Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz ztsoft #161 üzenetére

    az ubuntu meg a mint pont arra jó példa, hogy windowsosodik a linux, az ubuntu ráadásul még arra is, hogy milyen gagyi lesz, ha pénzemberek teszik rá a kezüket.

    az arch meg a centos nemigazán jó példa, mivel nem alapvetően más linuxok, csak a csomagmenedzsmentjük meg egy-két apróság más benne. ha initramfs-t használnak, ha van bennük dbus, network manager, avahi, meg pár hasonló cucc, akkor azok elwindowsosodás szempontjából mainstream disztrók.

    (#162) Depression: "Ezt most pont űgy írtad, mint aki félti a "felsőbbrendűségét", hogy ő bezzeg ért a linuxhoz.": nem a felsőbbrendűségemet féltem (az nincs, tehát nincs mit félteni rajta), hanem a munkám. úgy nem lehet komoly cuccot üzemeltetni, hogy egyrészt sosem tudod, melyik upgrade-től mi tojik be, másrészt nem tudod, hogy melyik kód mennyire ótvaros és annak lesz-e következménye.

    "-többet nem rágalmazod a windowst, hisz az készült a maradék 99%-nak": két dolog:
    - sosem rágalmaztam a windowst, egyszer se. ezt elsősorban azért jelenthetem ki, mert a magyar nyelv a rágalmazás fogalma alatt megalapozatlan negatív hírnév keltést érti, és mikor volt megalapozatlan a windows rossz híre? :P
    - másodsorban az, hogy kinek készült, nem mentség arra, hogy ócska. pont az lenne a tisztességes, ha a windows lenne a legjobb minőségű oprendszer, miután azt készítik laikusoknak. én kidebuggolom magamnak, ha valami nem tetszik a linuxomban, de Marinéni Karákószörcsögről ugyanezt aligha.

    "-nem dicsőíted a linuxot, hisz az maradjon csak egy speciális szubkúltúra": szubkultúrát nem lehet dicsőíteni? mióta?

    "-nem írod le, hogy a linux is megfelel általános felhasználásra.": oké. nem írom le többet. attól még megfelel, sőt, már nagyon régóta megfelel. a windows meg nem felel meg, csak nem veszitek észre.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák