Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz mzso #122 üzenetére

    Nem érted miről beszélek vagy nem akarod felfogni.
    Olvasd már vissza... nem a saját szokásaimról beszélek, hanem általánosan minden létező felhasználói szokást próbáltam sorra venni.

    De akkor csak neked csak most kifejtem:

    1. "Böngészel, dokumentumozol, e-bookot olvasol, képeket nézel, ilyesmi..."
    Kiadsz mondjuk 300k-t monitorra 60k helyett, ugyanabban a mondjuk 27" méretben, csak azért, hogy FHD helyett 5k-ban nézegesd a böngészőt? Azon belül a 480p youtube-ot (mert nem minden FHD meg 4k talán) Esetleg még a passziánszot is? :U

    2. Játszol a Crysis6-tal, de csak FHD-ban tudod meghajtani mediumon. Szintén megérte a 300k kiadása?
    Esetleg AA-val is megy FHD-ban... akkor jobban jársz AA nélkül 4-5k-ban nyomva? Megéri?

    3. CAD-et, 3D-s cuccokat, de nem játékokat használsz. Megéri megvenned, ha nem tudod kihajtani?
    (És itt az egyetlen kivétel, mert ha munkára kell akkor valszeg a pénz tényező kiesik... a monitor áránál és a meghajtásra beállított vga-knál is.)

    4. Filmet akarsz rajta nézni (én se nézek, ne ebből induljunk ki). Szebb lesz? 24-30"-on? Kétségeim vannak... De tegyük fel, hogy igen. Rohansz még 20TB HDD-ért? Kell a nagyobb sávszélesség? FHD-t nézel rajta? Minek vetted?

    5. Akármilyen mobil eszközbe megveszed, ha többet eszik és még kevesebb a haszna... mondjuk legyen 10"-on. Mobilnet sávszélességgel mit csinálsz? Mobilnet forgalomkorlátod megtriplázod?

    6. Kisebb felbontásokat (is) akarsz használni és szeretnéd, hogy szépen skálázzon a nagy pixelsűrűség miatt. Életszerű... megérheti, ha ez valós igény. Várom a példákat.

    Totálisan értetlenek vagytok.
    Ismétlem, nem azzal van bajom, hogy van előnye a nagy pixelsűrűségnek... hol nagyobb, hol hangyaf*sznyi.
    Az, hogy az előny/hátrány mutató gyenge.

    Érted: Én is eljárnék minden nap SLR mercivel, de nem mondom rá, hogy musthave mert gyorsabb és kényelmesebb, mint a Skoda.

Új hozzászólás Aktív témák