Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adomok

    tag

    válasz crey #145 üzenetére

    Eddig csak olvasgattam az összes iPhone topicot, de vártam már egy ilyen hasonlatra:

    Egy Aston Martin üzletben nézelődő újgazdagot is tarkón vágsz, hogy "Hát tizede pénzen Ford Focust is vehet, az is autó!"

    Én egy kicsit azért másképpen fogalmaznék. Mert valóban vannak prémium márkák és én az Apple-t is ide sorolom, de egyik nagy márka sem állítja magáról, hogy azért vegyél meg X-szer többért, mert én vagyok a legjobb! Egy Gant farmer akár 90 ezerbe is kerülhet, de az eladó nem mondja a vevőnek, hogy azért vegye meg, mert ez aztán kevésbé kopik mint a Levis. És ez itt a lényeg szerintem. Nem lenne ekkora hiszti az iPhone körül sem, ha nem azt látná az ember minden új megjelenéskor, hogy mindenben megint a legjobb készülék született meg, mert ez egyszerűen nem igaz! (szerintem) Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne lenne egy csúcs készülék, csak ne akarják mindenre rásütni, hogy innováció (lásd pl. NFC).

    Tudomásul kell venni, hogy az Apple termékeknek ilyen az árazása és aki hajlandó ennyit fizetni érte, az valóban egy prémium terméket fog kapni, de semmiképpen nem a legjobbat. (én mondjuk ennyi pénzért kicsit több garit várnék, főleg ha valóban annyira megbízható készülékről beszélünk :))

    Egyébként az új 6-os nekem is nagyon tetszik!

    Zárásként pedig aki ismeri kicsit közelebbről az Apple üzletpolitikáját, az pontosan tudja, hogy nem akar "néptelefont" csinálni az iPhonból.

  • adomok

    tag

    válasz henrik1 #178 üzenetére

    Lehet, hogy így nem hangzott el, de olyan funkcióként tálalják, mintha eddig semmire nem lett volna használható, bezzeg most az Apple pay.... Olyan cégnél dolgozom ahol jó ideje az ajtók nfc-s mobilokkal (gyártótól függetlenül) nyithatóak és fizetni is azzal tudunk. De említhetem a népszerű tag-ek használatát. Persze az új I6-al ez nem fog menni, mert exkluzívot csinált egy általános technológi ából! Ez csak engem zavar? (költői kérdés)

  • adomok

    tag

    válasz henrik1 #210 üzenetére

    Nem érted, vagy nem akarod érteni amit mondok, de nem számít, amit eredetileg írtam abból sem a lényeget fogtad. Általában elmondható, hogy minden úgy jó ahogy az Apple készülékekben van, mert csak.... És ez működik sok millió felhasználó esetében. Részemről a kérdés lezárva, maradok olvasó :)

  • adomok

    tag

    válasz henrik1 #236 üzenetére

    Hidd el engem picit sem izgat fel, hogy mit és hogyan tálal az Apple, és mennyi pénzért. Ennél sokkal fontosabb dolgok vannak az életemben. Inkább megmosolyogtat, hogy milyen könnyen eladható bármi, bármennyiért pusztán jó marketing stratégiával :-) De ha értenéd amit írtam, akkor látnád, hogy ez a kommunikáció is engem igazol. Persze, hogy nem írja a pay oldalára, hogy NFC, hiszen világgá kürtölte az előző generációnál, hogy az NFC mint technológia tökéletesen felesleges a mobilba :-) Most itt a Szent Grál, az Apple pay (amit persze kis hazánkban nem fogsz még sokáig használni), de nem kommunikáljuk, hogy NFC, mert még számon kérik rajtunk, hogy miért nem használható másra is... De mondom ismét, Te ragadtad ki a mondandómból az NFC-t, fogalmazhattam volna úgy is, hogy semmi olyan nincs ezekben a mobilokban ami indokolná a felhajtást körülöttük, vagy ami egy átlagos user számára valódi pluszt jelentene. A korábbi generációk esetében valóban mindig innovatív megoldásokat láthattunk, de ez most nem igaz. És szintén ismétlem magam (mielőtt valami fanatikus Apple ellenesnek titulálnál), hogy ettől még prémium készüléknek tartom az iPhone mobilokat.

  • adomok

    tag

    válasz zeg #406 üzenetére

    Biztosan túl van fizetve az a jómunkásember ☺ De eddig az volt, hogy ne hasonlítgassuk magunkat a nyugathoz ..... Ott lesz néptelefon ahol tud működni az ecosystem, de nálunk a vállalati környezetet még mindig az MS jelenti, pusztán otthoni használatra pedig azért enyhén luxus kategória nálunk még, mondjuk egy Mac+ iPhone kombó! Az mindenképpen pozitív irány, hogy legalább Mac gépeken már Windows is futtatható és az Office is használható! De nem véletlen, hogy szolgáltatói kínálatban sem látunk kedvező árakat... Lehet, hogy a korom miatt, de mindig az alábbi jelenet jut eszembe az Apple árazásról ☺
    http://m.youtube.com/watch?v=Rkm8nVmcmQE

Új hozzászólás Aktív témák