Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    válasz HUTCHDB #761 üzenetére

    én azért nem is próbálkoztam androidon sem ilyesmivel, mert egy gyártó ha belenyúl a rendszerbe az még oké, a launchert a menüket és mindent egy adott stílus alapján készíti, ami illik a képbe, maximum esetleg ronda, de (nagyrészt) egységes. Egyedi launcher után még a menük, az alkalmazások egyes elemei nem fognak alkalmazkodni, kilóg majd a sorból. Egyedi betűtípusokról, meg színekről nem is beszélve. Ezért szoktam megítélni minden androidos készüléket a gyári felület alapján, mert nem érdekel mire lehet lecserélni. Mondjuk androidon már az idegesített, hogy az ikonok alakja különböző. iOS-en is hiába volt tweak jb után a régi ikonok vissza hozatalára (mert ugye az új ios 7 szerintem ronda lett) nem tettem fel, mert alkalmazások attól még az új külsőt használták volna, és bár az szebb, nagyon elüt a rendszer többi részétől úgy. Most is van 1-2 alkalmazás ami pl a régi billentyűzetet használja ami számomra szebb, mégis zavaró már, mert elüt a rendszer többi részétől. Szeretem ha valami egységes. Androidon meg rengeteg idő beleölésével sem lehet tökéletesen egységes kinézetet fabrikálni, és igazából nem is akarok ebbe időt beleölni. Ettől még a Note 4 pl szimpatikus, de ha esetleg vennék is, akkor sem cserélnék launchert, billentyűzetet, és témákat sem használnék semmilyen formában, az undorító képregényes meg egyéb betűtípusokról nem is beszélve.

    A vezérlőközpont testreszabása viszont valóban kéne, igaz csak objektív szempontból mondom ezt, mert nekem mázlim van, minden ott van amit gyakran használok, inkább maximum elvennék belőle, a rotation lock, meg a bt kapcsoló totál felesleges számomra. Alulról meg a zseblámpán kívül semmi nem kéne. :D
    Ha már testreszabás, akkor az említett 2 funkciót kidobnám, és a helyére tenném a zseblámpát és kész. :D
    A fényerő állítása és a zene (podcast, stb...) vezérlése meg hibátlanul van megoldva.

    Jobs halála óta már nem a régi az Apple. De ez most nem a szokásos régen minden jobb volt duma, csak szimplán más utat járnak, ami az eredmények alapján szintén sikerre vezeti őket. Nekem is kicsit kötött volt a régi felfogás, de most meg átestek picit már a szememben a ló túloldalára. Nyitják a rendszert, és ahogy nyitják, úgy csökken a stabilitás, az átláthatóság. Számomra még elfogadható az arány, de nem tudnám megmondani, hogy 2 év múlva is az lesz-e. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák