Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saelin

    veterán

    válasz gusthy #636 üzenetére

    Attól függ! Ha van töltő a közelben, akkor semmi probléma, de ha órákig nem jut az ember áramhoz... Ott már lehet aggódni. Amit az android jelez 1%-nak az nem a valós akku 1%-a, hanem kb az 5-10%-a. Nem tudod teljesen lemeríteni az akkut, mert kb csak a 80%-át (de lehet hogy többet) engedi használni. Hülyebiztos. Nem lehet csonkra szívni. :)

    ... éés az igért beszámoló a szervízzel kapcsolatban:

    Még decemberben adtam fel a tabletet, mert egy játék uninstallálása után nem bootolt be a droid és a factory resetet is megtagadta. Később vettem észre, hogy a benne lévő microSD kártyát is magával húzta, ami adat rajta volt attól el kellett búcsúznom. Szerencsére semmi fontos nem volt rajta, csak zene, pár lényegtelen kép, animék és egy pár psx, psp, gba rom. Azóta mindet újra letöltöttem vagy átmásoltam a biztonsági mentésre használt külső HDD-ről.
    Magával a szervíz menetével csak annyi bajom van/volt, hogy a futár (GLS) nem egyeztetett időpontot, erről korábban már írtam és hogy nem sikerült beállítani azt, hogy sms-ben értesítsenek a javítás fázisáról, hogy éppen hol tartanak vele. RMA oldalon meg kellett volna adni egy másodlagos telefonszámot, hogy kapjak sms értesítőket róla... elég hülyén van megcsinálva, mert az elsődleges telefonszámot amit megadtam, már nem fogadta el. Miért akarja külön számra küldeni ezt? Miért nem elég neki egy e-mail (amit szintén kért)? Annyira mondjuk nem fontos, hogy idegesítsen, csak akkor már nem volt hozzá türelmem.
    A javítás az ünnepek miatt elég sokára nyúlt el, ugyanis ünnepek alatt nem dolgoztak - erről küldtek egy kedves e-mailt is -, így csak 2-án kezdtek neki újra a munkának. Egészen szerdáig tartott a tabletem javításának sora, majd a mai nap (péntek) hozta is a futár olyan 9 óra körül. Valami szoftveres baja lehetett, mert elég volt a rendszert újrahúzni rajta és már jöhetett is haza.

    Kezdetnek nyomtam egy rendszer visszaállítást, frissítettem az androidot, ami most a WW-2.2.33.138-ot viseli magán és elkezdtem újra belakni. Hibátlanul működik.

    ... egy kis bónusz:

    Talán vannak mások is akiket érdekel, hogy milyen a gép kontroller támogatása. Ezért leírom. Volt egy vezetékes xbox 360 gamepad-em, aminek meghalt az egyik analóg karja és időszerű lett a cseréje. Egy jókora kutakodás után rátaláltam a Hama Creedroid termékére, ami kékfogon keresztül kommunikál. A d-pad kicsit érzéketlen, így megköveteli az erős nyomást, ellenben a két analóg karja elég érzékeny, de korántsem jár olyan szépen mint az xbox 360-é... Én emulátorokhoz használom és mindegyikkel jól működik, még az android menüben, asztalon is lehet vele navigálni. 3 elem hajtja a kontrollert, mivel ma tudtam csak először kipróbálni, így nem tudom meddig bírja vele. Ha érdekelt lesz, majd utólag leírom a tapasztalatom.

    UI: Most nézem, hogy a PCX oldalán már nincs fent. Onnan már nem lehet venni... lehet megvettem az utolsót. :(

    [ Szerkesztve ]

    "It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

Új hozzászólás Aktív témák