Új hozzászólás Aktív témák

  • #92253184

    törölt tag

    válasz Apollyon #67 üzenetére

    Erre azt tudom mondani, hogy két állítást tettem.
    Egy, hogy olyan mennyiségű külön, külön a facebook, Google, apple üzenetek mennyisége, hogy az is kérdéses számomra, hogy technikai eszközökkel kezelhető.
    Amit mondás azt persze értem és igazat adok. Bár ez is kérdéses, mármint, hogy ha be akarok utazni és ellenőriznek képesek rendesen feltérképezni. A profilozás csak a filmeken megy csettintésre, a valóságban ez nehéz és drága.
    Kettő
    Az, ami a facebook számára fontos, ami az NSA-t érdekli, meg, ami nekem kínos, az három külön dolog. A facebook a saját maga számára optimalizál. Teljes együttműködés esetén is, az NSA igényeit csak mellékesen elégíti ki. Így az algoritmusok se olyan pontosak.

    Amúgy a tor és a facebook, hogy jön össze. Mindegy mennyire anonim módon regisztráltam a Facebookon. Regisztráltam és innentől meztelenül is sétálhatnék a főutcán, sőt az kevésbé nyilvános. :)

    Az kellene, hogy az emberek elolvassák mit írnak alá, de nem teszik. Ezen kellene változtatni, de ez olyan Don Quijote és a szélmalom.

    Személy szerint nyíltan kiálltam a hülyeség és az igazságtalanság ellen. Pofon is csaptak néhányszor, de ennek ez az ára. Viszont sokszor csak annyi kellet volna a változáshoz, hogy még egy ember mellém álljon. Mikor pedig utána ötven másiktól megkapod, hogy milyen igazad volt... Szóval az anonimitás nekem nem éppen a favoritom.

    Végeredményében az lenne az elvárás, hogy az országok mindent tegyenek nyíltan és vállaltan. Mi viszont jogot formálnánk a Tor-ra? Ha teljes információ szabadság, akkor az mindenkire vonatkozzon.

    Kiváncsi lennék a statisztikára, hány százalék használja illegális dolgokra, hány tapos bele másokban, hányan keftelésből és hány akinek ez tényleg szükséges?

Új hozzászólás Aktív témák