Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Yutani #44 üzenetére

    Nem erről van szó. :N Hanem egyfelől arról, hogy át lettek verve. Mondok egy példát, ha 290-ről váltottál rá, akkor pl. senki nem mondta, hogy buksz 512MB ramot, és ennél is rosszabb a helyzet, ugyanis ha használva van az utolsó 512MB, akkor teljesen KO a kártya. Ez gáz. Ja, igen, versenyjogi szempontból is elég gázos ez, ha én lennék egy AMD, olyan pert akasztanék az Nv nyakába, hogy csak úgy füstölne.

    (#45) jorgoszka: Ha az megnyugtat, volt egy i5 4690K-s konfigom, 4*4GB rammal és egy 290-es Radeonnal, csak mivel nincs időm játszani, viszont nem vet fel a pénz, inkább eladtam. Úgyhogy pontosan láttam, hogy lettek pl. a 290 topikból is jópáran átdobva a palánkon ezzel a 970-el.
    Mindegy, legalább pár szemfüles vehetett 70K-ért szuper, fiatal, garis 290-eket, rendes memóriabusszal. :C

    (#47) Janus27: Igen. Már ne is haragudj, de ilyen memóriabuszt tervezni, egy röhej:
    [link]
    Épeszű mérnök ilyet nem tervez, hacsak nem a megtévesztés (ráírhassák a dobozra, hogy 4GB) a cél....

    Miért vegyen ultra drágán kártyát? 70K egy használt épkézláb garis 290, 90K vadonat újonann, vagy 20K-val olcsóbb a 970-nél, miközben alig lassabb, és ott figyel rajta a full 4GB videóram. Igen, valamivel többet fogyaszt, de legalább nincsenek benne ilyen minősíthetetlen megoldások.

    (#50) Sonja: Nem csodálkozok... Itt jó alaposan megkárosította őket az Nv ezzel a 4GB trükkel. :( Biztos vagyok benne, hogy jópáran vettek volna 290-et, vagy maradtak volna piros oldalon, ha ez a disznóság a startkor is ismert lett volna. :(

    (#51) ÁdiBá: Éppen ez a gáz, hogy nem fog 100%-ban maradni a teljesítménye! Mivel jelenlegi méréseket tipikusan 3GB körül fogyasztó játékokkal mérték, ráadásul az Nv szoftveresen kitrükközte ahogy láttam, hogy ne mehessen 3,5GB fölé a használat. Márpedig így vagy 3,5GB-os a kártya (máris nem kapod, amit kifizettél) vagy 4GB, de kb. mintha 128bites memóriabusza lenne, fele sebesség. Akkor ezzel a 256bittel vagy átverve. Na, melyik szimpatikusabb?

    A lényeg szerintem, bárhogy is van, bár,milyen hatása is van ennek, vagy lesz, a 970 vásárlók alaposan át lettek verve, sőt, megkárosítva, akár tudomásul veszik, akár nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák