Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csusza`

    senior tag

    válasz kárátékutyá #49 üzenetére

    Volt ott azért irónia rendesen a mondata végén. :)

    Nekem alapvetően tetszik ez a készülék. Miért?
    Az Android szerintem az egyik legjobb mobil operációs rendszer - lenne.
    A kezdetek óta droidos telefonjaim voltak, általában megelégedéssel használtam őket, DE. Amilyen iramot diktál a piac, a szoftveres fejlesztést és optimaliázálással nem tudnak mit kezdeni, hagyagolják. Egy-két-három év: lassú, szar, dobd ki, vegyél újat, kábé' ez a trend. De azért elkeserítő az, hogy már 10 magos telefonokról beszélünk erősen 2GHz felett, 6GB RAMokról meg 32GB háttértárról... Tudom, hogy ezt az architektúrát nem illik egy asztali PC-hez hasonlítani, de ilyen specifikációkkal már egy Windows is fut... :) Ismét leírom, hogy nehogy a torkomnak essen egy-két ember - TUDOM, hogy más architektúra. Akkor is elkeserít az, hogy ez egy Linux, aminek sok-sok disztrója közül egy-kettő még a mai napig ezer éves PC-ken is elfut...
    Belekóstoltam kicsit az iOS-be - nagyon szép, nagyon jó, optimalizált, de a készülékek egyszerűen túlárazottak, bár ebben benne van azért a folyamatos szoftveres optimalizáció is, és hogy nem engednek akármilyen szemét appot települni. De egyébként nem tudok, és ha tudnék sem lennék hajlandó ennyi pénzt kiadni egy telefonért, hogy egy alma világítson a hátulján.
    Belekóstoltam kicsit a BB-be is, a fizikai billentyűzetét sokan imádják, én egyszerűen nem bírtam megszokni. A rendszerük mindig gyors, megbízható és biztonságos... És újonnan azért a BB-k is erősen túlárazott készülékek, bár azért a biztonsági rendszerek fenntartása miatt mondjuk, hogy megértem. Igen, a BB appok szegényesek, készülékkel ritkábban jelentkeznek, a hardverük, mire a fejlesztés végére érnek szinte elavul... De nem véletlenül a legmegbízhatóbbnak kikiáltott készülékek. A gond az, hogy hiába használják a BB-t a kormányok meg a cégek, ez egyszerűen nem biztosít nekik elég eladást, és valahogy a konzumer piac irányába is jobban nyitni kell és meg kell ismertetni és szerettetni a brandet.
    Ha ezt a fonalat most jól elkapják, sikerük lehet... A droid tetszik, főleg, ha oda is figyelnek rá rendesen, ha kigyomlálják a sok gané kémprogramot, hozzáadják a HUB-ot és a szokásos biztonsági dolgaikat. Az utóbbi időben kezdett zavarni a gúgli túlzott érdeklődése mindenféle személyes adatom iránt.
    Nem túlzottan érdekel, hogy egy átcímkézett Alcatel, ha ugyanúgy vállalják a garanciát és alapvetően egy jó hardverrel ellátott készüléket adnak jó áron...

    Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

Új hozzászólás Aktív témák