Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Goose-T #27 üzenetére

    A piac nem tud reálisan árazni - lévén a lényege az állandó mozgás. Ld dotcom buborék. Nagyon sokminden túl van/volt árazva a piacon: mitől ért 1800+$-t egy uncia arany? Miért ért ugyanaz az uncia fél évvel később 600$-ral kevesebbet? Hype, tőzsdepszichológia, ami némi fundamentummal és (!=) fundamentalizmussal keveredve durranó lufikat eredményez. Amúgy az almarészvény jelenleg tényleg nincs túlárazva, 10-es EPS érték szuperjónak számít. Persze kérdéses, hogy ezt tartani tudják-e, mert a buborék nem a részvény, hanem a termékárakban van.

    Atőzsdei grafikonon semmilyen drasztikusat nem látok, nyugis ereszkedés, alkalmasint egy épeszűbb értéket elérve jó beszálló lehet idővel mondjuk 80$ körül.

    Az almás termékek áráról: drágák? igen. Túlárazottak? Esete válogatja. Azonos minőségben, MBP tartósságú PC-t sem kap az ember sokkal olcsóbban. Egy Latitude e7000-es, ami nagyjából hozza a MBP szintjét alsóhangon 1300$, dvga-val szerelt Thinkpad 2000$ felett van. Tény, a 4GB-RAM-ot extra-váltságdíjért csepegtetni bűdületes tahóság. Ezenkívül az air házhoz ragasztva "hűtött" core-M-jétől se vagyok elájulva. Az ilyenekből jön ki a 10-es EPS:))

    #28: nagyon kíváncsi lennék, anno miért vett csak azért szifont a szomszédék Zsuzsikája (megfelelő É-Amerikai és Ny-EU keresztévre cserélhető), mert az volt az egyetlen formásabb fehér telefon az üzletben. :C Változnak az idők, ma már nem feltétlen akar az ember egy mindennapi eszközért, ami leesik, összetörik, gyerek leönti kakaóval 600EUR-t kiperkálni. Hozzáadott érték egy 150EUR-s telóhoz képest a populáció 99.9%-a számára =0.

    Disclaimer: nem vagyok apple felhasználó és nem is szándékozom az lenni, miután láttam egy sima powerpoint felett átkozódni az előző (mac-fan) főnökömet:U

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Új hozzászólás Aktív témák