Új hozzászólás Aktív témák

  • gbors

    nagyúr

    válasz Cathfaern #7 üzenetére

    ennyire azért nem szélsőséges a dolog. az, hogy adományozol, még nem menti fel a támogatott céget azon kötelessége alól, hogy a megígért terméket / szolgáltatást szállítsa. polgári peres úton meg is támadhatod , ha nem szállít (a projekt gazdáját, nem a kickstartert), az más kérdés, hogy ha lesz is eredménye, akkor mennyi idő alatt.

    sajátos ez az Oculus eset:
    a) nyilván nem ígértek olyasmit a kampányban, hogy nem fogják eladni a terméket egy nagy cégnek - jogi alapja nehezen lenne egy pernek szerintem
    b) viszont nehezen vitatható, hogy ez a tranzakció azoknak az embereknek az "elárulása", akik egy független termékfejlesztőt támogattak - morálisan azt gondolom, hogy nekik visszajárna a pénzük
    c) és ismét csak viszont, hogyan lehet elítélni egy kis céget azért, mert igent mond egy ilyen irdatlan vételi ajánlatra? kíváncsi vagyok, hány ember nem tenné ugyanezt a helyükben...

    (rész)megoldás lehetne, ha a backereket nagyvonalúan befektetőként kezelnék, és pl. a termék (ill. egyéb ígéretek) leszállítása mellett visszafizetnék a támogatói összegeket. szerintem könnyedén beleférne, és teljesen más arca lenne az egésznek.

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák