Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gézengúz

    addikt

    Persze nekem is fél 2-kor kell ide találnom...Most aludjak el anélkül, hogy elolvasnám??? ;]

  • Gézengúz

    addikt

    Egy füst alatt a [másikat] is kivégeztem...Az talán jobban tetszett..

    Nem tudom guga ezt ismered? Ha akarod ugyis megtalálod a forrását..

    "Ősrégi történet: egy fiatal ördögtanonc odarohan a főnökéhez, és remegő hangon mondja az öregnek:
    - Valamit nagyon gyorsan tennünk kell, mert a földön egy fickó megtalálta az igazságot! És ha egyszer az emberek tudják az igazságot, akkor a mi szakmánknak lőttek, nem?
    Az öreg csak nevetett:
    - Ugyan, fiam! Ülj csak le, és egy percig se aggódj! El lesz intézve, az embereink már ott vannak.
    - De hát, onnan jövök. Nem volt ott egyetlen ördög sem.
    - Dehogynem! A papok ott vannak. Ők a mi embereink! Már körül is vették azt, aki megtalálta az igazságot. Mostantól ők lesznek a közvetítők az igazság embere és a tömeg között. Templomokat építenek, szent iratokat gyártanak, értelmeznek és eltorzítanak mindent. Arra kérik majd az embereket, hogy imádják őt, és imádkozzanak hozzá. Ebben a nagy cirkuszban az igazság szépen el is kallódik valahol. Nekem ez a holtbiztos módszerem. Eddig mindig bejött.

    A papok, akik a vallást képviselik, nem barátai a vallásnak. Ők a legnagyobb ellenségei. Ugyanis a vallásnak nincs szüksége közvetítőkre: közted és a létezés között közvetlen kapcsolat van. Mindössze annyit kell megtanulnod, hogy hogyan értheted meg a létezés nyelvét. Az emberi nyelveket már ismered, de közülük egyik sem a létezés nyelve.
    A létezés ugyanis csak egyetlen nyelvet ismer. A csendet.
    Ha te is el tudsz csendesedni, képes leszel arra, hogy megértsd az igazságot, az élet értelmét, és minden létező jelentőségét. És nincs senki a világon, aki ezt számodra értelmezhetné, vagy közvetíthetné neked. Mindenkinek magának kell rátalálnia. Ezt a munkát senki nem végezheti el helyetted - a papok mégis évszázadok óta azzal jönnek, hogy ők már letutiztak mindent. Úgy állnak közted és a létezés között, mint a Kínai Nagy Fal. "

Új hozzászólás Aktív témák