Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz WongFeiHong #29 üzenetére

    Szerintem elenyésző azon játékosok száma, akik csak azért vették meg, mert nincs belőle tört változat. Aki nem akar megvenni egy játékot, az akkor sem adna érte pénzt, ha féláron szerezhetné be. Inkább kivárnak, hátha feltörik egyszer.

    A DRM védelmek nem azt segítik elő, hogy egy játékból több fogyjon, hanem hogy a kiadók több példányt értékesíthessenek belőle teljes áron (Megjelenéskor és utána kb. egy-másfél évig). Utána már akkor sem buknak sokat rajta, ha feltörik, mert addigra a kutyát sem érdekli. A konzolokkal ellentétben, ahol el lehet adni a használt játékokat azután is, hogy te már végigjátszottad, PC-n ezt nem tudod megtenni. Emiatt fogy kevesebb játék erre a platformra, nem a kalózkodás miatt. Szerintem legalábbis.

    Tehát, biztos vannak páran, akik emiatt vették meg, de nézd meg például a The Witcher szériát, soha nem volt rajta DRM, mégis mennyien megvették. Pedig az is csak single. Ez ékesen bizonyítja, amit fentebb írtam. Ha az adott játék jó és tartalmas, akkor sokan megveszik eredetiben. De ha csak egy délutáni kikapcsolódásra elég, akkor ne csodálkozzanak rajta, hogy legtöbben vagy nem veszik meg, vagy megvárják, amíg lemegy az ára. A védelemnek ehhez semmi köze.

    [ Szerkesztve ]

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák