Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sg22

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #105 üzenetére

    teljesen vilagos hogy nem ert hozza :)

    az hogy milyen programok elerhetoek melyik OS-re az azt jelenti szerinted hogy "a jelenleg elérhető legelavultabb OS" ?

    ahogy irta a kollega nem kell kezzel csatolni semmit sem, sot particiot sem kell kezzel letrehozni csak lehet. Mindenre van automatikus megoldas.

    Az is jo a linuxban hogy mindenre ezer fele megoldas van, nem ugy mint a windowsban. Ha akarsz telepiteni valamit, terminalbol 1 mp, 1 sort beirsz es fet is van. vagy letoltod bongeszobol ftprol akarhogyan. vagy a forraskodot toltod le es beforditod a sajat gepedre.

    annyi de annyi minden van a linuxban ami windowsban egyaltalan nincs es sosem lesz hogy felsorolni is nehez lenne.

    de az atlag windows user itt leragad hogy nemmegy az adobe faszom tudja milyen csomagja, meg nem lehet directx-es jatekokkal jatszani ezert szar. az OS az csak a jatekokra valo szerinted? eszmeletlen ez a felfogas :D az mutatja meg hogy milyen jo egy OS hogy milyen programokat irtak ra? tobb program elerheto a windowson ezert az jobb meg modernebb? ez olyan mintha lenne egy Playstationod de mas jatekokat adtak ki ra mint az XBOXra, es az xboxos jatek el sem indul rajta ezert szar meg elavult

    sok opcio van mar hogy a csak windowsra portolt szoftvereket linuxos kornyezetben vagy virtualis geppel futtasd. sot linuxban csinalhatsz virtualis gepet kvm-mel, xennel (vagy vmware type1 hypervisorral) csinalsz VGA passthrough-ot es nativan tudsz jatszani/ programokat hasznalni virtualis gepen (ugyanannyi FPS-sel mintha csak sima windowsod lenne).

    millio meg egy dolgot nem tudsz nyilvanvaloan a hozzaszolasod alapjan, de nem baj, nem veszekedni akarok csak ha nem ertetek hozza ne irjatok mar olyat h "szar" meg "elvault". en sem mondom azt hogy az idegsebeszet szar mert nem ertek hozza.

    [ Szerkesztve ]

    what should I do about this?!

  • -Skylake-

    addikt

    válasz CPT.Pirk #105 üzenetére

    Amit leirtam az az atlagfelhasznaloi szemszog. Szerinted mikor pistike meg jozsi megveszi az uj call of duty-t , majd kepes lesz kitalalni , hogy melyik mas nevu csomag kell a repobol ? Hat persze. Az hogy en linuxozok nem relevans ,nem atlagfelhasznalo vagyok , akikrol a cikk szol viszont azok. Ez a baj, hogy siman leirod hogy ooo , particiot kezzel csatolni kenyelmi szempont. Hat persze ,amikor valaki tudja hogy egyaltalan mi az a particio. Dolgoztam 5K+ os cegnel , volt olyan aki a 19es monitort 6 EVE 800x600 ba hasznalta mert azt se tudta , hogy lehet valtoztani a felbontast amirol szinten nem tudja miaz. Na annak magyarazd el ,hogy ott van a csomagod a repoba ,csak mas a neve. Eletszeru.

    #106 : nem megy az adobe faszomtudja csomagja ja , csak tudod sok embernek ez a munkaja , hogy menjen az adoba faszontudja csomagja. En speciel epitomernok leszek nemsoka (meg 1 ev) szerinted ha odamesz egy ceghez hogy sracok , nekem nincs autocad de van valami opensourcecad akkor mit csinalnak ? Mert elmondom hogy ezen a ponton kirugnak. Azt nem ertitek , hogy attol meg hogy egy masik program kepes ugyan arra ,attol az meg nem alternativa. Az autocad egy standard ,azt kell hasznalni ,azt kell ismerni ,azon kivul meg be lehet kapni es vege a mesenek...

    Ja es kieg : egy szoval sem irtam , hogy szar ,sot , ha kicsit visszatekersz a 80-90 koruli hszekhez (nemtudom fejbol ) ott leirom , hogy szerintem igenis JO a linux , egyszeruen csak nem arra valo ,mint egy win , viszont sajnos nem sajnos , az ATLAGOS igenyeket a win igenis jobban fedi. Ami nem jelenti , hogy a windows jobb , de azt hogy hogy a linux az.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • sg22

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #131 üzenetére

    nem csak a desktopnal, server distroknal is :K

    what should I do about this?!

  • Depression

    veterán

    válasz CPT.Pirk #148 üzenetére

    Nem véletlenül gyerekekről írtam. Azzal kell játszani, amivel az osztálytársak. Hiába rohan, meg cirkuszol, apa nem tud megvenni mindent. Mire meg leakciózzák, addigra már el van felejtve: "nem menő"
    én filmekkel jártam így: mire megjelent a tékában már senki sem beszélt róla :)

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz CPT.Pirk #152 üzenetére

    Dettó, én is 2008-ban próbálkoztam először, és pont ubuntuval, de akkoriban nagyjából az volt egyetlen dedólinux. Bár ugye elsőnek ilyesmi kell a teljesen winre égetett agynak...

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák