Új hozzászólás Aktív témák

  • Rayyy

    senior tag

    válasz Gusztáv #38 üzenetére

    Azért nem lesz valami hatástalan az élő szervezetre, mert ki lehet számolni, hogy hány méterre mekkora teret generál.

    Amennyire én tudom, manapság nagyon foglalkoztatja a tudósokat az az alapelv, hogy minden, még maga az anyag is csak a puszta energia egy formája. Rezonancia. Ha ez télleg' így van, akkor az is nyilvánvaló, hogy az egyik energia hatással van a másikra. Innentől fogva meg nem kérdéses, hogy hatással van-e vagy sem. Most nem azt írom, hogy meg is találtam az elméleti bizonyítékot, csak abban vagyok biztos, hogy nem lehet biztosan kijelenteni a hatástalanságot.

    Amikor eredetileg rákérdeztem – rák...érdeztem... éééérted :D –, hogy lehetünk-e ettől rákosak, akkor arra számítottam, hogy valaki linkel majd egy konkrét dolgot, ahol már van erről dokumentáció, cikk, bulvárvideó, akármi. De nem.
    Az is biztos, hogy a feleségemet nem engedték MR-re, mert várandós (és nem a kontrasztanyag miatt, mert az nem is mindig kell), arra hivatkozva, hogy elképzelhető, hogy árthat a gyeröknek. Utánamentem kicsit és mindenhol azzal találkoztam, hogy bár nem ismertek negatív hatásai az MR gépnek, de azért, ha lehet kerüljük, meg óvatosan, stb... ha ők így állnak hozzá, akkor két dolog lehet: tényleg nem tudják, hogy okoz-e valamit, vagy tudják, hogy konkrétan negatív hatása van. De semmiképp nem azt jelenti, hogy a mágneses tér hatástalan az emberi szervezetre.

    Minden a legnagyobb render!

Új hozzászólás Aktív témák