyok benne, hogy a Mi4c is jó anyaghasználatú, de azért a OPX üveg fém komboja (na meg a kerámia főleg) azért magasabbra teszi a lécet. Lehet azért is, mert a Nexus 4 is emiatt tetszett meg anno ;) Én azt is mindenféle tok és bumper nélkül használtam, mert onnantól elveszik ez a minőség érzet valóban, de emiatt azt gondolom, hogy az OPX-et is lehet majd tok nélkül használni - szóval nem alap az, hogy tok kell rá és onnantól mind1, hogy Mi4c vagy OPX.

    Szóval summa summárum, mind a két telefon nagyon jó szerintem, ebben az 5" kategóriában ez a két teló van most a toppon, főleg ár/teljesítményben (nekem az N5X csalódás, méretben is, kinézetben is, árban is). Remélem a Nexus 4 kameráját az OPX is le fogja körözni, onnantól én már jó leszek. Aztán majd meglátjuk. Jó lenne majd egy Mi4c vs OPX kamera tesztet csinálni, követem a Mi4c topikot is, azért lehet látni attól is kiábrándító képeket, meg jókat is, ahogyan a csekéj OPX képek között is van ami jó és van ami pocsék.

    Feel Good Inc.

Új hozzászólás Aktív témák