Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    válasz Dr. Akula #201 üzenetére

    "Az az "egyszer 15 perc" alig 1-2 órával kevesebb mint Win7-nél, ha újrahúzás után be akarod frissíteni up to datere. A Win10-nél "kicsit" jobban meg van oldva, havonta cumulative update, +1-2 hotfix amíg nem jön a következő, nem egyesével átnéz mindent mint a Win7, talál vagy 300 frisítést + 100x újraindít, és még utána is lesz frissítés."

    Hát a Win7 mostanában amilyen tetű lassan keresi a frissítéseket havonta / friss telepítéskor, alkalmanként órákat, akár napokat lehet az újabb Windowsok alatt megspórolni... Ha a havit nézem, az vajon mennyi plusz időt és vesződséget jelenthet x éves használat alatt? :((( ;]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Dr. Akula #201 üzenetére

    Az utolsó bekezdésnél a Win2000 helyett az NT-re gondoltam, de a 2000 se volt sokkal népszerűbb otthoni fronton. Gyakorlatilag az is csak céges vonalon futott.

  • peti_s

    addikt

    válasz Dr. Akula #201 üzenetére

    Azt írod hogy több hardverhez van benne driver, sokkal. Én erre azt mondom, hogy attól függ mikori az a hardver. Többen is írták hogy az idősebb hardverhez nem talál drivert, még vadászni sem lehet hozzá. Míg egy W7be bele van az integrálva. Értelem szerűen mivel a W7 idősebb rendszer nem fogja a legújabb gépekre az összes drivert feltenni, de a 10 sem fogja egy 8 éves gép esetén. Továbbra sem tartom ezt meghatározónak egy több évig használt OS esetében. Másfelől, vádolhatsz elfogultsággal, de totál felesleges, baromi sok géphez volt szerencsém, és Win98SE-től, W2K, WS2003, WS2008, Vista, 7 minddel elégedett voltam, mindegyik ugyanannyira megfelelt arra amire használni akartam. Ha ennyi OS megfelelt, és a többi PH! tag szerint sem volt olyan rossz a 7 mint szerinted, akkor szerintem nem vagyok elvakult W7 fan.

    Egy szóval nem mondtam olyat hogy jobb. Azt mondtam hogy nem akarok váltani, mint ahogy sok ember szintén nem. A kékhalálos mizériát meg megosztottam, mivel többször láttam a 2-3 órában a Win10n, és a 8n anno kékhalált mint a 7 alatt 7 év alatt. :D

    A kezelőfelület szerintem nem lényegtelen, ahogy a nem nyílt kapu az NSA-nak szintén nem, de én nem akarlak meggyőzni a 7-ről, csak ne úgy legyen beállítva hogy jött a 10, és ez mekkora megváltás, mert ami előtte volt az mind szar volt. Mert kb. te ezt sugalltad.

    A Windows 2000 megint felhasználófüggő hogy mennyire volt rövid állomás, pl munkahelyemen, volt sulimban 11-12 évig volt egy gépparkkal, problémamentesen.

    szerk: Ha pedig az NT-re gondoltál, igen az sosem terjedt el nagy körben, általában 98SE-re váltogattak róla az emberek. Később 2000-re, és azért az már egy más rendszer volt. holott, szintén nem láttam problémát annál sem, viszont csak pár órát használtam NT-t.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák