Új hozzászólás Aktív témák

  • Penguin95

    senior tag

    válasz ceia #85 üzenetére

    Hogy ne lenne igazi OS.. Alapfeltétele, hogy minden fontosabb dolgot tartalmazzon gyárilag.

    Ennyi erővel akkor a Windows sem igazi OS, hisz alapból nincs benne office. Az operációs rendszer definíció szerint egy olyan alapprogram (vagy programcsokor ha úgy tetszik), ami a hardverek kezeléséért, és egy egységes futtatókörnyezet biztosításáért felel. Ebbe legjobb esetben is csak egy grafikus felület (shell) kell, hogy legyen, minden más már csak extra.

    Még ha béna is, de valami legyen, ha pl. valaki nem ért hozzá, hogyan kell rá tenni külső programot, vagy nem akar ezzel foglalkozni.

    Nem is kell. Alap fájlkezelés már az Android 1.0-ban is volt, a neve galéria. De hogy ne csak ilyen olcsó módon cáfoljam meg az állításod: Évek óta van az Androidban egy alap fájlkezelő, ami akkor jelenik meg, mikor mondjuk csatolmányt szeretnél tallózni egy üzenethez. Még tovább megyek, a legtöbb gyártói Android verzióban van alapértelmezetten is teljes értékű fájlkezelő, amit bármikor elérhetsz. Halkan jegyzem meg, aki semmit nem akar okosként csinálni egy okostelefonon, az ne vegyen okostelefont, mert ez lesz a vége.

    Szintén alap a konfigurálhatóság. Miért várják el, hogy mindenkinek ugyanaz legyen a jó? Én úgy tudom, sokan állítják át windowsban a betűtípust, és méretet. Én főleg amiatt szerettem volna, hogy az óra számainak betűtípusán és méretén változtathassak. De egyáltalán nem volt változtatható. Akkora, és olyan, amilyen. És mint mondtam, volt hozzá app, vagy nevezheted widgetnek is, de egy ugyanolyan app volt, mint a többi a menü ikonjai mögött.

    Nem várják el, de ez már az első Androidos eszközöknél is így volt. Ahány gyártó, annyi felület, annyi egyedi funkció, mindegyikben tonnányi testreszabási lehetőség... És ha egyik sem tetszik, csinálhatsz magadnak sajátot, mint ahogyan én is tettem. Lásd: [kép] [kép] [kép] [kép]
    Ezért mondom mindig, hogy egy okostelefon csak annyira okos, mint amennyire a tulajdonosa. Egy tőlem okosabb felhasználó akár még Windows 11-et is tud rá magának faragni, telepíteni pedig még egy mezei Jancsi bohóc is tudja, ha megfelelő telefont választ, és követi az előre megadott lépéseket.

    Az óra dolgot nem tudom hová tenni. Ott van a kezdetek óta az értesítési sávon, gyárilag van a rendszerben egy alap darab, tölthetsz le millió és egy másikat, vagy csinálhatsz magadnak is, mióta van KWGT.

    Azzal kellett szembesülnöm, hogy az okosnak mondott telefon butább, mint a butának nevezett. Nem tud semmit, net nélkül még a naptár sem működik! A "butafonon" van öröknaptár, nem kell hozzá net.

    Emlékezz mit írtam le már kétszer is a telefon és a tulajdonosa között lévő összhangról. Ha akarod, ellapozgatom net nélkül az évek óta félretett Sony Ericsson Live with Walkmanem naptárját, de ha tovább jutok mint 2050, akkor morcos leszek. Egyébként miért ne lehetne net nélkül használni a telefont? Az említett Sony Ericssont még én is úgy használtam 2012-ben, és az online tartalmak fogyasztásán kívül minden működött rajta.

    Egyetlen droidos telóm volt, de részemről ennyi elég is volt belőle. Mindenhol azt olvastam, hogy milyen jól konfigurálható, mennyit tud, és aztán jött a nagy csalódás. Igaz, nem csillió forintos volt, azokra lehet, hogy tesznek mindent. De akkor is, ezen is egy OS-nek titulált android volt, ami számomra messze nem hozta az OS-hez méltó használati élményt.
    Az nem OS, ha egy áruházból töltök le mindent hozzá, mert neki nincs.

    Szóval vettél valamit, amiről nem tudtad mi az, mit tud, de azért minden droidos eszköz rossz. Írjam le megint, vagy tudod mire gondoltam? De ha már így tudásról beszélünk, légy oly' kedves és áruld el nekem, a Windowsban merre találom ezeket? Torrent kliens, USB lemezképíró, java az online tartalmakhoz, .NET keretrendszerek, Visual C++-ok, office, automatikus sötét mód, ami a hátteret is változtatja... Ja, hogy ezek nincsenek benne alapból? Akkor a Windows sem igazi OS.

    Folytathatjuk még sokáig, hétfő délig ráérek, de szerintem neked is van jobb dolgod mint lejáratni magadat a fórumon.

Új hozzászólás Aktív témák