Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wasp_HUN

    tag

    válasz DigitXT #52 üzenetére

    Egy rendes repszimben nem bill+egér vagy flightstick a lehetőség, hanem flightstick+bill. Nézd meg mondjuk a Freefalcont. Nem elég, hogy minden billentyűt használ, de szinte mindegyikre több variácó is van (ctrl, shift, alt+shift, stb).
    Én ismerek olyat aki légi tankolást jobban csinálja csak billentyűvel, mint én a 25ezres Flightstick-el, de valószínűleg csak én vagyok a béna.

    Amúgy ha a kontroller HOTAS, akkor a billentyű is lehet az, de ezen nem fogok vitatkozni.

    Az optimalizálás alatt pedig azt értem, hogy használja ki azt, hogy nem "csak" 13 gomb van. Lásd: Mass Effect 3 és a mindentévő csoda Space.
    Amúgy hidd el, megoldható lenne a pontosabb irányítás billentyűzettel is, csak jól kéne megírni.

    Érdekes, hogy pont a konzolok virágkorával tünt el sok játékból az, hogy lelehet esni, de az most csak úgy eszembe jutott, nem vita indítónak szántam

    Amúgy felesleges azt feltételezni, hogy nem használtam kontrollert. Anno a nintendóhoz csak az volt.

    [ Szerkesztve ]

    Senior Wasp - 1st Legion/HUN Reloaded [RAX]

  • Lenry

    félisten

    válasz DigitXT #67 üzenetére

    ismerek olyat aki légi tankolást jobban csinálja csak billentyűvel
    Én meg ismerek olyat, aki árkád autóversenyben odavert egy csomó
    olyan embernek, akik kormánnyal tolták: ő billentyűvel. Na és akkor?
    Ebből az következik, hogy versenyezni jobb billentyűvel? Ugyan már.
    Vagy a te állításodból következik, hogy jobb repszimezni csak billel?

    ez meg is fordítható, tehát attól, hogy akad, akinek jobb kontrollerrel, attól még nem lesz az az ultimate megoldás.

    autós játékra szinte biztos vagyok benne, hogy jobb egy kormány vagy egy kontroller, ez vitathatatlan, de hogy FPS / TPS-re jobb egy kontroller stickjeit löködni, mint a millió irányba mozgatható egeret rántani, na azt nem hiszem el.

    mielőtt jönne: használtam kontrollert, pár hónapig nyüstöltem egy xboxot, de kénytelen voltam megszokhatatlanná nyilvánítani

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Lenry

    félisten

    válasz DigitXT #69 üzenetére

    FPS-re biztos nem jobb, "lehetetlen" vele célozni.

    :R

    Neked nem vált be TPS-re a kontroller?

    én FPS és TPS közt nem látok különbséget azon kívül hogy előbbiben a főhős kezeit, utóbbiban a hátát bámulom :B

    (Egyik nagy kedvencem a játék.)

    erről volt egy halvány sejtésem az avatárodat látva :D

    az AssCreedeket nem próbáltam kontrollerrel, mert nem volt adott a hardver, de szvsz tökéletesen irányíthatónak tartom billentyű + egér kombóval
    bár hozzá kell tenni, hogy volt már, hogy totál másfelé ugrottam, mint azt szándékoztam, de ezt inkább az idióta kameraállásnak tudtam be, mert nem tudtam eldönteni, hogy akkor ami a karakternek előre, az nekem merre van, de szerintem ezt kontrollerrel is besz*ptam volna.

    viszont arra objektív érveim vannak, hogy miért jobb
    (bizonyos helyzetekben) az analóg irányítás. (Amire egy bill
    akkor sem képes, ha fene fenét eszik is.

    fokozatok. igen. nincs félgáz, lassabban sétálás és tsai. a billentyűzet sajnos binárisan üzemel: vagy lenyomod a gombot vagy nem.
    (ettől függetlenül élvezet volt nézni öcsémet Need for Speedezni, ahogy gyakorlatilag átnyomta a kurzorbillentyűket az asztalon, hátha akkor jobban veszi a kanyart az autója :DDD )

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • Youri

    veterán

    válasz DigitXT #97 üzenetére

    I don't see us investing hugely in a mouse and keyboard setup. I think if you want to play on PC and you want to play Assassin's Creed, you have a controller.

    RTX ON

  • Mukorka

    addikt

    válasz DigitXT #97 üzenetére

    Azt mondták hogy nem fognak túlzottan foglalkozni a pc irányítással mert aki jól akarja irányítani úgyis vesz kontrollert.

    Mukor#2214 --- "Ezt nem én gondolom így, EZ EGY TÉNY!"

Új hozzászólás Aktív témák