Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alteran-IT

    őstag

    De érdekes, hogy egyesek pont azon akadnak fent mindig, amin nem kéne :D
    Amúgy értem, hogy leginkább min akadnak fel a legtöbben, a hülye fogalmazáson, mint pl. hogy a "világ egyik", ilyenkor lehetne csak a Földre szűkíteni, maga a Föld az nem az egész világot jelenti, ha már a tudományról van szó.
    Egyébként tényleg nagy ember és bámulatos, hogy mit vitt véghez a körülmények ellenére, én például ilyen körülmények között azt se tudnám, hogy mit csináljak, ő pedig a tudománynak szentelte az egész életét és meg is lett az eredménye, tehát nem fikázni kellene, mert kevés olyan ember van mint ő, aki tényleg tesz valamit az emberiségért, nem úgy mint a sok otthon a gép előtt ülő fikázós ember, aki egész életében semmi hasznosat nem csinál.

    Ami a szoftvert illeti, remélem sokaknak segít majd, bár eléggé későn tették közzé.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz agresszor #36 üzenetére

    A robotokkal kapcsolatban csak egy kérdés. Mi szükség van emberre, ha egy robot elvégzi ugyan azt jobban, amit egy ember el tud végezni? Hát elmondom, hogy semmi, azon kívül belemehetnénk még a gyilkolós robot témába is, főleg hogy ő a hadi felhasználásukat ellenzi, de inkább hagyjuk. Mindennek van értelme, csak a megfelelő oldalról kell nézni.

    turbulencia8: És mi lesz, valaki majd csúnya szavakat mondat vele? Ugyan már, meg egyébként mit törnek fel rajta? :) Max kihasználják azt hogy nyílt, meg ugye az egészhez valamilyen hálózat is kell, vagyis a "feltöréshez" (ami ebben az esetben nem hinném, hogy van), hacsak nem valami másra gondolsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Kékes525 #43 üzenetére

    Én például nem is gondoltam ilyenre, főleg hogy ha a Star Trek-et nézzük, akkor ott nem is a Földről erednek (tudtommal), na meg az már egy jó pár éves sorozat.
    A robotok mindig olyanok, mint amilyenre programozzák őket és itt mindig az a baj, hogy vannak olyan emberek, akiknek hatalom kell és biztos másra fogják őket programozni. Amíg van kapzsi ember, addig van gyilkos robot is.

    tomtyi: Azt ne felejtsük el, hogy olyankor mikor fordul a kocka (most pl. már tiltakozik a robotok ellen), akkor ott mindig van valami a háttérben. Lehet, hogy ő tud olyan felhasználási területről, vagy már éppen egy meglévő teszt eredményéről, amiről az átlag ember (magyarul mi) egyáltalán nem tud és ő ennek fényében dönt, mi meg a tudatlanságunk által próbáljuk elbírálni a döntését.
    Persze nyilván nem ilyen egyszerű a dolog mint azt felvázoltam, de hasonló, mindenesetre nem hinném, hogy pont ő pont most csinálna hülyeségeket, persze bármi előfordulhat, de ahhoz hogy ezt tudjuk több információra lenne szükségünk és nem csak arra, amit a média elénk rak, mert az az esetek 90%-ban hamis és félrevezető.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alchemist #64 üzenetére

    Ez így teljesen igaz. A mai tudósok bő 90% csak találgat, találgatni meg a hülye is tud diploma meg minden egyéb marhaság nélkül. Találgatásaikat csak a jó kis méregdrága dolgokkal próbálják meg bizonyítani és ilyenkor sokszor előfordul, hogy elferdítik az igazságot csak azért, hogy nehogy kiderüljön, hogy nem volt igazuk, ez a baj a tudósok nagy részével.

    Arra meg hogy milyen elképzelései voltak a tudományoknak régen arra ott a legjobb példa, hogy a Föld lapos és nem gömbölyű. Sok hülyét milyen nehéz volt meggyőzni az igazságról, pedig akkor is voltak tudósok, akik pont a hülyeséget beszélték.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Kékes525 #66 üzenetére

    Még az a szerencse, hogy se tudós, se pedig hülye nem vagyok, így nem szokásom találgatni :DDD

    Egyébként meg sajnos ez az igazság amit leírtam. Példának említeném , hogy most a Higgs-bozon-on az "isteni részecskéken" pattognak és kábítják vele az átlag embereket, eddig azt se tudták mi az, illetve hogy van ilyen, kitalálták a nevet, megépítettek egy méregdrága játékszert (részecskegyorsító) majd alátámasztották egy-két kísérlettel, hogy van. Ha azt nézzük, hogy ennek is mennyi valóságalapja van (hogy ez pont így forgatókönyv szerint megy), akkor igen csak kevés.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz f(x)=exp(x) #68 üzenetére

    Szerk.:

    Na jó, hagyjuk, ez olyan mint magyarországon a politika (meg úgy általánosságban mindenhol), a bólogató bírkáknak hiába magyarázod az igazat, úgy is abban fognak hinni, amit a "vezetők" bemesélnek nekik és bólogatnak tovább mikor kell :)

    És ezzel zárnám is ezt a témát.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz f(x)=exp(x) #72 üzenetére

    De sajnos olyan és még sokáig olyan is lesz.
    Írni akartam szerkesztés előtt, hogy bár igazad van abban, hogy mindent kiszámolnak meg hasonló, de attól még mindig elég sok a tévedés a sok változó miatt, ráadásul ha olvasol, illetve olvastál csillagászati cikkeket, illetve néztél erről szóló dokumentum filmeket (tudom, nagy részük mese) régen és most is és összeveted az újakat a régebbiekkel (nem kell annyira vissza menni), akkor elég sok olyan rész van, ahol az előzőt megcáfolják, vagy már nem is említik meg, olyan nagy hülyeség volt akkor az a "kitaláció". Lehet egyébként más szavakat is használni és szépíteni e dolgot, de felesleges.
    Maradjunk a téma eredeti címénél és ne menjünk tovább a robotos, meg tudósos témában, főleg hogy annyi az eltérő vélemény, hogy sose jutnánk sehova.

    wednesday: Csak röviden válaszolnék egy-két részt összefogva.
    Nyilván nem kell semmit se elölről kezdeni és a hibás feltételezések is jók valamire, de itt nem arról van/volt szó, hanem arról, hogy egyáltalán nincsenek, holott vannak és ezt neveztem találgatásnak. Na de fejezzük be.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #40553216 #76 üzenetére

    Igazad van, na de mi van, ha először nem úgy indult a dolog aztán mégis az lett belőle? Sokáig lehetne feszegetni a dolgot, de nem érdemes :)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #32839680 #78 üzenetére

    Az utolsó bejegyzés tényleg nagy igazság. Kár érte hogy a pénzvilág miatt Tesla-nak sok találmánya a mai napig nem valósulhatott meg, pedig milyen jó ötletei voltak.

    Egyébként a vicces az, hogy technológiailag jóval előrébb tartanánk, ha nem lennének azok a tőkések akik visszatartják az egészet azért, hogy nekik ebből a lehető legtöbb pénz származzon.
    Már ott vannak a vízzel, illetve a napenergiával működő járművek is, de a rohadt tőkések rohadt olaja miatt vagy egyáltalán nem, vagy csak méregdrágán elérhetőek ezek a járművek.
    Sose értettem az ilyen idiótákat és szerintem nem is fogom.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tatabike #86 üzenetére

    Azért az ember azt hinné, hogy nem ilyen egyszerű, na de mindegy.
    Mindegyik ilyen arabot meg zsidót az olajában kellene elégetni.

    tomtyi: Amerika mindig is egy seggnyaló volt, sosem volt technológiai fölényben, legalább is Németországhoz képest sehol nem voltak, egyedül csak annyi előnyük volt, hogy ott nem volt háború, így könnyű volt harcolniuk, de semmi több. Ami technikai fölényük volt az is max azért volt, mert német tudósokat raboltak el.
    Emlékszem, hogy azt is olvastam valahol, hogy a németeknek jóval hamarabb lehetett volna atombombájuk, de egy-két tudós nem akart bombát alkotni, így direkt szabotálták az egészet, persze ezt csak olvastam.

    Ami meg a vízzel működő járműveket illeti, hallottál már a vízbontásról? Ha megbontod a vizet, akkor mi lesz belőle? A létrejövő két elem véletlenül nem éghető? Elméletileg már az egészet megoldották, viszont látjátok hogy mégse tud szinte senki semmit róla.

    w.miki: Már régebben olvastam egy hasonló cikket erről, de nem pont ezt. De amúgy érdekes, több szempontból is, de inkább nem játszom a filozófust :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz fairi #105 üzenetére

    Igazából nem halott, mert már megvan és létezik (gyakorlatban is), az meg már egy másik dolog, hogy sehol se látni.
    Egyébként miért olcsóbb? Azt az értéktelen papírban mért árát nézed, vagy ahogy a környezetre hatással van amiben talán élsz és lélegzel (még)? Egyszerűen nem értem, hogy egyesek miért ragadnak le a pénz fogalmánál, mikor értékről beszélnek, de pont ezért ilyen primitív az emberiség, ameddig a pénz a fontos, addig mindig is primitív marad és akkor még ők beszélnek.

    Ami pedig a bontást illeti, már megint csak szűk látókörűen nézed, bár a végén még is beszélsz arról, hogy az aksitechnika fejlődik, akkor miért lenne olyan nagy dolog az elektromossággal történő bontás?
    Elmondanám neked, hogy más az az akkumulátor, amit a parasztoknak (nekünk) odalöknek és más az ami a háttérben 1-2 helyen alkalmazva és várva azt a pillanatot, hogy előretörhessen (mint az olaj elfogyásával az alternatívák), egyébként meg gondolom hallottál a generátorról, ami visszatermeli az energiát, plusz a hidrogén égése se kis dolog éppenséggel.
    Abban igazad van, hogy nem annyira biztonságos, de nem is mondtam, hogy ezt fogják alkalmazni, én csak annyit mondtam, hogy van és hogy működő alternatíva amivel akár nagyobb teljesítmény is elérhető, az hogy alkalmazni fogják-e és hol az már más kérdés.
    A napenergiától meg teljesítményben még nem várnék el olyan sokat, bár vannak már nagyon jó napelemek is és tároló eljárások, de még gyerekcipőben járnak.

    Egyébként ha az energiatermelésre rátérnénk, elmondanám, hogy létezik úgymond "Önműködő" generátor is, ami termeli az energiát és egy kis részt visszaforgatva folyamatosan fenntartja a működését, de a pénzvilág szerint ilyen megoldás nincs és fizikailag is lehetetlenség, hogy gyakorlatilag "ingyen" legyen az energia. A hülyék meg el is hiszik ezt a tudományos dumát.
    Felesleges amúgy beszélni erről az egészről, mert semmit se tehetünk se érte, se ellene (mondjuk ezzel a hozzáállással nem is), veszekedni rajta meg felesleges, hogy mi és hogy van.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alchemist #108 üzenetére

    Mint írtam, példa, de nem lehet mindent aksikkal megoldani, persze mindennek van előnye és hátránya.

    Na szerinted miért nem láttál? Mert vannak azok a milliárdok (nem forintban), amiért nem is fogod látni, főleg hogy ott van még az égethető szén, a gáz, a feleslegesen beépíthető folyók (ha már azokat is birtokolják), meg a még kiaknázható uránbányák és a radioaktív szeméttel szennyezhető lerakóhelyek, amiben megint csak pénz van, pedig ha csak egy kis józan ésszel belegondolsz, akkor miért ne működhetne? Ja mert valamelyik fizetett fizikus azt mondta, ameddig másnak hiszel és más gondolkodik helyetted sose leszel túl okos. Persze ez is csak egy nézőpont.

    Ami meg az Interstellar című filmet illeti hagyjuk már, elég gyengén ábrázolta a valóságot és a fele csak mese volt, persze ez szinte mindegyik filmre igaz.
    Egyébként a fekete lyukakkal kapcsolatban csak annyi, hogy sok tapasztalata nincs róla az embernek, csak külső megfigyelések (csillagászat), meg pár kísérlet a mikro fekete lyukakkal, de semmi más, minden csak feltételezés (mondhatni találgatás, de inkább felejtsük el :D jó kis elméletek vannak egyébként arról, hogy hogy is működik az univerzumunk, csak nem használjuk semmire).

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tatabike #111 üzenetére

    Látod, erről beszéltem, bevakítják az embert az meg mondja tovább a hülyeséget, hogy hát XY pénzes pacák azt mondta nekem, hogy nincs ingyen semmi, hát akkor nincs is :D Tudod ha már a semmiről beszélünk, akkor az univerzumunk is a nagy semmiben lóg, amiben mégis van valami, csak a semmit az ember nem képes elképzelni.
    Viccet amúgy az csinál magából, aki beveszi a maszlagot és az orránál fogva vezetik a téves információval, de ezek az emberek nem veszik úgy, hogy viccet csinálnak magukból, mivel jóval többen vannak, de felesleges ezen beszélni.
    Egyébként annyiban igazad van, hogy annyi nincs ingyen benne, hogy meg kell építeni és az azért elég sokba kerül, de utána szinte ingyen van. Ha nem hiszed el, akkor ne hidd, mindig is mondtam, hogy boldogok a tudatlanok :DDD

    Egyébként meg mennyire nehéz elképzelni egy olyan generátort, amiben több tekercs is van, melyek egy része ellátja a népet, egy-két tekercs meg visszatermeli a motornak az áramot ami hajtja a többit(többet is, mint ami kellene) és így tovább.
    Egyedül amivel gond támadhat, az a mágnesesség valamint az energiaveszteség fellépése (ugye a vezetők melegednek, nő az ellenállásuk stb.), mert akkor tényleg nem lesz örökmozgó, de mindent le lehet küzdeni.
    Meg amúgy azt se felejtsük el, hogy az amit te energiának nevezel, az nem fakad csak úgy a semmiből, a tekercsben lévő vezeték elektronjai járnak körbe egy zárt rendszeren és végül ugyan ott végződnek, ahonnan kiindulnak, azért van egy fázis és egy nulla, de egyébként feleslegesen magyarázom, ha nem vagy tisztában az alapokkal, így könnyű azt is kijelenteni, hogy nincs energia a semmiből, hát nem is a semmiből jön kezdjük ott, mert nincsenek úgymond "végleges" fogyasztók (legalább is háztartásokban nem), amik csak úgy elnyelik az áramot. Te is valójában nem veszed az áramot a szolgáltatódtól, valójában csak azért fizetsz, hogy átmenjen a rendszereden az áram, de ebből legyen elég ennyi.

    Alchemist: Fentebb leírtam pár dolgot, főleg a háttérhatalomról, de a lényeg annyi lenne, hogy pl. XY minek kezdene hozzá olyan kísérletekhez, amit ez meg az a fizetett tudós megcáfolt? Ha elhiszik, akkor ott meg is áll a tudomány és ez a nagy baj, ma már nincs olyan nagy kitartás az emberekben mint régen, meg egyes dolgokhoz nem elég egy kis műhely, pár méter drót meg pár szög, komolyabb felszerelés, sok pénz és számítások kellenek, amit sokan eleve nem áldoznak fel egy olyan célért, amit jól lefizetett neves emberek megcáfoltak.
    Egy ilyen generátort (ami nem fakasztja csak úgy a semmiből az energiát) is megcsinálni nem kevés idő és pénz, ráadásul titokba se fogod tudni tartani ezalatt az idő alatt és jön majd XY és azt mondja fejezd be mert hülyeséget csinálsz.
    Felesleges is beszélni róla, látod itt is letámadják az embert, pedig ez csak egy fórum és beszélgetünk. Én se azt mondtam, hogy ez az én találmányom és itt működik a pincében és csak hajtom a magamát, csak azt mondtam hogy létezik ilyen is elméletben és jelenleg ez sincs megvalósítva, erre kapsz minden oldalról.
    Olyan mint ha facebook-on odamennél a fidesz oldalára és azt mondanád orbánra hogy hülye tolvaj, már ilyenkor is odaírkálna a sok birka meg megvezetett nyugdíjas, hogy hagyjuk békén a szeretett ártatlan királyunkat. Hülye világban élünk.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alchemist #116 üzenetére

    Hát nem teljesen így működik, de hasonló, meg helyzetfüggő, lényeg hogy mindig kitalálnak valamit, amivel meggátolják a hasznos technológiák fejlődését, mert ugye nem biztos, hogy annak hasznos aki milliárdos, meg lehet hogy később se fogják ezt bevezetni, hogy már ingyen legyen valami (mondjuk karbantartási és üzemeltetési költség így is lehetne), inkább kitalálnak valami másik olyan energiaforrást, amin meg lehet gazdagodni.

    Ami a szponzort illeti, na igen, de azokat is meg lehet törni, meg sok szponzort irányítanak és megmondják neki, hogy fogd, itt ez a pénz, de valami olyannak add, akinek a találmányával sokat lehet majd szakítani.
    Ha előjössz azzal, hogy viszonylag ingyen energia mindenkinek, akkor lehet neki még tetszene is, már ha nem függ senkitől, viszont ha függ, akkor azt mondja, hogy jó ötlet de köszönöm nem, inkább odaadom egy videojáték fejlesztőnek, mert arra mindig van pár hülye vevő, aki egész nap a gép előtt ül és játékokat vesz.
    Meg ugye amit feltalálsz, azt szabadalmaztatni kell meg minden egyéb szép szóval mondva baromság követi, lehet megépíted és működni is fog, de hogy nem fogsz vele semmire se menni az is biztos (nem engedik, hogy hálózatba kösd és megmutasd, hogy milyen jó is, hacsak nem indítasz egy áramszolgáltatói vállalkozást, az meg megint jó sok pénz és annyit nem ölnek bele egy olyanba, amivel nem jön vissza annyi, mint amennyi kellene).

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Alchemist #118 üzenetére

    Még ha lesz is belőle valami (ami nem biztos), nem hinném, hogy megéljük :D
    Amúgy épp ez a baj, az ilyen kényelmi és az embereket lekötő és rabságban tartó dolgokat fejlesztik csak, mint számítógépek, telefonok és tabletek, gyakorlatilag már nem is élnek máshol az emberek, elég nekik a virtuális világ (ugye több milliárd embert valahogy le kell foglalni, hagy maradjanak jó hülyék), holott lehetne pl. az űrkutatást és a hajtóműveket is fejleszteni (tudom, most nagyot ugrottam), mert nevetséges hogy már egy jó ideje csak fémhulladéknak nevezett meghajtó rakétákat lövöldözünk az űrbe több tonnányi üzemanyagot feleslegesen elégetve, holott lehetne fejleszteni és akár mehetnénk más bolygókra (most ne Star Trek-re meg Csillagkapura gondoljon senki, hogy rögtön hipertér meg féregjárat), mint amit nemrég felfedeztek (amiről már nem is nagyon hallani) és elméletileg alkalmas az emberi életre, na de oda kellene menni és megnézni, viszont a háttérben lévő gazdag rétegnek miért lenne érdeke, hogy az emberek elhagyják a Földet és netán kolóniák legyenek, ahol nem lehetne őket irányítani és gazdagodni. Olyan mint régen Anglia és Amerika esete, felfedeztek egy új földrészt és Anglia folyton irányítani akarta az ott letelepedett kivándorlókat és begyűjteni a hasznot meg teát meg ilyen hülyeségeket, de aztán fellázadtak és megszakították ezt a láncot (most másikban vannak), ilyen hibákat többször nem nagyon követnek el.
    Tudom, hogy sok minden őrültségnek hangzik, meg valaki szerint túlzás, de nagyon úgy látszik, hogy ez van.
    Szerintem be is fejeztem, mert végén még jön a fekete autó vagy valami ilyesmi :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz daczkó #120 üzenetére

    Na itt a másik tisztánlátó, aki a 95-ből megmondja, hogy én bizony ám 20 éves vagyok (szerencseszám vagy ilyesmi véletlenül se lehet), de tudod mit, rádhagyom, ez úgy is olyan bagoly mondja verébnek dolog volt :)

    Egyébként meg sok dolog van amiről nem hinnéd el, hogy létezik, de amit írtál az azért túlzás volt, de ha azt mondod, hogy létezik elhiszem neked :D

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz pető bá' #122 üzenetére

    Az őszinteség dicséretes dolog :D
    Viccet félretéve, mit vársz el általában az emberektől? Hogy mindenkinek egyforma legyen a véleménye, a szakterülete, a hozzáállása, a ruházata sőt az egész egyénisége (most kortól függetlenül)? Bocsánat, hogy nem vagyok olyan hülye, hogy beállok a sorba a sok birka mellé és elhiszem azt ami a TV-ben van, meg amit a média által elém löknek, hogy ez van ezt edd meg.
    Egyébként furcsa, hogy egyesek mindig az életkoron pattognak, hogy minden fiatal milyen hülye meg marhaságot beszél, bezzeg én a 40 meg 60 éves felnőtt a rendszerváltás előtti tapasztalataimmal (már amúgy nem is emlékszek semmire) milyen okos vagyok, de mint ha például az országot nem vén f@szok írányítanák (elnézést a kifejezésért) és mint ha az ország lakosságának a 80%-a nem lenne elégedetlen, holott az ember a saját sorsának a kovácsa és még akkor ő van felháborodva, ha ezt felhozza valaki. Persze elemezhetnék tovább a dolgokat, de felesleges, leszek én a hülye, legalább befejezem ezt az értelmetlen vitát.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz fairi #125 üzenetére

    A vicces az, hogy pont a lényeget nem szűrted le, az űrkatatási fejlesztéseket példakép hoztam fel (látom jó rajta pattogni, de az energiás részt se értetted meg, hát igen alapok nélkül nehéz, de beszélni róla furcsamód könnyű), hogy mit lehetne tenni és mi helyett, de látom egyeseknél probléma van a szövegértéssel, így felesleges folytatni.
    Pedig az ember azt hinné, hogy a példák segítenek a megértésben, erre pont azokon pattognak és feszegetik őket, hihetetlen.

    pető bá': Gondolom ember létedre ugyan úgy szükséged van alvásra, mint nekem, úgy hogy fogadd meg a saját tanácsod :)

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz emelhu #149 üzenetére

    Részben egyet értek veled, a többibe meg nem mennék bele.

    Kernel: "soha nem szerettem olyasmiről halandzsázni, amihez nem értek"- Pedig még mindig azt teszed.
    Egyébként amiben nem hiszel, az számodra nincs is (csak meglepődsz mikor mégis látod), ennyivel le lehet zárni, az meg hogy mi a csoda abban amit leírtam azt nem tudom, de ha neked az csoda, akkor ott igen nagy problémák vannak.

    (#134) morgyi: Igazából az elején említettem, hogy ez se a semmiből termeli, hiszen már ott van benne az amit megtermel, csak egyesek nem tudják egy egyszerű generátornak se a működési elvét és akkor nekem magyaráznak, hogy arról beszélek amiről fingom sincs. Bár ma már ez nem meglepő, amúgy tényleg olyan mint ha a fidesz vagy orbán fb oldalát nézném, meg a sok hülyét aki királyt csinál belőle.

    (#136) morgyi: Amúgy azért azok a hülyék, nem is annyira hülyék :D, főleg ha előre tudták lendíteni a tudományt, sokszor a képzelet csodákra képes és a legtöbb tudósnak igen nagy képzeletereje volt, csak nem mindenki esetében tudunk róla.
    Ami meg a ZPM-et illeti, még ha azt nézzük, hogy vákuum energia akkor el is képzelhető (mármint tárolási elv), de ez kb. egyenlő a semmiből energia dolognak.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Kernel #153 üzenetére

    Nem úgy hit kérdése, ahogy azt értelmezed, de nincs kedvem elmagyarázni neked.
    Ha meg ez a szakmád, kérlek valósítsd meg, ha nem tudod, akkor vagy nincs ilyen megoldás, vagy egyszerűen nem értesz hozzá.
    Egyébként meg mit írjak neked, amit nem fikázol ki véletlenül? Én azt mondtam, hogy láttam erről írtakat és már többször is hallottam róla és jól hangzik, azt hogy igen is megvalósítható, nem én állítom és nem terveket írtam, csak a már akkor felvetett problémákat közöltem (ellenállás, mágnesesség, de örülök hogy nagy örömmel tölt el téged, hogy ezen a két fogalmon annyit pattoghatsz).
    Itt tényleg nevetséges valami, de inkább az amit te csinálsz egy egyszerű közleményből, még egyszer elmondom, nem az én tervem, nem én ötöltem ki, akkor meg mit okoskodsz? Ha azt mondom, hogy pl. igen van a politika meg annak egy változata, akkor abba is belekötsz, mert pl. nem értesz egyet vele, de közöltem hogy van ilyen, ráadásul pont a közlőt szidod? Ez már nem a lőjük le a hírnököt is korszak, úgy hogy kicsit gondolkodj már el, köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Kernel #156 üzenetére

    Pont te beszélsz?

    emelhu: Tervezés és akarat kérdése, de egyébként minden megvalósítható.

    Egyébként a valóságban tényleg megnézném, mert én is kételkedtem benne, de annyira logikusnak tűnik, viszont ameddig nincs ilyen megépítve, addig nem lehet azt mondani, hogy jó, illetve hogy hülyeség.
    Régen is sok minden hülyeség volt, ami ma már van, tehát aki maradi és minden lehetetlennek tűnő dolgot lefikázz, az menjen valami kolostorba távol a tudománytól, mert aki a tudomány embere, illetve hisz a tudományban az tudja, hogy szinte nincs olyan, hogy lehetetlen, maximum jelenleg még nem megvalósítható. Itt befejeztem.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz Kernel #159 üzenetére

    1. Nem vagyok okostudós, ezt a szót se én találtam ki.
    2. Hány ember által megfogalmazott alaptételt cáfoltak már meg emberek és direkt írtam bele az embert, mert egyrészt az ember hibázhat, másrészt nem ismeri az univerzumot, mindig csak a jelen pillanatából kiindulva próbál megfelelő szabályokat megfogalmazni, ami később a tudásunk bővülésével kiderül, hogy már elévült (hiányos), vagy teljesen hibás és nem kell annyira az időben visszamenni, hogy találj pár ilyen esetet és nem, nem fogok példákat mondani, ott van a Google.

    3. Igazából nem, csak megemlítettem és elmondtam mire lenne jó (tehát nem kéne évekig kattogni rajta) és hogy itt pont a "fölös alatt mit értesz fogalmam sincs, ha csak nem arra gondolsz, mikor azt mondtam hogy ott van benne amit megtermel, de ha tudod hogy működik egy generátor (mi történik a réz tekercsekben), akkor nincs olyan hogy fölös és hogy a semmiből termelődő sem. Amúgy zárjuk már le, legalább egyikünknek legyen annyi esze, köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tatabike #166 üzenetére

    Hát ezzel a hozzáállással valahogy rád jobban rádférne, de elég az is, ha csak az értelmi képességedet is nézzük, hiszen szinte mindenki megértette már, hogy fejezzük be a témát, erre megint elkezded.
    Majd szólj ha befejezted, köszönöm.

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz #32839680 #168 üzenetére

    Én még mindig ott tartok, hogy valamit közöltem, sokan elutasították, többet nem kell rajta pattogni és tudom elmondtátok azt hogy miért nem lehetséges és mi, meg is értettem, az már más, hogy azért még gondolkodtam rajta, azt azért tudtommal szabad :)

    Egyébként jó az az aláírás, lehet kicsit nagyképű, de elég ha végignézel csak az országon és hogy hol tartunk és kik miatt és máris értelmet nyer.

    tatabike: Igazából már vártam, hogy válaszolj, mivel annyira kiszámítható vagy, hogy tudtam, hogy mire és hogy fogsz reagálni (bár az meglep, hogy ennyi ideig tartott, míg pár mondatot összeszedtél), sőt azt is tudtam, hogy leírod az önéletrajzodat (gyök2IQ, épp hogy tudsz olvasni, senki se szeret) és majd megpróbálod ezt rám vetíteni, hogy vigasztalhasd magad, hogy lehet vannak még olyan emberek mint te, persze ezt nem sikerült valami jól összehoznod, legalább is az én véleményem szerint.
    De azért van benned némi neuron, ha ezt mind sikerült összehoznod, szóval annyira ne becsüld alá magad.

    Egyébként ha nem lennél ennyire forrófejű és kiszámítható és nem érezted volna feltétlenül szükségét annak, hogy a másiknak (jelen esetben nekem) beszóljál az okosságaiddal ha már mások is megtették, akkor mind ez elkerülhető lett volna, de itt nyilvánul meg az, hogy kibe és mennyi értelem szorult, főleg hogy a beszólásoddal is szinte ugyan azt mondtad el, amit a többiek már elmondtak nekem.

    Egyébként rátérnék az ostobaságra, meg hogy akkor gyakran dühítheted magad, de szerintem felesleges, nem érzem szükségét annak, hogy csak úgy provokáljak másokat (félre ne értsd, ez nem beszólogatás, csupán csak egy válasz a személyeskedő válaszodra, amit egyébként el lehetett volna kerülni és kérlek zárjuk le most már).

    Egyébként igaza van morgyi-nak, ha problémád van velem, akkor írd meg privátban, szívesen fogadom a véleményeket (főleg hogy én is elmondom néha a magamét), persze normális hangnemben és kulturáltan (fenyegetés és minden egyéb nélkül).

    [ Szerkesztve ]

  • Alteran-IT

    őstag

    válasz tatabike #173 üzenetére

    Próbáltam azt a szintet hozni, amit velem szemben tanúsítottál, semmi több és mint mondtam, nem akarok semmi mást, ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák